۱۳۸۸ دی ۲۸, دوشنبه

گفتگویی خواندنی با یکی ازبازیگران سریال آشپزباشی

آشپز باشی را نخوانده ، بازیگرش شدم

آنهايي كه دوشنبه‌شب‌ها سريال آشپزباشي را مي‌بينند و ماجراهاي اين رستوران را دنبال مي‌كنند، حتما بازيگر نقش برادر مدير رستوران را مي‌شناسند. سيد مهرداد ضيايي كه به قول خودش از دنياي نويسندگي به بازيگري آمده است و علاوه بر سريال آشپزباشي در سريال‌هايي چون؛ جستجوگران (محمدعلي سجادي)، راه بي‌پايان، يك مشت پرعقاب و... ايفاي نقش كرده است. او همچنين بازيگر فيلم‌هاي سينمايي چون؛ وقتي همه خوابيم (بهرام بيضايي)، كتاب قانون (مازيار ميري)، به نام پدر (ابراهيم حاتمي‌كيا)، مارمولك (كمال تبريزي) بوده است. وي در رشته‌هاي دانشگاهي مهندسي منابع طبيعي و جنگلداري و روزنامه‌نگاري تحصيل كرده، اما هر دو بار، درس و دانشگاه را نيمه‌كاره رها كرده و به امور ديگري چون؛ ويراستاري، داستان‌نويسي، بازيگري، نمايشنامه‌نويسي و... مشغول شده است. او تاكنون چند كتاب داستاني و پژوهشي منتشر كرده كه يكي از آنها با موضوع متون نمايشي دوره پهلوي اول كتاب برگزيده سال شده است. وقتي بيوگرافي‌اش را از او مي‌پرسم، مي‌گويد؛ من آدم مجهول و گمنامي هستم و هر چقدر بگرديد از من نام و نشاني پيدا نمي‌كنيد. گفتگوي ما با «سيدمهرداد ضيايي» در مجتمع تكتا، لوكيشن تصويربرداري «آشپزباشي» انجام شد. درست در زماني كه گروه مشغول ضبط آخرين قسمت‌ اين سريال بودند. او به ما گفت: الان 26 سال است كه وارد كار تصوير شده‌ام، هنوز احساس مي‌كنم در سينما و تلويزيون مثل يك غريبه و مسافرم و اين خانه براي من يك خانه استيجاري است.

بيوگرافي

سال 1348 در تهران به دنيا آمدم، اما اصليتم گيلاني است. سال1366 در دانشكده كشاورزي گيلان در رشته مهندسي منابع طبيعي مشغول به تحصيل شدم. مدتي بعد در تهران و در رشته روزنامه‌نگاري ادامه تحصيل دادم و البته مدتي هم در رشته حقوق تحصيل كردم. سال 69 نوشتن را به طور حرفه‌اي و با نشريات محلي گيلان شروع كردم و وقتي به تهران آمدم در موسسه سروش شروع به فعاليت كردم و در سروش كودكان و گاهي هم نوجوان مشغول نوشتن بودم. در اين مجلات داستان و شعر مي‌نوشتم و گاهي به مسائل مربوط به محيط زيست هم در نوشته‌هايم مي‌پرداختم. مدتي بعد با دايرة‌المعارف بزرگ اسلامي و در بخش تاريخ و بخش كتاب‌شناسي همكاري كردم. در دانشنامه ادب فارسي هم به عنوان مولف و ويراستار حضور داشته‌ام كه همه اين‌ها به طور ناپيوسته ادامه دارد. كار بازيگري را به طور حرفه‌اي در سال 69 و با تئاتر آغاز كردم كه اسم تئاتر «آي! كي اونجاست» بود. از سال 70 تا 72 هم دوره فيلمنامه‌نويسي را در مجتمع آموزشي سينما كه آن موقع تنها مدرسه خصوصي سينما بود، گذراندم.

بازي با پرستويي و معتمدآريا

آشپزباشي چهارمين كاري است كه با پرويز پرستويي همبازي مي‌شوم. قبلا در فيلم‌هاي مارمولك، به نام پدر و كتاب قانون در كنار ايشان بازي كرده‌ام. در همه اين‌ها اول از بازيگري‌اش و دوم از انسان بودنش درس مي‌گيرم. اين رابطه انساني او خيلي روي بازي من تاثير مي‌گذارد. با خانم معتمدآريا هم همين طور. البته من با ايشان هيچ گاه همبازي نبوده‌ام.

آشپزباشي

وقتي بازي در اين سريال به من پيشنهاد شد، تقريبا چيزي از متن آماده نبود. آقاي هنرمند و پرويز پرستويي قصه را برايم تعريف كردند. آقاي پرستويي با من تماس گرفت و گفت؛ ما سه نفر (آقاي هنرمند، پرويز پرستويي و فاطمه معتمدآريا) دور هم نشستيم و داريم در مورد اين سريال صحبت مي‌كنيم. فكر كرديم تو براي نقش «منوچهر» مناسب هستي. خب من آشنايي قبلي با آقاي هنرمند نداشتم. اما در فيلم‌هاي «مارمولك» و «كتاب قانون» با پرويز كار كرده بودم. خلاصه رفتيم و حرف زديم. پس از چهار، پنچ دقيقه، آقاي هنرمند گفت؛ اين هماني است كه مي‌خواستم. در حالي كه نه فيلمنامه را خوانده بودم و نه مي‌دانستم چقدر نقش دارم. در طول كار سكانس‌هاي «منوچهر» اضافه شد. اين اتفاقي است كه معمولا براي من مي‌افتد.

انگيزه دارم

قصه برايم جالب بود. مي‌دانستم هنرمند كارش را بلد است. به من گفت؛ برخلاف «زيرتيغ» مي‌خواهم با ريتم ديگري جلو بروم. نمونه‌اي از اين پيشبرد قصه را در سريال «دايي جان‌ناپلئون» ديده‌ايم. هنرمند هم نشان داد يك ملودرام خانوادگي با استانداردهاي تلويزيوني بايد به چه صورتي باشد. من به اين كار «آشپزباشي» يك اطمينان نسبي داشتم. به اضافه اين كه هيچ كدام از كارهاي نوشتني من قرار نبود به ثمر برسد. در اين سه، چهار سال اخير، از نوشتن و پژوهش نااميد شدم. چون هيچ افق روشني نداشت. وقتي به جاهايي كه در آن كار مي‌كردم فكر مي‌كنم، مي‌بينم هيچ كدام وجود خارجي ندارند، مثل؛ دفتر مطالعات و تحقيقات ادبيات داستاني، دانشنامه ادب فارسي و...

مطالعه، بخشي از زندگي

مطالعه براي من ديگر از علاقه گذشته است و ديگر بخشي از زندگي‌ام است. گاهي اوقات فكر مي‌كنم كه چقدر خوب بود كه من فقط براي تفريح مطالعه كنم، اما الان مطالعه تبديل به بخشي از زندگي من شده است و برايم به نوعي ابزار كار تبديل شده است. بيشتر در حوزه فلسفه و عرفان، اسطوره‌شناسي، ادبيات داستاني و... مطالعه دارم.

پيرپسر ساده‌دل

در آشپزباشي نقش يكي از اعضاي خانواده اكبر و مينو را بازي مي‌كنم كه اسم اين كاراكتر منوچهر و برادر مينو(فاطمه معتمد آريا) است. گاهي در كنار پدر و مادرم زندگي مي‌كنم و گاهي در كنار خواهر و خانواده خواهرم. منوچهر يك پيرپسر است كه در عين حال اين شخصيت يك كاراكتر پاك دل و مثبتي است كه گاهي اوقات اين پاك‌دلي باعث مي‌شود كه اين شخصيت، ساده‌دل جلوه كند. منوچهر خوشبختانه شخصيت كميكي نيست. اين كاراكتر داراي يكسري رفتارهاي طنزآلود است و در حقيقت با آدم‌هاي اطرافش متفاوت است،رفتارهايي كه هركدام ما در زندگي روزمره انجام مي‌دهيم و موقعي كه به آن توجه مي‌كنيم، گاهي اوقات ممكن است كه طنز و مفرح به نظر بيايد.

ملودرام خانوادگي ايراني

«آشپزباشي» يك شكلي از ملودرام خانوادگي ايراني است كه آقاي هنرمند توانسته به خوبي آن را كارگرداني كند و يكي از دلايل آن اين است كه آقاي هنرمند فرهنگ تهران را خيلي خوب درك مي‌كنند و خودشان يك تهراني قديمي هستند و در روابط خيلي تيزبينانه عمل مي‌كنند، بنابراين يك درام خانوادگي را خيلي خوب مي‌توانند، دربياورند. غير از آقاي هنرمند كساني كه توانسته‌اند در اين ژانر خوب كار كنند، مرحوم رسام و بيژن بيرنگ بودند كه مي‌توانند در اين ژانر الگو باشند.

خانواده ضيايي

همسرم انسان هنرمندي است كه در زمينه نويسندگي و نقاشي فعاليت مي‌كند. دخترم هم در رشته گرافيك كامپيوتري تحصيل كرده است و امسال در دوره پيش‌دانشگاهي ادامه تحصيل مي‌دهد. سعي مي‌كنيم در زندگي آرامش داشته باشيم. نمي‌توانم بگويم همه چيز به طور كامل رعايت مي‌شود، قطعا نقاط ضعفي هم وجود دارد. باهم اختلاف هم پيدا مي‌كنيم،گاهي من دچار خودبزرگ‌بيني مي‌شوم، ممكن است گاهي دخترم فكر كند كه خيلي بيشتر از من مي‌فهمد و... ولي اين را ياد گرفته‌ايم كه در هر لحظه فكر كنيم كه ممكن است ما هم اشتباه كنيم و فرد مقابل ما درست بگويد و بتوانيم با يكديگر گفتگو كنيم و بزرگ‌ترين جنايت را در محروم كردن ديگران از حقوق خودشان مي‌دانيم.

اخلاق در جامعه

مشكلات جامعه بازيگري هم، شبيه خيلي از مشكلات جامعه هنري است. اقتصاد نابسامان كه باعث مي‌شود انتخاب‌هايشان انتخاب‌هاي نادرستي باشد. عده‌اي عادت كرده‌اند چيزهايي را طوطي‌وار بگويند، مثلا اين كه مي‌گويند اخلاق در جامعه بازيگري كمتر از جاهاي ديگر است. در حالي كه شرافت و اخلاق در جامعه هنري، اگر از جاهاي ديگر بيشتر نباشد كه به نظر من بيشتر است، قطعا كمتر نيست. اين يكي از نشانه‌هاي جامعه سنتي ماست كه فكر مي‌كنيم هر حركت خلاف عرفي، خلاف اخلاق است.

خانواده خوشبخت

خانواده خوشبخت خانواده‌اي است كه كاركردهاي خودش را داشته باشد. يكي از اين كاركردها، امنيت است و ديگري آرامش و تعادل... الان هنجارهاي خانواده ايراني به خاطر برخوردهاي سنت و مدرنيته در حال تغيير كردن است. خانواده ايراني خانواده‌اي است كه در آن زن سالاري و مردسالاري به آن معنا مي‌دهد. حالا اگر مردسالاري يا زن‌سالاري را از آن بگيري به خاطر تغيير حوزه وظايف زن و مرد آن خانواده با بحران مواجه مي‌شود و وقتي با بحران روبه رو شد به سادگي نمي‌توان خانواده را متعادل كرد. در چند سال پيش خانواده‌اي كه در آن مردسالاري و زن‌سالاري وجود داشت كاركردهاي خودش را داشت و به همين خاطر به عنوان يك نهاد اوليه در زندگي اجتماعي قادر به انجام وظيفه بود. آدم‌هايي هم كه در آن خانواده بودند، مي‌توانستند به تعادل برسند. الان اين كاركردها دچار مشكل شده است به اين خاطر كه برخي از خانواده سنتي حمايت مي‌كنند در حالي كه خانواده سنتي در جامعه‌اي كه دارد غيرسنتي مي‌شود نمي‌تواند كاركرد داشته باشد. بنابراين اين بحران ايجاد مي‌كند. چيزي كه باعث مي‌شود يك خانواده به كاركردهاي خود برسد و آدم‌ها از آنها احساس رضايت كنند و به همين علت خوشبخت باشند، اين است كه در خانواده ما بتوانيم ساز و كار‌هاي دموكراتيك را برقرار كنيم و اين يعني اعضاي خانواده بدون اين كه به يكديگر زور بگويند، بتوانند باهم گفت و گو كنند و اين به اين معناست كه من به عنوان يك پدر فكر نكنم هر آنچه كه فرزندانم انجام مي‌دهند، قطعا غلط و اشتباه است مگر اين كه خلافش ثابت شود يا من به عنوان يك فرزند احساس نكنم كه چون پدرم از من بيست سال بزرگ‌تر است، اشتباه فكر مي‌كند. اين يكي از بحران‌هاي نسل جديد است كه هرچيزي را كه متعلق به تاريخ باشد را نفي مي‌كند كه خيلي بد است و من فكر كنم كه پدر و مادرم فقط به اين علت كه متعلق به يك نسل ديگر هستند، اشتباه فكر مي‌كنند.

گاهي ميكروسكوپ، گاهي تلسكوپ


پرويز پرستويي گاهي اوقات مثل يك ميكروسكوپ عمل مي‌كند و گاهي مثل يك تلسكوپ. پرويز مي‌تواند ريزترين مسائل زندگي را ببيند كه اين براي يك هنرمند توانايي بزرگي است. گاهي اوقات هم مثل تلسكوپ عمل مي‌كند و چيز‌هايي كه خيلي دور هستند را نزديك مي‌كند، حالا اين ممكن است نقشي باشد كه با خودش خيلي فاصله دارد يا ممكن است ماجرايي باشد كه در قصه قرار است اتفاق بيفتد و او اين توانايي را دارد، كه ماجرا را براي خودش تصوير كند و به آن برسد. در يك كلام پرويز پرستويي زندگي را خوب مي‌فهمد.

كل بودجه تئاتر

من يك كتابي دارم به اسم «اسناد و متون نمايشي، دوره پهلوي اول» كه يك پژوهش پايه‌اي در مورد اسناد نمايشي آن روزگار است. در آنجا سعي كرده‌ام بنيان يك نظريه‌اي را بيان كنم كه در آن نوع «بوروكراسي» ما گفته مي‌شود و اين كه ديوان‌سالاري ما در اواخر دوره قاجار و دوره پهلوي چه اثري بر توليد تئاتر و ادبيات دراماتيك ما گذاشته است. به هرحال ديوان‌سالاري، اثر بسيار منفي روي هنر نمايش كشور ما داشته است. تئاتر از زماني كه در كشور ما شروع شد، هميشه به عنوان يك پديده غربي مطرح بوده است و هميشه بحث بر سر اين بوده است كه آيا اين هنر اساسا شرعي است يا نه؟ در واقع يك چيزغربي، هيچ چيزي را ترميم و تهديد نمي‌كند و اين ما هستيم كه بايد شيوه درست استفاده كردن از آن را بدانيم. اين انديشه كه هرچيزي كه از آن طرف آب‌ها مي‌آيد، چيزي را تهديد مي‌كند، انديشه درست و صحيحي نيست. متاسفانه در اين بين، اتفاق بدي كه افتاد، اين بود كه ما ميراث نمايشي خودمان را از دست داديم ما در همه جاي ايران نمايش‌هاي بومي داشتيم كه الان شايد يك هزارم آنچه كه وجود داشته برجا مانده باشد. بخشي از اين موضوع البته به حضور تئاتر برمي‌گردد و اين طور نيست كه نمايش به سبك غربي هيچ گونه تاثير منفي نداشته باشد. در هر صورت الان تئاتر ما داراي دو مشكل است، يكي اقتصاد تئاتر،ببينيد كل بودجه تئاتر كشور ما برابر است با يك ساختمان در يكي از نقاط شمال شهر تهران، اين در حالي است كه از نظر شاخص‌هاي جهاني، تعداد صندلي‌هاي تئاتر به معناي شاخص توسعه فرهنگي يك جامعه است. مشكل دوم هم ارز مشكل اقتصادي است اين‌كه تئاتر ما بايد خصوصي باشد.

منبع-خانواده سبز

محصولات زیبایی:برای سفارش محصول روی لینک مورد نظر کلیک کنید

> کرم لایه بردار فوری صورت olive اصل

13,000 تومان

> کرم موبر دائمي باله آ - اصل آلمان

31,000 تومان

> کرم صاف و نرم کننده مو Dark & Lovely

30,000 تومان

> کرم ضد لک وضد جوش ایسنس -ESSNCE

24,000 تومان

> صابون ضدجوش ولك و جوان كننده حلزون فلور

12,000 تومان

> كرم برطرف كننده سفيدي موي سر مجيك ميكس

28,000 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

10,000 تومان

> كرم گارنير سبزو قرمز(جوانسازي))GARNiER

52,000 تومان

> كرم مرواريد اصل فلور محصول فرانسه

25,000 تومان

> اسپری فرم دهنده سینه دکتر جیمز

38,000 تومان

> کرم بزرگ و سفت کننده باسن پارتنر فرانسه

48,000 تومان

> کرم روشن کننده Emami ( برای مردان )

28,000 تومان

> کرم بزرگ و سفت کننده باسن والنسی

27,000 تومان

> رفع سفیدی مو MAGIC MIX ( مجیک میکس )

45,000 تومان

> لنز رنگی چشم تک رنگ اینوا

25,000 تومان

> لنز رنگی چشم چند رنگ اینوا

25,000 تومان

> ست کامل و معجزه گر صورت چای سبز

25,000 تومان

> کرم لايه بردار و سفيدکننده Dove

22,000 تومان

> کرم موبر دوقلو قوی وجادوئی Magic clean

28,000 تومان

> ضد جوش و لک بای بای فرانسه

28,000 تومان

> ريمل هزار و يك مژه برژوا فرانسه

18,000 تومان

> کرم دوقلو روشن کننده و ضدلک قوی JIAOLI

69,000 تومان

> لوسیون رفع تیرگی مناطق حساس بدن Partner

28,000 تومان

> کرم ضد چروک و روشن کننده ولنسي 100٪ اصلي

15,000 تومان

> کرم پودر OLIVE OILE

18,000 تومان

> کرم مروارید اصل فلور-والنسی

29,000 تومان

> صابون کوسه ماهی والنسی

19,000 تومان

> -سفید کننده زیر بغل mistin(میستین)

17,000 تومان

> ست کامل و معجزه گر صورت ویتامین C

25,000 تومان

> کرم روشن کننده و زیبائی Emami (زنانه)

28,000 تومان

> ژل لاغری جلبک دریایی valensey

27,000 تومان

> جدیدترین ریمل برجوا3DMAX

15,000 تومان

> کرم رفع سفیدی موی سرYouThair

29,000 تومان

> صاف و نرم کننده مو .اصلDark & Lovely

27,000 تومان

> شامپوی مرطوب جلبک دریایی good life

18,000 تومان

> رنگ موی ریش و سبیل استراتژی ( BLACK )

35,000 تومان

> کرم لاغری پارتنر لاو

48,000 تومان

> کرم رفع سیاهی و کبودی بدن پارتنر لاو

48,000 تومان

> کپسول مایع جوان کننده پوست animate

35,000 تومان

> موبر باله آ موبر دائمی 100% تضمینی

32,000 تومان

> اتو مو استیم استایلر

61,500 تومان

> محلول درمانی رویش مو+شامبودرمانی ریزش مو

65,000 تومان

> کرم تقویتی دور چشم خاویار والنسی

30,000 تومان

> کرم رفع ترک بدن پارتنر لاو

48,000 تومان

> کرم جوان کننده دور چشم Oliveen nature

28,000 تومان

> کرم ضد پیری دست لیدی دیانا

17,000 تومان

> کرم ضد آفتاب فرانسوی Bioderma

14,000 تومان

> شامپوی رنگ موی استراتژی shampoo Strategy

35,000 تومان

> افترشیو بعد از اصلاح بانوان

28,000 تومان

> لوسیون سفید کننده چای سبز Dream Woman

28,000 تومان

> شامپوی گیاهی جین سینگ

18,000 تومان

> رنگ موی مردانه Perfect men 90

26,000 تومان

> کرم پودر ویتامین سی Dream Woman

18,000 تومان

> رنگ موی مردانه Nougat (سیاه)

32,000 تومان

> کرم رفع سیاهی بدن والنسی

34,000 تومان

> ژل لایه بردار فوری روغن زیتون Oliveen

18,000 تومان

> روغن مار دو در یک میس بیوتی

28,000 تومان

> کرم جوان کننده و آبرسان شیر خالص

48,000 تومان

> پودر معطر كننده وطراوت بخش بدن کونستانت

45,000 تومان

> ژل لاغری نیترو اصل

29,000 تومان

> كرم اسكراپ پارتنر لاو

48,000 تومان

> پودر معطر کننده بدن

36,000 تومان

> ماسکهای کلاژن دارصورت کره جنوبیpurederm

18,000 تومان

> ست کامل حجم دهنده لب

16,500 تومان

> کرم ترک شکم و پوست میس تین

22,000 تومان

> صابون بهداشتی زنانه تایگر100% موثر

15,000 تومان

> شامپو رنگ مو A+B لانا

21,000 تومان

> روغن مار ملکه زیبایی

18,000 تومان

> ست درمانی مخصوص رفع تمامی لکه های صورت

45,000 تومان

> کرم فرم دهنده و سفت کننده سیـــنه partne

40,000 تومان

> ضد جوش و لک بای بای اصل فرانسوی

22,000 تومان

> کرم لاغری بازوی پارتنر لاو

30,000 تومان

> ژل لاغر کننده باسن loreal

30,000 تومان

> [جدیدترین کرم سفید کننده مردانه Emam

30,000 تومان

> صابون ضد جوش و لك درياي مرده فلورا

12,000 تومان

> کرم فرم دهنده و سفت کننده سینه partner

48,000 تومان

> ژل حجم دهنده وبزرگ کننده لب کلاژن دارlov

10,000 تومان

> پودر سفید کننده دندان گیاهیabaan

9,500 تومان

> محلول گیاهی هندی و قرص تقویتی ضد ریزش مو

100,000 تومان

> کرم رفع سیاهی و کبودی1&PARTNER 4

35,000 تومان

لوازم:برای کسب اطلاعات بیشتر روی محصول مورد نظر کلیک کنید

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

14,000 تومان

> اصلاح خانگی جاست تریم JUST A TRIM

23,000 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH با کیف

25,000 تومان

> رنده برقی کنوود انگلستان KENWOOD

45,000 تومان

> گن لاغری اسلیم لیفت SLIM N LIFT

35,000 تومان

> رخت آویز جادویی واندر هنگر WONDER HANGER

15,000 تومان

> مخلوط کن چند کاره مجیک بولت آلمانی

65,000 تومان

> اتو بخار ایستاده توبی TOBI

165,000 تومان

> بخارشو هاش دو اُ ماپ الترا H2O MOP ULTRA

70,000 تومان

> ریش تراش ضد آب میکروفورس

20,000 تومان

> سالادساز نایسر دایسر آلمانی اصل

35,000 تومان

> سالادساز اسنپ اسلایس SNAP N SLICE

20,000 تومان

> اتو مو اینستایلر IN-STYLER

45,000 تومان

> فر نوری FLAVOR OVEN WAVE

70,000 تومان

> نردبان و چرخ دستی توتال ترالی

131,000 تومان

> خشک کن لباس خانگی AIR-O-DRY

57,000 تومان

> ست چاقو میراکل بلید 3 MIRACLE BLADE

63,000 تومان

> اتو مو بخار استیم استایلر STEAM STYLER

58,000 تومان

> بخارپز پرو وی استیم تاور STEAM TOWER

67,000 تومان

> نردبان چندکاره ورسالدر

126,000 تومان

> گردگیر گوداستر شارژی GO DUSTER

27,000 تومان

> غذاساز همه کاره بولت اکسپرس

121,000 تومان

> جاروی مثلثی شارژی آلمان ایتالیا

40,000 تومان

> دستگاه ورزشی توتال کُر TOTAL CORE

67,000 تومان

> چاقوی شارژی سونیک بلید SONIC BLADE

35,000 تومان

> میله بارفیکس ایرون جیم|IRON GYM

30,000 تومان

> سرخ کن بدون روغن هات پلیت اتریش

60,000 تومان

> خردکن کیچن کینگ پرو|KITCHEN KING PRO

30,000 تومان

> دستگاه رول اتوماتیک توالت فرنگی

100,000 تومان

> کفشو چرخشی

37,000 تومان

> دستگاه تصفیه آب خانگی هرت اند هرت

210,000 تومان

> ست چاقوهای کانتر CONTOUR PRO KNIVES

46,000 تومان

> دستگاه ورزشی توتال کُر اسپانیا LLC

121,000 تومان

محصولات زناشویی:برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش روی محصول مورد نظر کلیک کنید

> کرم لارگو (افزایش حجم و سایز آلت تناسلی)

33,500 تومان

> قرص آمريكايي اصلي ويگومخصوص دیرانزالی

19,000 تومان

> قطره آلمانی جدید محرک زنانه

58,000 تومان

> قرص دير انزالي 50 دقيقه اي وگادول

14,000 تومان

> اسپری تاخیری لارگوlargo delay spray

19,000 تومان

> کرم لارگو- افزایش طول و ضخامت

25,000 تومان

> اسپری تاخیری ویاگرا (آمریكا-جدید)

24,000 تومان

> مگنا RX

145,000 تومان

> دستگاه لارجر باکس

110,000 تومان

> کرم 2عددي شارک پاور مخصوص آقایان

48,000 تومان

> اسپری تاخیری Super Dooz 125000

22,000 تومان

> شارک پاور-شارک پاور قرمز رنگ-shark power

35,000 تومان

> مگنا ارایکس RX-اصل.نمایندگی فعال ایران

120,000 تومان

> ویبرادوم رومانتیک با مجوز بهداشت

19,500 تومان

> تنگ كننده-افزایش میل جن-30 خانمها

30,000 تومان

> قرص یوهیم

100,000 تومان

> قرص 4 تایی تاخیر در انزال لوواگراLUVAGRA

10,000 تومان

> کرم گیاهی ژل فورت

22,000 تومان

> ژل زناشویی اینتیمو مخصوص خانمها

30,000 تومان

> ژل آمیزشی سیمپلکس فرانسه-رومانتیک و پلژ

19,000 تومان

> قرص ویاگرای قرمز -تقویت قوا

27,000 تومان

> کرم تاخيري delay shark

22,000 تومان

> کپسول MAXMAN اصل(تقویت قوای جن سی)

27,000 تومان

> اسپری تاخیری ویاگرا-اصل با هلوگرام

19,000 تومان

> حلقه ویبرادوم رومانتیک با مجوز بهداشت

25,000 تومان

> قرص سیالیس-cialis – ایجاد نعوظ

27,000 تومان

> اسپری Tiger power

28,000 تومان

> کرم 2عددي شارک پاور آبی

38,000 تومان

> کپسول درمانگر زود انزالی MAXMAN

65,000 تومان

> کرم لارگو اصل -افزایش طول و قطر (آقایان)

33,000 تومان

> ژل آمیزشی ایزی EASY PLAY TIME GEL

22,000 تومان

> صابون مردانه روغن تمساح فرانسوی100%طبیع

15,000 تومان

> قرص ویاگرای اصل آمریکا(30 عددی)

78,000 تومان

> کپسول گیاهی تقویت کننده جنسی ساتیبو

45,000 تومان

> دستگاه لارجر باکس(با مجوز بهداشت)

110,000 تومان

> پک کامل رفع مشکلات زناشویی

99,000 تومان

> کپسول گیاهی مکس من آمریکایی اصل

50,000 تومان

> کرم شارک پاور مخصوص آقایان

28,000 تومان

> قرص سمنکس-Semenax

188,000 تومان

> ویگاریکس-تقویت بنیه جنسی

64,000 تومان

> 2عدد کرم شارک پاورآبی

36,000 تومان

> افزایش حجم (آقایان)شارک پاور

25,000 تومان

> ژل آ.م.ی.ز.ش.ی. تایگرلیدی(خانم ببره)برای

18,000 تومان

> Viamax power قهوه مردانه

75,000 تومان

> وایگورل.کرم افزایش دهنده میل ج.ن.سی

45,000 تومان

> ويگركس - پمپ تنظيم آقايان

85,000 تومان

> ژل آمیزشی اینفینیتی پلی تایم Infinity

22,000 تومان

> تقویت بنیه جنس-30 آقایان باقرصهای یوهیم

100,000 تومان

> قرص مگنارکس MAGNA+RX

145,000 تومان

> دستگاه وکیوم همراه آقایان ساخت آمریکا

85,000 تومان

> قرص سمنکس

150,000 تومان

> اسپری ویاگرا 99000 اصل

20,000 تومان

> ژل لایک ا ویرجین پلی تایمLIKE A VIRGIN

22,000 تومان

> دستگاه اکستندر مگنت دار

110,000 تومان

> تایگرکینگ tiger king

32,000 تومان

> کپسول درمان كننده زودانزالي یانگ گانگ

45,000 تومان

> کپسول و اسپری افزایش سایز آ.ل.ت Big Boy

68,000 تومان

> ژل آمیزشی دریمر پلی تایمPLAY TIME DREAME

22,000 تومان

> ست کامل درمانگر ناتوانی آقایان

110,000 تومان

> ژل آمیزشی فایر پلی تایم Play time fire

22,000 تومان

> پک محصول جنسی مردانه با اشانتیون ویژه

63,000 تومان

> Viamax power قهوه زنانه

75,000 تومان

> پمپ افزایش حجم آقایان آمریکایی

85,000 تومان

> دستگاه جس اکستندر بزرگ کننده دائمی عضو ت

235,000 تومان

> دستگاه اکستندر ساده

85,000 تومان

> قرص وایمکسVIMAX

120,000 تومان

> کپسول مکس من2 MAXMAN II

80,000 تومان

> ویگارکس

65,000 تومان

> مکس من 12 عددی اصل

30,000 تومان

> کرم لارگو اصلLARGO

32,000 تومان

> کرم گیاهی اروس انگلیسی 100%گیاهی

20,000 تومان

> ریش تراش MICROSTAR

25,000 تومان

> موکن ویزیوت WIZZIT

27,000 تومان

> مگنا آر ایکس+MAGNARX اصل

125,000 تومان

> دستگاه افزایش دهنده سایز اکستریم(آقایان)

165,000 تومان

> صابون العذاری QUEEN LOVE

12,000 تومان

> دستگاه پرو اکستندرمگنت دار ویژه

155,000 تومان

> ژل آمیزشی آیس من پلی تایمICE MAN

22,000 تومان

> کپسول بزرگ کننده 60 عددی مکس من

85,000 تومان

> پکیج افزایش سایز آ.ل.ت 100%گیاهی وتضمینی

149,000 تومان