۱۳۸۸ شهریور ۹, دوشنبه

گزارشي از پشت صحنه‌ي سريال «نردبام آسمان»

سینما روز _ ساخت سريال «نردبام آسمان» يك سال به طول انجاميد و ساخته محمدحسين لطيفي كه نخستين سريال تاريخي او محسوب مي‌شود، به هنگام ساخت شامل دو بخش كاشان و سمرقند بود كه صحنه‌هاي به دار آويخته شدن «صفدر» با بازي (حسن پورشيراري)، به بخش كاشان اختصاص داشت و به شيوه‌ي اچ دي (HD) تصويربرداري شده‌است.


گزارشی از پشت صحنه‌ي اين سريال در قسمت چهارم اين گونه روايت شده است:

«حاكم شهر كاشان به همراه خاتون، نديمه و عده‌اي از سربازان، نيزه به‌دست از نردبان بزرگي كه در پشت قلعه تعبيه شده است بالا مي‌روند؛ آنان قرار است از آن بالا كه شايد كمي به آسمان نزديك‌تر است، شاهد به دار آويخته‌شدن يكي از آزادي‌خواهان دوران غياث‌الدين جمشيد كاشاني به نام «صفدر» باشند كه دم آخر نيز آزادي‌خواهي را فرياد مي‌زند.

خاتون ايراني شهر كاشان، اساسا از به دار آويخته‌شدن صفدر ناراضي است و دوست ندارد اين صحنه را ببيند؛ او از روي مردمي كه در حمايت از صفدر در ميدان شهر كاشان جمع شده‌اند خجالت مي‌كشد.

صفدر را جلادان مي‌آورند، او با لباس‌هايي پاره و صورتي خون‌آلود از پله‌هاي محل اعدام بالا مي‌رود و مردم در حمايت از او فرياد اعتراض سر مي‌دهند. سربازان بعضي سواره و برخي ديگر پياده، سعي در آرام‌ كردن مردم دارند و حاكم شهر از آن بالا كه شايد به آسمان نزديك‌تر است، سعي دارد خوشحالي خود را از مردمش مخفي كند.

«اگر حرفي براي گفتن داري بگو تا مردم فكر نكنند حكومت خلاف شرح مي‌كند ...»

اين جملاتي است كه در آخرين لحظات اعدام توسط داروغه خطاب به يكي از آزادي‌خواهان قرن هشتم هجري و دوره‌اي كه شاهرخ در آن پادشاهي مي‌كند، گفته مي‌شود.

كارگردان: «كات ...»

اين صداي محمدحسين لطيفي است كه با آرامشي خاص با بلندگويي كه برايش در نظر گرفته‌اند، به گوش مي‌رسد.

با فرمان توقف كارگردان، همگي از حركت مي‌ايستند و لطيفي يك‌بار ديگر فضاي صحنه را براي خاتون و حاكم (با بازي ماه‌چهره خليلي و حسين معلومي) شرح مي‌دهد.

قرار است هر بارنماهايي كه از چهره‌ي اين دو بربالاي برج گرفته مي‌شود، نزديك‌تر باشد و لطيفي از خاتون مي‌خواهد كه در يكي از همين نماها نگاهي زيركانه بر شوهر انداخته و شوهرش نيز خوشحالي خود را از اتفاقي كه در حال جريان است، مخفي كند.

بالاي برج هوا به شدت گرم است و بازيگران پس از اين‌كه به سختي از نردبان بالا مي‌روند، از تماشاي دكورهاي شهرك سينمايي غزالي از آن بالا به وجد مي‌آيند؛ اما ديري نمي‌پايد كه گرمي هوا براين اشتياق غلبه كرده و به شدت از عوامل طلب آب مي‌كنند.

***

دراين ميان ماه‌چهره‌ خليلي با لباس‌هاي سنگيني كه بر تن و تاجي كه برسر دارد شرايط دشواري را تحمل مي‌كند. به گفته‌ي او، تا دو ـ سه روز پس از برسر گذاشتن تاج سر درد داشته است، اما حال به لباس‌هايش عادت كرده‌است.

خليلي ايفاگر نقش زن حاكم است كه دراين صحنه آبستن است و قرار است درصحنه‌هاي بعدي پسري به‌نام «مهربان» را به‌دنيا بياورد كه در آينده همبازي «غياث» مي‌شود.

ماه چهره خليلي كه تحمل اين سختي‌ها را وظيفه‌ي خود مي‌داند، درباره‌ي نقش خود به عنوان شهربانوي شهر كاشان، مي‌گويد: حاكم آدم ظالمي است كه روي قياس‌الدين جمشيد كاشاني حساسيت بسيار دارد. حاكم مي‌ترسد كه مبادا غياث‌الدين، روزي عليه او به پا خيزد و براي همين به‌شدت كارهاي او را تحت نظر مي‌گيرد. از طرفي خاتون كه از بچگي قياس را مي‌شناسد و او را دوست دارد و حكيم (پدر غياث) نيز از دوستان خانوادگي آن‌ها است، در طول قصه از قياس جمشيد كاشاني حمايت‌هاي بسيار مي‌كند.

وي كه علاوه بر «نردبام آسمان» در سريال‌هاي تاريخي درحال ساخت «درچشم باد»،«كلاه پهلوي» و«مختارنامه» هم بازي كرده‌است، هماهنگي و برنامه‌ريزي را عاملي براي پيش نيامدن مشكلات حضور همزمان در چهار سريال تاريخي مي‌داند.

ماه‌چهره خليلي درعين حال اذعان مي‌كند كه اين اتفاق براي حس و حال خود بازيگر بسيار سخت است و ادامه مي‌دهد: سوئيچ‌كردن بين نقش يك زن ايراني كامل در سريال «درچشم باد» و سپس ايفاي نقش خواهر مختار كه شخصيتي كاملا منفي است، به همراه بازي درنقش زني انگليسي در كلاه پهلوي كمي دشوار است؛ اما به هرحال اين كار ما است و بايد درست هم انجام شود.

اين بازيگر درعين حال به خبرنگار ايسنا مي‌گويد كه فرقي برايش ندارد كه در سريالي تاريخي بازي مي‌كند يا در سريالي كه قصه‌اي روز دارد، آن چه مهم است فيلمنامه است و پس از خواند سناريو نقش را انتخاب مي‌كند.

***

برخلاف ماه‌چهره خليلي كه حاكم شهر كاشان را آدم ظالمي مي‌داند، حسين معلومي ايفاگر اين نقش، حاكم كاشان را داراي شخصيتي متفاوت با حاكم‌هايي كه در اغلب فيلم‌ها و سريال‌ها ديده‌ايم، مي‌بينيد. او به خبرنگار ايسنا مي‌گويد: آقاي لطيفي اصرار داشتند كه نمي‌خواهند اين حاكم همانند بسياري از حاكم‌هايي كه تا به‌حال تصوير شده‌اند، خشن باشد. علتش هم اين است كه اين حاكم زن ايراني دارد و اين زن مسلمان خيلي به هنر و فرهنگ علاقه‌مند است. اين مساله باعث شده است حاكم كه به زنش هم علاقه‌ي بسياري دارد، به چنين مسائلي گرايش پيدا كند و در پايان سريال مي‌بينيم آن شخصيتي كه از حاكم انتظار داشتيم، صحيح نبوده است.

حسين معلومي كه در شش قسمت از اين سريال حضور دارد ادامه مي‌دهد: عليرغم اين‌كه حاكم يك‌بار غياث‌الدين جشميد كاشاني را مي‌گيرد و مي‌خواهد او را اعدام كند، اما او را به‌دلايلي مي‌بخشد؛ همچنين درنهايت اين خود حاكم است كه سرمايه‌گذاري مي‌كند تا غياث‌الدين جشميد كاشاني در سمرقند تحصيل كند.

به گفته‌ي اين بازيگر ساخت سريال‌هاي تاريخي به مراتب دشوارتر از سريال‌هايي است كه قصه روز دارند چرا بايد تاريخ درست ادا شود.

***

در سريال «نردبام آسمان» كه زماني با عنوان «نردبامي بر آسمان» معرفي مي‌شد، حسين لطيفي علاوه بر كارگرداني، ايفاي نقش هم مي‌كند.

او كه هنوز مقابل دوربين نرفته است، از اعلام اين خبر به عنوان يك كاركرد رسانه‌اي ياد مي‌كند.


لطيفي دراين باره مي‌گويد: از سر بدشانسي يا هر مقوله‌ي ديگري، پس از گريمي كه آقاي بابايي انجام دادند به اين نتيجه رسيديم كه بيش از همه خود من به چهره‌اي كه از تيمور لنگ به ثبت رسيده‌ است شبيه شده‌ام و البته تنها در 3 ـ 4 دقيقه از اين سريال بازي دارم.

لطيفي بيشترين سختي را در بخش لحن و گويش تاريخي سريال «نردبام آسمان» متحمل مي‌شود و مي‌گويد كه تلاش مي‌كند با خطايي چند درصدي به موفقيتي در ارتباط لحن و گويش سريالهاي تاريخي برسد.

اين كارگردان سينما و تلويزيون كه آثار موفقي را در ارتباط مخاطب داشته است، براي نخستين‌بار كارگرداني سريالي تاريخي را تجربه مي‌كند. با اين حال سعي كرده است كه خودش را در «نردبام آسمان» حفظ كند و سبك و سياق متفاوتي را اختيار نكند.

لطيفي سعي كرده است سريالي را بسازد كه بيننده ارتباطش را با اثر قطع نكند و درعين حال از تاريخ هم دور نشود.

او مي‌گويد: رعايت اين دو ويژگي حد ميانه‌ و تعادلي را طلب مي‌كند كه كار سختي است؛ دعا كنيد به زمين نخورم كه اگر به زمين خوردم حتما اجتناب‌ناپذير بوده است.

***

مدير هنري اين سريال ايرج رامين‌فر است كه علاوه بر خانه غياث‌الدين جمشيد كاشاني، دكورهايي چون دارالحكومه، مكتب‌خانه، مسجد، ميدان شهر كاشان، دروازه‌ و بازار به همراه چندين لوكيشن‌ فرعي را در فاز كاشان درنظر گرفته است.

در لوكيشن‌ ميدان شهر كاشان كه به همين فاز كاشان اختصاص دارد، بخش‌هايي از لوكيشن‌ دارالحكومه هم قابل رويت است و در حقيقت خاتون و حاكم از بالاي همين لوكيشن نظاره‌گر صحنه اعدام صفدر هستند.

***

طناب‌دار درست در وسط ميدان شهر كاشان بنا شده است و صفدر را با لباسي پاره و چهره‌اي خونين از شكنجه‌هايي كه متحمل شده‌است، پاي چوبه‌ي ‌داري كه بر سكويي بلند برپا شده‌است، مي‌آورند. از ميان چهره‌اي كه به خون‌وخاك آغشته شده است، حسن پورشيرازي، بازيگر نقش صفدر را به سختي مي‌توان شناخت. حضور او در پاي چوبه‌ي‌دار با اين توضيح محمدحسين لطيفي همراه مي‌شود:

«داروغه از اسب پياده مي‌شود و به كنار صفدر مي‌آيد؛ او از صفدر مي‌خواهد كه حرف آخرش را پيش از اعدام بزند؛ درهمين حين صفدر بار ديگر مردم را به تقوا دعوت مي‌كند و برطناب دارد بوسه مي‌زند؛ در سمتي ديگر جمشيد براي مردم شروع به سخنراني مي‌كند كه اي مردم چرا مي‌گذاريد او را به دار بياويزند... »

نقش «داروغه» را محمدرضا داوود‌نژاد بازي مي‌كند كه بيش از دوماه با اين سريال همكاري دارد.

او نقشش را با جمله‌اي كوتاه اين گونه توضيح مي‌دهد: داروغه كاشان شهر را به لحاظ نظامي اداره مي‌كند.

داوودنژاد مشكلات بازي در سريال‌هاي تاريخي را غيرقابل مقايسه با سريال‌هايي كه قصه‌هاي روز دارند، مي‌داند و به خبرنگار ايسنا مي‌گويد: شرايط سريال‌هاي تاريخي بسيار سخت است. گرماي شديد هوا، لباس‌هاي ضخيم و غيره مشكلات بازيگران را دوچندان مي‌كند و دراين بين تنها عشق است كه آدم را نگه مي‌دارد.

در دكورهاي ميدان كاشان كودكاني كه به عنوان هنرور در صحنه حاضر شده‌اند با همان لباس‌هاي قديمي دنبال هم مي‌دوند و پسر نوجواني كه لباس كودكان قرن هفتم هجري را به تن دارد، كنار دكان هندوانه‌فروشي كه با حصير ساخته شده است، ايستاده و باديدن خبرنگاران و عكاسان با خنده مي‌گويد:

ـ «5 كيلو ... هزار»

ـ «سكوت ...»

صداي فرياد بلند حسن لبافي، دستيار اول كارگردان كه با استفاده از بلندگو بلندتر هم مي‌شود، 250 هنروري كه درنقش مردم عادي يا سربازان حاكم دور چوبه‌ي‌ دار شده‌اند را به سكوت فرا مي‌خواند.

او كه محمدحسين لطيفي را با عنوان «حاج حسين» صدا مي‌زند، هربار كه صحنه را توضيح يا تذكري مي‌دهد، هيچ‌كس جرات حرف‌زدن ندارد.


***


از پشت صحنه‌ي سريال «نردبام آسمان»، فريادهاي حسن لبافي در اين روز با ورود عزت‌الله ضرغامي، رييس سازمان صدا‌وسيما، دكتر ولايتي (مشاور تاريخي سريال) و حسين مظفر (رييس شوراي نظارت برسازمان صدا‌وسيما) در پشت صحنه سريال همراه مي‌شود.

با اين حال لبافي بازهم براي رهبري گروه و توضيح صحنه با جديت فريادهايش را ادامه مي‌دهد كه همين مساله ضرغامي را به خنده مي‌اندازد.

صحنه‌ي آوردن حسن پورشيرازي پاي چوبه‌ي‌دار بايد هرچه سريع‌تر مقابل ميهمانان تصويربرداري شود و در نتيجه بر تكاپوي لطيفي و گروهش افزوده مي‌شود.

رييس صدا‌وسيما و ميهمانانش پس از گفت‌وگويي با عوامل سريال «نردبام آسمان» به سرعت بر پله‌هاي دارالحكومه جاي مي‌گيرند و از آن جا نظاره‌گر صحنه هستند. حضور آنان در پشت صحنه با توضيحات محسن علي‌اكبري، تهيه‌كننده نيز توام است كه به آنان مي‌گويد «سكانسي كه شاهد تصويربرداري آن هستند شامل 140 تا 150 پلان است و تصويربرداري آن از روز گذشته شروع شده است.»

او توضيح مي‌دهد كه ريتم اين‌كار بسيار تند است و براي همين تعداد پلان‌هاي هرسكانس زياد است.

سرانجام صحنه به پايان مي‌رسد و ضرغامي و ميهمانانش پس از تماشاي صحنه تصوير‌برداري شده از طريق مونيتور، بازديدي كوتاه از ساير دكورهاي سريال «نردبام آسمان» دارند.

ضرغامي از علي اكبري مي‌پرسد كه آيا اين دكورها به سريال ديگري هم تعلق داشته‌اند و تهيه‌كننده پاسخ مي‌دهد كه خير، تمامي اين دكورها براي اين سريال ساخته شده‌اند.


بازديد ضرغامي از كوچه‌هاي تنگ سمرقند و كاشان با گفت‌وگويي كوتاه با بازيگراني چون حسن پورشيرازي، انوشيروان ارجمند، داريوش كاردان، برزو ارجمند، محمدرضا داوود‌نژاد و حسين معلومي همراه مي‌شود و حتي پورشيرازي به خنده مي‌گويد: كه شخص ديگري را دار بزنيد من براي اين كار وقت ندارم.

بازديد از لوكيشن‌ها براي خبرنگاران نيز فرصت مغتنمي است تا علاوه بر رييس سازمان صدا‌وسيما به سمت دكتر ولايتي، حسين مظفر و حسن اسلامي‌مهر (رييس مركز سيما فيلم) بروند و پرسش‌هاي خود را با آنان در ميان بگذارند.

سرانجام بازديد به پايان مي‌رسد و همگي ساعتي را دكور رصدخانه دور هم جمع مي‌شوند.

***

خورشيد ظهر تابستان هواي گرم شهرك سينمايي غزالي را گرم‌تر از هميشه كرده است. درگوشه‌اي ديگر 250 تن از هنروران مشغول آماده‌كردن سفره‌هاي خود هستند. آنان طبق معمول در ازاي دريافت مبلغي بسيار ناچيز حاضر به تحمل تمامي اين سختي‌ها شده‌اند.

كبري بختياري، سرپرست گروه هنروران كه نمي‌داند مشكلات اين افراد را بايد به چه كسي بگويد، خاطر نشان مي‌كند كه اين مشكلات تنها به پروژه‌ي «نردبام آسمان» محدود نمي‌شود، بلكه در تمام فيلم‌هاو سريال‌ها به اين هنروران توهين مي‌شود.

او مي‌گويد: به هنروران عنوان سياهي لشگر را مي‌دهند؛ درحالي كه مدتي است اين نام عوض شده است. به غذايشان نمي‌رسند؛ گاه از صبح تا ظهر يك ليوان آب به دستشان نمي‌دهند. هنروران سريال‌ها در ازاي دريافت روزي تنها 3000 تا 3500 تومان بايد اين همه مشكل را متحمل شوند. »


منبع: خبرگزاری ایسنا

محصولات زیبایی:برای سفارش محصول روی لینک مورد نظر کلیک کنید

> کرم لایه بردار فوری صورت olive اصل

13,000 تومان

> کرم موبر دائمي باله آ - اصل آلمان

31,000 تومان

> کرم صاف و نرم کننده مو Dark & Lovely

30,000 تومان

> کرم ضد لک وضد جوش ایسنس -ESSNCE

24,000 تومان

> صابون ضدجوش ولك و جوان كننده حلزون فلور

12,000 تومان

> كرم برطرف كننده سفيدي موي سر مجيك ميكس

28,000 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

10,000 تومان

> كرم گارنير سبزو قرمز(جوانسازي))GARNiER

52,000 تومان

> كرم مرواريد اصل فلور محصول فرانسه

25,000 تومان

> اسپری فرم دهنده سینه دکتر جیمز

38,000 تومان

> کرم بزرگ و سفت کننده باسن پارتنر فرانسه

48,000 تومان

> کرم روشن کننده Emami ( برای مردان )

28,000 تومان

> کرم بزرگ و سفت کننده باسن والنسی

27,000 تومان

> رفع سفیدی مو MAGIC MIX ( مجیک میکس )

45,000 تومان

> لنز رنگی چشم تک رنگ اینوا

25,000 تومان

> لنز رنگی چشم چند رنگ اینوا

25,000 تومان

> ست کامل و معجزه گر صورت چای سبز

25,000 تومان

> کرم لايه بردار و سفيدکننده Dove

22,000 تومان

> کرم موبر دوقلو قوی وجادوئی Magic clean

28,000 تومان

> ضد جوش و لک بای بای فرانسه

28,000 تومان

> ريمل هزار و يك مژه برژوا فرانسه

18,000 تومان

> کرم دوقلو روشن کننده و ضدلک قوی JIAOLI

69,000 تومان

> لوسیون رفع تیرگی مناطق حساس بدن Partner

28,000 تومان

> کرم ضد چروک و روشن کننده ولنسي 100٪ اصلي

15,000 تومان

> کرم پودر OLIVE OILE

18,000 تومان

> کرم مروارید اصل فلور-والنسی

29,000 تومان

> صابون کوسه ماهی والنسی

19,000 تومان

> -سفید کننده زیر بغل mistin(میستین)

17,000 تومان

> ست کامل و معجزه گر صورت ویتامین C

25,000 تومان

> کرم روشن کننده و زیبائی Emami (زنانه)

28,000 تومان

> ژل لاغری جلبک دریایی valensey

27,000 تومان

> جدیدترین ریمل برجوا3DMAX

15,000 تومان

> کرم رفع سفیدی موی سرYouThair

29,000 تومان

> صاف و نرم کننده مو .اصلDark & Lovely

27,000 تومان

> شامپوی مرطوب جلبک دریایی good life

18,000 تومان

> رنگ موی ریش و سبیل استراتژی ( BLACK )

35,000 تومان

> کرم لاغری پارتنر لاو

48,000 تومان

> کرم رفع سیاهی و کبودی بدن پارتنر لاو

48,000 تومان

> کپسول مایع جوان کننده پوست animate

35,000 تومان

> موبر باله آ موبر دائمی 100% تضمینی

32,000 تومان

> اتو مو استیم استایلر

61,500 تومان

> محلول درمانی رویش مو+شامبودرمانی ریزش مو

65,000 تومان

> کرم تقویتی دور چشم خاویار والنسی

30,000 تومان

> کرم رفع ترک بدن پارتنر لاو

48,000 تومان

> کرم جوان کننده دور چشم Oliveen nature

28,000 تومان

> کرم ضد پیری دست لیدی دیانا

17,000 تومان

> کرم ضد آفتاب فرانسوی Bioderma

14,000 تومان

> شامپوی رنگ موی استراتژی shampoo Strategy

35,000 تومان

> افترشیو بعد از اصلاح بانوان

28,000 تومان

> لوسیون سفید کننده چای سبز Dream Woman

28,000 تومان

> شامپوی گیاهی جین سینگ

18,000 تومان

> رنگ موی مردانه Perfect men 90

26,000 تومان

> کرم پودر ویتامین سی Dream Woman

18,000 تومان

> رنگ موی مردانه Nougat (سیاه)

32,000 تومان

> کرم رفع سیاهی بدن والنسی

34,000 تومان

> ژل لایه بردار فوری روغن زیتون Oliveen

18,000 تومان

> روغن مار دو در یک میس بیوتی

28,000 تومان

> کرم جوان کننده و آبرسان شیر خالص

48,000 تومان

> پودر معطر كننده وطراوت بخش بدن کونستانت

45,000 تومان

> ژل لاغری نیترو اصل

29,000 تومان

> كرم اسكراپ پارتنر لاو

48,000 تومان

> پودر معطر کننده بدن

36,000 تومان

> ماسکهای کلاژن دارصورت کره جنوبیpurederm

18,000 تومان

> ست کامل حجم دهنده لب

16,500 تومان

> کرم ترک شکم و پوست میس تین

22,000 تومان

> صابون بهداشتی زنانه تایگر100% موثر

15,000 تومان

> شامپو رنگ مو A+B لانا

21,000 تومان

> روغن مار ملکه زیبایی

18,000 تومان

> ست درمانی مخصوص رفع تمامی لکه های صورت

45,000 تومان

> کرم فرم دهنده و سفت کننده سیـــنه partne

40,000 تومان

> ضد جوش و لک بای بای اصل فرانسوی

22,000 تومان

> کرم لاغری بازوی پارتنر لاو

30,000 تومان

> ژل لاغر کننده باسن loreal

30,000 تومان

> [جدیدترین کرم سفید کننده مردانه Emam

30,000 تومان

> صابون ضد جوش و لك درياي مرده فلورا

12,000 تومان

> کرم فرم دهنده و سفت کننده سینه partner

48,000 تومان

> ژل حجم دهنده وبزرگ کننده لب کلاژن دارlov

10,000 تومان

> پودر سفید کننده دندان گیاهیabaan

9,500 تومان

> محلول گیاهی هندی و قرص تقویتی ضد ریزش مو

100,000 تومان

> کرم رفع سیاهی و کبودی1&PARTNER 4

35,000 تومان

لوازم:برای کسب اطلاعات بیشتر روی محصول مورد نظر کلیک کنید

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

14,000 تومان

> اصلاح خانگی جاست تریم JUST A TRIM

23,000 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH با کیف

25,000 تومان

> رنده برقی کنوود انگلستان KENWOOD

45,000 تومان

> گن لاغری اسلیم لیفت SLIM N LIFT

35,000 تومان

> رخت آویز جادویی واندر هنگر WONDER HANGER

15,000 تومان

> مخلوط کن چند کاره مجیک بولت آلمانی

65,000 تومان

> اتو بخار ایستاده توبی TOBI

165,000 تومان

> بخارشو هاش دو اُ ماپ الترا H2O MOP ULTRA

70,000 تومان

> ریش تراش ضد آب میکروفورس

20,000 تومان

> سالادساز نایسر دایسر آلمانی اصل

35,000 تومان

> سالادساز اسنپ اسلایس SNAP N SLICE

20,000 تومان

> اتو مو اینستایلر IN-STYLER

45,000 تومان

> فر نوری FLAVOR OVEN WAVE

70,000 تومان

> نردبان و چرخ دستی توتال ترالی

131,000 تومان

> خشک کن لباس خانگی AIR-O-DRY

57,000 تومان

> ست چاقو میراکل بلید 3 MIRACLE BLADE

63,000 تومان

> اتو مو بخار استیم استایلر STEAM STYLER

58,000 تومان

> بخارپز پرو وی استیم تاور STEAM TOWER

67,000 تومان

> نردبان چندکاره ورسالدر

126,000 تومان

> گردگیر گوداستر شارژی GO DUSTER

27,000 تومان

> غذاساز همه کاره بولت اکسپرس

121,000 تومان

> جاروی مثلثی شارژی آلمان ایتالیا

40,000 تومان

> دستگاه ورزشی توتال کُر TOTAL CORE

67,000 تومان

> چاقوی شارژی سونیک بلید SONIC BLADE

35,000 تومان

> میله بارفیکس ایرون جیم|IRON GYM

30,000 تومان

> سرخ کن بدون روغن هات پلیت اتریش

60,000 تومان

> خردکن کیچن کینگ پرو|KITCHEN KING PRO

30,000 تومان

> دستگاه رول اتوماتیک توالت فرنگی

100,000 تومان

> کفشو چرخشی

37,000 تومان

> دستگاه تصفیه آب خانگی هرت اند هرت

210,000 تومان

> ست چاقوهای کانتر CONTOUR PRO KNIVES

46,000 تومان

> دستگاه ورزشی توتال کُر اسپانیا LLC

121,000 تومان

محصولات زناشویی:برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش روی محصول مورد نظر کلیک کنید

> کرم لارگو (افزایش حجم و سایز آلت تناسلی)

33,500 تومان

> قرص آمريكايي اصلي ويگومخصوص دیرانزالی

19,000 تومان

> قطره آلمانی جدید محرک زنانه

58,000 تومان

> قرص دير انزالي 50 دقيقه اي وگادول

14,000 تومان

> اسپری تاخیری لارگوlargo delay spray

19,000 تومان

> کرم لارگو- افزایش طول و ضخامت

25,000 تومان

> اسپری تاخیری ویاگرا (آمریكا-جدید)

24,000 تومان

> مگنا RX

145,000 تومان

> دستگاه لارجر باکس

110,000 تومان

> کرم 2عددي شارک پاور مخصوص آقایان

48,000 تومان

> اسپری تاخیری Super Dooz 125000

22,000 تومان

> شارک پاور-شارک پاور قرمز رنگ-shark power

35,000 تومان

> مگنا ارایکس RX-اصل.نمایندگی فعال ایران

120,000 تومان

> ویبرادوم رومانتیک با مجوز بهداشت

19,500 تومان

> تنگ كننده-افزایش میل جن-30 خانمها

30,000 تومان

> قرص یوهیم

100,000 تومان

> قرص 4 تایی تاخیر در انزال لوواگراLUVAGRA

10,000 تومان

> کرم گیاهی ژل فورت

22,000 تومان

> ژل زناشویی اینتیمو مخصوص خانمها

30,000 تومان

> ژل آمیزشی سیمپلکس فرانسه-رومانتیک و پلژ

19,000 تومان

> قرص ویاگرای قرمز -تقویت قوا

27,000 تومان

> کرم تاخيري delay shark

22,000 تومان

> کپسول MAXMAN اصل(تقویت قوای جن سی)

27,000 تومان

> اسپری تاخیری ویاگرا-اصل با هلوگرام

19,000 تومان

> حلقه ویبرادوم رومانتیک با مجوز بهداشت

25,000 تومان

> قرص سیالیس-cialis – ایجاد نعوظ

27,000 تومان

> اسپری Tiger power

28,000 تومان

> کرم 2عددي شارک پاور آبی

38,000 تومان

> کپسول درمانگر زود انزالی MAXMAN

65,000 تومان

> کرم لارگو اصل -افزایش طول و قطر (آقایان)

33,000 تومان

> ژل آمیزشی ایزی EASY PLAY TIME GEL

22,000 تومان

> صابون مردانه روغن تمساح فرانسوی100%طبیع

15,000 تومان

> قرص ویاگرای اصل آمریکا(30 عددی)

78,000 تومان

> کپسول گیاهی تقویت کننده جنسی ساتیبو

45,000 تومان

> دستگاه لارجر باکس(با مجوز بهداشت)

110,000 تومان

> پک کامل رفع مشکلات زناشویی

99,000 تومان

> کپسول گیاهی مکس من آمریکایی اصل

50,000 تومان

> کرم شارک پاور مخصوص آقایان

28,000 تومان

> قرص سمنکس-Semenax

188,000 تومان

> ویگاریکس-تقویت بنیه جنسی

64,000 تومان

> 2عدد کرم شارک پاورآبی

36,000 تومان

> افزایش حجم (آقایان)شارک پاور

25,000 تومان

> ژل آ.م.ی.ز.ش.ی. تایگرلیدی(خانم ببره)برای

18,000 تومان

> Viamax power قهوه مردانه

75,000 تومان

> وایگورل.کرم افزایش دهنده میل ج.ن.سی

45,000 تومان

> ويگركس - پمپ تنظيم آقايان

85,000 تومان

> ژل آمیزشی اینفینیتی پلی تایم Infinity

22,000 تومان

> تقویت بنیه جنس-30 آقایان باقرصهای یوهیم

100,000 تومان

> قرص مگنارکس MAGNA+RX

145,000 تومان

> دستگاه وکیوم همراه آقایان ساخت آمریکا

85,000 تومان

> قرص سمنکس

150,000 تومان

> اسپری ویاگرا 99000 اصل

20,000 تومان

> ژل لایک ا ویرجین پلی تایمLIKE A VIRGIN

22,000 تومان

> دستگاه اکستندر مگنت دار

110,000 تومان

> تایگرکینگ tiger king

32,000 تومان

> کپسول درمان كننده زودانزالي یانگ گانگ

45,000 تومان

> کپسول و اسپری افزایش سایز آ.ل.ت Big Boy

68,000 تومان

> ژل آمیزشی دریمر پلی تایمPLAY TIME DREAME

22,000 تومان

> ست کامل درمانگر ناتوانی آقایان

110,000 تومان

> ژل آمیزشی فایر پلی تایم Play time fire

22,000 تومان

> پک محصول جنسی مردانه با اشانتیون ویژه

63,000 تومان

> Viamax power قهوه زنانه

75,000 تومان

> پمپ افزایش حجم آقایان آمریکایی

85,000 تومان

> دستگاه جس اکستندر بزرگ کننده دائمی عضو ت

235,000 تومان

> دستگاه اکستندر ساده

85,000 تومان

> قرص وایمکسVIMAX

120,000 تومان

> کپسول مکس من2 MAXMAN II

80,000 تومان

> ویگارکس

65,000 تومان

> مکس من 12 عددی اصل

30,000 تومان

> کرم لارگو اصلLARGO

32,000 تومان

> کرم گیاهی اروس انگلیسی 100%گیاهی

20,000 تومان

> ریش تراش MICROSTAR

25,000 تومان

> موکن ویزیوت WIZZIT

27,000 تومان

> مگنا آر ایکس+MAGNARX اصل

125,000 تومان

> دستگاه افزایش دهنده سایز اکستریم(آقایان)

165,000 تومان

> صابون العذاری QUEEN LOVE

12,000 تومان

> دستگاه پرو اکستندرمگنت دار ویژه

155,000 تومان

> ژل آمیزشی آیس من پلی تایمICE MAN

22,000 تومان

> کپسول بزرگ کننده 60 عددی مکس من

85,000 تومان

> پکیج افزایش سایز آ.ل.ت 100%گیاهی وتضمینی

149,000 تومان