۱۳۸۷ خرداد ۱۴, سه‌شنبه

چرا من اينقدر خسته هستم؟!


دليل خستگي
داشتن خواب كافي اما باز هم احساس خستگي ؟!به نظر شما دليل چيست؟ قبل از اينكه به خاطر سبك زندگي، داشتن فعاليت هاي متنوع و ... خود را سرزنش كنيد ، بهتر است در مورد علل و ريشه خستگي هاي مبهم و بي دليل مطالب زير را مطالعه فرماييد.
اگر شما مانند بسياري از زنان، صداي خميازه هاي كشدار و بلند هر روز و هر ساعته آزارتان مي دهد بهتر است به دنبال دليل بگرديد. به گفته پزشكي از مركز قلب زنان، بيشترين شكوه و شكايت بيماران از خستگي مي باشد. البته در بعضي موارد فعاليت بيش از اندازه و عدم خواب كافي مي تواند تنها دليل محكم و مستدل باشد . اگر شما تنها 5 الي 6 ساعت در شب مي خوابيد مسلما خستگي بر شما غلبه خواهد كرد . اما اگر شما به طور نورمال 7 الي 8 ساعت خواب سالم در شب داشته باشيد ولي همچنان احساس خستگي كنيد ، اين زماني است كه بايد به پزشك مراجعه كنيد تا دليل اصلي آن آشكار شود و در اغلب موارد اين زماني است كه خستگي شما دليل و نشانه اي از يك بيماري جدي است البته اغلب متخصصان دليل آن را مشكلات خفيفي مي دانند كه به راحتي قابل درمان است.و اما 7 دليل اصلي خستگي
- كم خوني: اگر شما در سالهاي باروري بسر مي بريد و به خصوص اگر شما دچار قاعدگي ها ي شديد مي شويد يا داراي تومور فيبروئيد و يا پوليپ رحمي هستيد ويا اگر اخيرا به دليل زايمان خون زيادي از دست داده ايد همه اين دلايل مي توند باعث كم خوني شود ، يعني دليل اصلي خستگي در خانمها.زماني كه به دليل خونريزي دچار كمبود و نقصان هموگلوبين مي شويد مشكلات بروز مي كند.همو گلوبين يك نوع پروتئين غني از آهن در گلوبول قرمز خون است كه مسئول حمل اكسيژن از ريه ها به ساير بخش ها و ارگان ها ي بدن است. زمانيكه بافت ها و ارگانها اكسيژن كافي دريافت نكنند نتيجه آن بروز خستگي خواهد بود . دليل كم خوني همچنين مي تواند خونريزي داخلي يا كمبود آهن ، فوليك اسيد و يا ويتامين 12 B باشد. كم خوني همچنين ممكن است بدليل بيماريهاي مزمني همچون ناراحتي ها ي كليوي باشد كه علائم آن به صورت گيجي ، احساس سردي و بي حوصلگي بروز كند. براي تشخيص دقيق كم خوني با مراجعه به پزشك و انجام تست خون تشخيص امكان پذير خواهد شد. درمان نيز با استفاده از قرص هاي حاوي آهن مي باشد و يا مصرف كافي غذاهاي آهن داري چون اسفناج، بروكلي و گوشت قرمز. كه در صورت مداواي صحيح ، احساس خستگي شما نيز تا بعد از 30 روز حتما مرتفع مي شود.
- كم كاري تيرو ئيد: اگر شما عموما تنبل ، كم فعاليت و يا حتي به مقدار خفيف افسرده هستيد ، دليل آن مي تواند كم كاري تيروئيد باشد. تيروئيد غده اي پروانه اي شكل و كوچك است كه در ابتداي ابتداي گلو قرار دارد و متابوليسم بدن را كنترل مي كند. به گفته يك مركز تيروئيد امريكايي در سن 60 سالگي 17 درصد از كل زنان دچار اختلال عملكرد تيروئيد هستند و بيشتر آنها نمي دانند. و دليل عمده آن نوعي اختلال خود ايمني به نام هاشيموتوز تيروئيدتيز(hashimoto thyroiditis ) است . اين وضعيت سبب مي شود كه بدن سلولهاي مسئول توليد تيروكسين و ساير هورمون هاي مترشحه توسط غده تيروئيد را تخريب كند و نتيجه آن كم كاري غده تيروئيد يا هيپوتيروئيديسم يا كاهش متابوليسم خواهد شد. تست خون با عنوان T3 وT4 به بررسي مقدار هورمون تيروئيد مي پردازد . اگر اين هورمون ها به مقدار كم باشد مصرف هورمون هاي سنتتيك سرعت شما را بالا برده و در نتيجه احساس بهتري خواهيد داشت.
- عفونت دستگاه ادرار: اگر چه اغلب زنان عفونت دستگاه ادرار را با علائمي همچون سوزش و يا تكرر ادرار متوجه مي شوند اما در بعضي موارد خستگي مي تواند تنها نشانه و علامت آن باشد . تمام زنان علائم مشخص و بارزي براي اين بيماري ندارند و خستگي مي تواند تنها نشانه آن باشد. در اكثر مواقع عفونت دستگاه ادرار به دليل وجود باكتري در اين دستگاه است كه اغلب نتيجه عدم رعايت بهداشت در هنگام طهارت (مثلا شستشو از عقب به جلو) و يا آميزش جنسي كه مي تواند خطر را افزايش دهد زيرا باعث وارد كردن باكتري از واژن به درون مجراي پيشاب يا ميزرا ه مي شود. اگر پزشك شما به وجود اين بيماري مظنون شد با دادن تست ادرار تشخيص راحت تر مي شود. مداواي اين بيماري نيز به نسبت سريع و آسان است و با مصرف آنتي بيوتيك خوراكي مداوا مي شود و در صورت مداوا تا بعد از يك هفته احساس خستگي نيز از بين مي رود. اگر علائم مجددا برگشت دوباره تست دهيد زيرا در بعضي زنان اين عفونت بصورت مزمن وجود دارد . در اين حالت با پزشك خود در مورد روشهاي پيشگيري مثل مصرف آنتي بيوتيك با دوز پايين مشورت كنيد.
- مصرف بيش ا زاندازه كافئين : اغلب افراد براي رفع خستگي و كسب انرژي دوباره به خوردن قهوه و يا نوشيدني هاي ديگر مي پردازند . اما در بعضي از زنان مصرف كافئين نتيجه عكس خواهد داشت . گزارش شده است كه كافئين محرك است اما در صورت مصرف زياد نتيجه عكس خواهد داشت . در بعضي بيماران سوئ استفاده از كافئين ، خستگي را به همراه دارد و اگر فكر مي كنيد اين بدين معنا است كه شما نياز به كافئين بيشتر داريد تا خستگي را برطرف كند اشتباه مي كنيد. هرنوع تلاش براي حل معضل خستگي با مصرف بيشتر كافئين وضعيت را بدتر مي كند. و اما راه حل . كافئين را تا حد ممكن از برنامه غذايي خود حذف كنيد . نه تنها كافئين بلكه شكلات ، چايي و بعضي از داروهاي حاوي كافئين نيز مي تواند باعث خستگي مبهم شود .
--آلرژي غذايي: در حاليكه هدف از خوردن غذا كسب انرژي است پزشكان معتقدند بعضي از غذاها نيز مي تواند آلرژي زا باشد و نتيجه عكس داشته باشد . بنابر اين غذاهايي با اين خاصيت مي تواند سبب خستگي شما شود . شواهد نشان مي دهد كه غذاهاي آلرژي زا سبب خستگي مي شود و حتي اين خستگي ممكن است اولين علامت هشداردهنده در مورد اين غذاها باشد . بنابرا ين اگر تا 30 دقيقه بعد از خوردن هرنوع غذا شروع به خميازه كشيدن كرديد بهتر است كه آن غذا را از رژيم غذايي خود حذف كنيد. همچنين مي توانيد در مورد هر غذايي تست آلرژي بدهيد.
---احساس خفگي در خواب: اگر شما به اندازه كافي و لازم نمي خوابيد حتما احساس خستگي مي كنيد. اما چه چيزي مي تواند باعث عدم خواب راحت شود؟ در يك مورد احساس تنگي نفس در خواب كه يك نوع اختلال خواب است سبب مي شود كه شما مداومتا دچار قطع خواب شويد . و اين اتفاق اغلب در شب مي افتد و در هر بار تنگي نفس شما برا ي مدت طولاني بيدار مانده و چرخه منظم خواب شما دچار اختلال خواهد شد . تنها نشان اين اختلال نيز خستگي مداوم است كه به همراه دارد. د راين اختلال مجراي فوقاني تنفس دچار انسداد مي شود و در زنان چاق و با اضافه وزن پبيش مي آيد. خرو پف كردن يكي ز نشانه هاي اين اختلال است. براي تشخيص اين بيماري نياز به آزمايشات مخصوص به خود است. اگر شما دچار اين اختلال هستيد پزشك شما به شما پيشنهاد خواهد كرد كه وزن خود را كم نماييد و سيگار را نيز ترك كنيد. د رمراقبت هاي پزشكي با استفاده از وسايلي اين مجراي تنفسي را در هنگام خواب باز مي كنند . در موارد حاد جراحي لازم است تا از بازشدن مجرا و سلامت آن اطمينان حاصل شود. عدم درمان اين اختلال احتما ل حمله قلبي را افزايش مي دهد.
--بيماري هاي قلبي تشخيص داده نشده : اگر بعد از فعاليت هاي سبك كه معمولا خستگي به همراه ندارد احساس خستگي كرديد بهتر است با پزشك خود در اين مورد صحبت كنيد. طبق مطالعات ، خستگي مفرط بعد از انجام كارهاي معمولي مثل جارو زدن خانه يا مواردي ا ز اين قبيل ممكن است به دليل نوعي ناراحتي قلبي باشد. اما اين بدان معنا نيست كه هربار خميازه كشيديد نگران شويد كه شايد مبتلا به بيماري قلبي هستيد . د راكثر مواقع خستگي نشان اوليه بيماري قلبي نيست بلكه ارتباط با چيزهاي ديگر دارد . در عين حال بيماري هاي قلبي سردسته علل مرگ در زنان است و لذا توجه به آن ضرورت دارد. بنابراين اگر خستگي به دنبال هر فعاليت بروز كرد بهتر است براي آزمايشات قلبي به پزشك مراجعه كنيد . اگر خستگي شما مربوط به فعاليت قلب شما بود داروها و توليداتي وجود دارد كه در اين زمينه به شما كمك كند و احساس خستگي شما را رفع نمود ه و انرژي شما را احيا كند.

هیچ نظری موجود نیست:

محصولات زیبایی:برای سفارش محصول روی لینک مورد نظر کلیک کنید

> کرم لایه بردار فوری صورت olive اصل

13,000 تومان

> کرم موبر دائمي باله آ - اصل آلمان

31,000 تومان

> کرم صاف و نرم کننده مو Dark & Lovely

30,000 تومان

> کرم ضد لک وضد جوش ایسنس -ESSNCE

24,000 تومان

> صابون ضدجوش ولك و جوان كننده حلزون فلور

12,000 تومان

> كرم برطرف كننده سفيدي موي سر مجيك ميكس

28,000 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

10,000 تومان

> كرم گارنير سبزو قرمز(جوانسازي))GARNiER

52,000 تومان

> كرم مرواريد اصل فلور محصول فرانسه

25,000 تومان

> اسپری فرم دهنده سینه دکتر جیمز

38,000 تومان

> کرم بزرگ و سفت کننده باسن پارتنر فرانسه

48,000 تومان

> کرم روشن کننده Emami ( برای مردان )

28,000 تومان

> کرم بزرگ و سفت کننده باسن والنسی

27,000 تومان

> رفع سفیدی مو MAGIC MIX ( مجیک میکس )

45,000 تومان

> لنز رنگی چشم تک رنگ اینوا

25,000 تومان

> لنز رنگی چشم چند رنگ اینوا

25,000 تومان

> ست کامل و معجزه گر صورت چای سبز

25,000 تومان

> کرم لايه بردار و سفيدکننده Dove

22,000 تومان

> کرم موبر دوقلو قوی وجادوئی Magic clean

28,000 تومان

> ضد جوش و لک بای بای فرانسه

28,000 تومان

> ريمل هزار و يك مژه برژوا فرانسه

18,000 تومان

> کرم دوقلو روشن کننده و ضدلک قوی JIAOLI

69,000 تومان

> لوسیون رفع تیرگی مناطق حساس بدن Partner

28,000 تومان

> کرم ضد چروک و روشن کننده ولنسي 100٪ اصلي

15,000 تومان

> کرم پودر OLIVE OILE

18,000 تومان

> کرم مروارید اصل فلور-والنسی

29,000 تومان

> صابون کوسه ماهی والنسی

19,000 تومان

> -سفید کننده زیر بغل mistin(میستین)

17,000 تومان

> ست کامل و معجزه گر صورت ویتامین C

25,000 تومان

> کرم روشن کننده و زیبائی Emami (زنانه)

28,000 تومان

> ژل لاغری جلبک دریایی valensey

27,000 تومان

> جدیدترین ریمل برجوا3DMAX

15,000 تومان

> کرم رفع سفیدی موی سرYouThair

29,000 تومان

> صاف و نرم کننده مو .اصلDark & Lovely

27,000 تومان

> شامپوی مرطوب جلبک دریایی good life

18,000 تومان

> رنگ موی ریش و سبیل استراتژی ( BLACK )

35,000 تومان

> کرم لاغری پارتنر لاو

48,000 تومان

> کرم رفع سیاهی و کبودی بدن پارتنر لاو

48,000 تومان

> کپسول مایع جوان کننده پوست animate

35,000 تومان

> موبر باله آ موبر دائمی 100% تضمینی

32,000 تومان

> اتو مو استیم استایلر

61,500 تومان

> محلول درمانی رویش مو+شامبودرمانی ریزش مو

65,000 تومان

> کرم تقویتی دور چشم خاویار والنسی

30,000 تومان

> کرم رفع ترک بدن پارتنر لاو

48,000 تومان

> کرم جوان کننده دور چشم Oliveen nature

28,000 تومان

> کرم ضد پیری دست لیدی دیانا

17,000 تومان

> کرم ضد آفتاب فرانسوی Bioderma

14,000 تومان

> شامپوی رنگ موی استراتژی shampoo Strategy

35,000 تومان

> افترشیو بعد از اصلاح بانوان

28,000 تومان

> لوسیون سفید کننده چای سبز Dream Woman

28,000 تومان

> شامپوی گیاهی جین سینگ

18,000 تومان

> رنگ موی مردانه Perfect men 90

26,000 تومان

> کرم پودر ویتامین سی Dream Woman

18,000 تومان

> رنگ موی مردانه Nougat (سیاه)

32,000 تومان

> کرم رفع سیاهی بدن والنسی

34,000 تومان

> ژل لایه بردار فوری روغن زیتون Oliveen

18,000 تومان

> روغن مار دو در یک میس بیوتی

28,000 تومان

> کرم جوان کننده و آبرسان شیر خالص

48,000 تومان

> پودر معطر كننده وطراوت بخش بدن کونستانت

45,000 تومان

> ژل لاغری نیترو اصل

29,000 تومان

> كرم اسكراپ پارتنر لاو

48,000 تومان

> پودر معطر کننده بدن

36,000 تومان

> ماسکهای کلاژن دارصورت کره جنوبیpurederm

18,000 تومان

> ست کامل حجم دهنده لب

16,500 تومان

> کرم ترک شکم و پوست میس تین

22,000 تومان

> صابون بهداشتی زنانه تایگر100% موثر

15,000 تومان

> شامپو رنگ مو A+B لانا

21,000 تومان

> روغن مار ملکه زیبایی

18,000 تومان

> ست درمانی مخصوص رفع تمامی لکه های صورت

45,000 تومان

> کرم فرم دهنده و سفت کننده سیـــنه partne

40,000 تومان

> ضد جوش و لک بای بای اصل فرانسوی

22,000 تومان

> کرم لاغری بازوی پارتنر لاو

30,000 تومان

> ژل لاغر کننده باسن loreal

30,000 تومان

> [جدیدترین کرم سفید کننده مردانه Emam

30,000 تومان

> صابون ضد جوش و لك درياي مرده فلورا

12,000 تومان

> کرم فرم دهنده و سفت کننده سینه partner

48,000 تومان

> ژل حجم دهنده وبزرگ کننده لب کلاژن دارlov

10,000 تومان

> پودر سفید کننده دندان گیاهیabaan

9,500 تومان

> محلول گیاهی هندی و قرص تقویتی ضد ریزش مو

100,000 تومان

> کرم رفع سیاهی و کبودی1&PARTNER 4

35,000 تومان

لوازم:برای کسب اطلاعات بیشتر روی محصول مورد نظر کلیک کنید

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

14,000 تومان

> اصلاح خانگی جاست تریم JUST A TRIM

23,000 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH با کیف

25,000 تومان

> رنده برقی کنوود انگلستان KENWOOD

45,000 تومان

> گن لاغری اسلیم لیفت SLIM N LIFT

35,000 تومان

> رخت آویز جادویی واندر هنگر WONDER HANGER

15,000 تومان

> مخلوط کن چند کاره مجیک بولت آلمانی

65,000 تومان

> اتو بخار ایستاده توبی TOBI

165,000 تومان

> بخارشو هاش دو اُ ماپ الترا H2O MOP ULTRA

70,000 تومان

> ریش تراش ضد آب میکروفورس

20,000 تومان

> سالادساز نایسر دایسر آلمانی اصل

35,000 تومان

> سالادساز اسنپ اسلایس SNAP N SLICE

20,000 تومان

> اتو مو اینستایلر IN-STYLER

45,000 تومان

> فر نوری FLAVOR OVEN WAVE

70,000 تومان

> نردبان و چرخ دستی توتال ترالی

131,000 تومان

> خشک کن لباس خانگی AIR-O-DRY

57,000 تومان

> ست چاقو میراکل بلید 3 MIRACLE BLADE

63,000 تومان

> اتو مو بخار استیم استایلر STEAM STYLER

58,000 تومان

> بخارپز پرو وی استیم تاور STEAM TOWER

67,000 تومان

> نردبان چندکاره ورسالدر

126,000 تومان

> گردگیر گوداستر شارژی GO DUSTER

27,000 تومان

> غذاساز همه کاره بولت اکسپرس

121,000 تومان

> جاروی مثلثی شارژی آلمان ایتالیا

40,000 تومان

> دستگاه ورزشی توتال کُر TOTAL CORE

67,000 تومان

> چاقوی شارژی سونیک بلید SONIC BLADE

35,000 تومان

> میله بارفیکس ایرون جیم|IRON GYM

30,000 تومان

> سرخ کن بدون روغن هات پلیت اتریش

60,000 تومان

> خردکن کیچن کینگ پرو|KITCHEN KING PRO

30,000 تومان

> دستگاه رول اتوماتیک توالت فرنگی

100,000 تومان

> کفشو چرخشی

37,000 تومان

> دستگاه تصفیه آب خانگی هرت اند هرت

210,000 تومان

> ست چاقوهای کانتر CONTOUR PRO KNIVES

46,000 تومان

> دستگاه ورزشی توتال کُر اسپانیا LLC

121,000 تومان

محصولات زناشویی:برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش روی محصول مورد نظر کلیک کنید

> کرم لارگو (افزایش حجم و سایز آلت تناسلی)

33,500 تومان

> قرص آمريكايي اصلي ويگومخصوص دیرانزالی

19,000 تومان

> قطره آلمانی جدید محرک زنانه

58,000 تومان

> قرص دير انزالي 50 دقيقه اي وگادول

14,000 تومان

> اسپری تاخیری لارگوlargo delay spray

19,000 تومان

> کرم لارگو- افزایش طول و ضخامت

25,000 تومان

> اسپری تاخیری ویاگرا (آمریكا-جدید)

24,000 تومان

> مگنا RX

145,000 تومان

> دستگاه لارجر باکس

110,000 تومان

> کرم 2عددي شارک پاور مخصوص آقایان

48,000 تومان

> اسپری تاخیری Super Dooz 125000

22,000 تومان

> شارک پاور-شارک پاور قرمز رنگ-shark power

35,000 تومان

> مگنا ارایکس RX-اصل.نمایندگی فعال ایران

120,000 تومان

> ویبرادوم رومانتیک با مجوز بهداشت

19,500 تومان

> تنگ كننده-افزایش میل جن-30 خانمها

30,000 تومان

> قرص یوهیم

100,000 تومان

> قرص 4 تایی تاخیر در انزال لوواگراLUVAGRA

10,000 تومان

> کرم گیاهی ژل فورت

22,000 تومان

> ژل زناشویی اینتیمو مخصوص خانمها

30,000 تومان

> ژل آمیزشی سیمپلکس فرانسه-رومانتیک و پلژ

19,000 تومان

> قرص ویاگرای قرمز -تقویت قوا

27,000 تومان

> کرم تاخيري delay shark

22,000 تومان

> کپسول MAXMAN اصل(تقویت قوای جن سی)

27,000 تومان

> اسپری تاخیری ویاگرا-اصل با هلوگرام

19,000 تومان

> حلقه ویبرادوم رومانتیک با مجوز بهداشت

25,000 تومان

> قرص سیالیس-cialis – ایجاد نعوظ

27,000 تومان

> اسپری Tiger power

28,000 تومان

> کرم 2عددي شارک پاور آبی

38,000 تومان

> کپسول درمانگر زود انزالی MAXMAN

65,000 تومان

> کرم لارگو اصل -افزایش طول و قطر (آقایان)

33,000 تومان

> ژل آمیزشی ایزی EASY PLAY TIME GEL

22,000 تومان

> صابون مردانه روغن تمساح فرانسوی100%طبیع

15,000 تومان

> قرص ویاگرای اصل آمریکا(30 عددی)

78,000 تومان

> کپسول گیاهی تقویت کننده جنسی ساتیبو

45,000 تومان

> دستگاه لارجر باکس(با مجوز بهداشت)

110,000 تومان

> پک کامل رفع مشکلات زناشویی

99,000 تومان

> کپسول گیاهی مکس من آمریکایی اصل

50,000 تومان

> کرم شارک پاور مخصوص آقایان

28,000 تومان

> قرص سمنکس-Semenax

188,000 تومان

> ویگاریکس-تقویت بنیه جنسی

64,000 تومان

> 2عدد کرم شارک پاورآبی

36,000 تومان

> افزایش حجم (آقایان)شارک پاور

25,000 تومان

> ژل آ.م.ی.ز.ش.ی. تایگرلیدی(خانم ببره)برای

18,000 تومان

> Viamax power قهوه مردانه

75,000 تومان

> وایگورل.کرم افزایش دهنده میل ج.ن.سی

45,000 تومان

> ويگركس - پمپ تنظيم آقايان

85,000 تومان

> ژل آمیزشی اینفینیتی پلی تایم Infinity

22,000 تومان

> تقویت بنیه جنس-30 آقایان باقرصهای یوهیم

100,000 تومان

> قرص مگنارکس MAGNA+RX

145,000 تومان

> دستگاه وکیوم همراه آقایان ساخت آمریکا

85,000 تومان

> قرص سمنکس

150,000 تومان

> اسپری ویاگرا 99000 اصل

20,000 تومان

> ژل لایک ا ویرجین پلی تایمLIKE A VIRGIN

22,000 تومان

> دستگاه اکستندر مگنت دار

110,000 تومان

> تایگرکینگ tiger king

32,000 تومان

> کپسول درمان كننده زودانزالي یانگ گانگ

45,000 تومان

> کپسول و اسپری افزایش سایز آ.ل.ت Big Boy

68,000 تومان

> ژل آمیزشی دریمر پلی تایمPLAY TIME DREAME

22,000 تومان

> ست کامل درمانگر ناتوانی آقایان

110,000 تومان

> ژل آمیزشی فایر پلی تایم Play time fire

22,000 تومان

> پک محصول جنسی مردانه با اشانتیون ویژه

63,000 تومان

> Viamax power قهوه زنانه

75,000 تومان

> پمپ افزایش حجم آقایان آمریکایی

85,000 تومان

> دستگاه جس اکستندر بزرگ کننده دائمی عضو ت

235,000 تومان

> دستگاه اکستندر ساده

85,000 تومان

> قرص وایمکسVIMAX

120,000 تومان

> کپسول مکس من2 MAXMAN II

80,000 تومان

> ویگارکس

65,000 تومان

> مکس من 12 عددی اصل

30,000 تومان

> کرم لارگو اصلLARGO

32,000 تومان

> کرم گیاهی اروس انگلیسی 100%گیاهی

20,000 تومان

> ریش تراش MICROSTAR

25,000 تومان

> موکن ویزیوت WIZZIT

27,000 تومان

> مگنا آر ایکس+MAGNARX اصل

125,000 تومان

> دستگاه افزایش دهنده سایز اکستریم(آقایان)

165,000 تومان

> صابون العذاری QUEEN LOVE

12,000 تومان

> دستگاه پرو اکستندرمگنت دار ویژه

155,000 تومان

> ژل آمیزشی آیس من پلی تایمICE MAN

22,000 تومان

> کپسول بزرگ کننده 60 عددی مکس من

85,000 تومان

> پکیج افزایش سایز آ.ل.ت 100%گیاهی وتضمینی

149,000 تومان