۱۳۸۷ تیر ۳۱, دوشنبه

عروسي هاي گران قيمت

ازدواج‌هاي پرزرق ‌و برق،اجاره لباس عروس 800 هزار تومانجام جم آنلاين: هنوز در شهر عروس و دامادهاي جواني هستند كه تنها براي برگزاري يك شب به يادماندني بيش از 40 ميليون تومان هزينه مي‌كنند و اين در حالي است كه مي‌دانند بعد از پايان عروسي باز هم حرف و حديث‌ها درباره نحوه برگزاري مراسمشان ادامه خواهد داشت. به گزارش فارس، اين روزها بازار عروسي داغ است هر جا سرت را برگرداني به راحتي مي‌تواني عروس و دامادهايي را ببيني كه در حال خريد و تهيه سور و سات عروسي‌شان هستند.
معمولاً در ماه رجب و شعبان عروسي‌ها زياد است و به سختي مي‌توان سالن خالي پيدا كرد، مگر اين‌كه از مدت‌ها قبل اقدام كنيد تا بتوانيد سالن دلخواه خود را بيابيد.
هميشه و همه جا براي ازدواج جوان توصيه شده و همواره مد‌نظر همه از جمله مسئولان، رسانه‌ها، مطبوعات و صدا و سيما قرار داشته است.
اهميت اين موضوع در حدي است كه مسئولان سازمان ملي جوانان كه متولي امور جوانان هستند، در همان ابتداي سال 87 با برگزاري جلسه‌اي اعلام كردند كه از جمله اولويت‌هايي كه در دستور كار خود قرار داده‌‌اند، مسئله ازدواج جوانان است.
اين در حالي است كه اين سازمان سعي كرده تا ذهنيت جوانان را نسبت به اين امر مقدس آگاه و آماده كند. برگزاري همايش‌هاي ازدواج، اعزام زوج‌هاي جوان به مشهد مقدس‌، تهيه بسته‌ها و بروشورهاي تبليغاتي و چاپ كتاب از جمله اقداماتي است كه اين سازمان سعي كرده تا با انجام آن‌ها بتواند جوانان را نسبت به امر ازدواج ترغيب كند.
اما اين را همه مي‌دانيم كه اگر از جواني بپرسيم چرا تا حالا ازدواج نكرده‌اي چه پاسخي خواهد داد؟
هميشه و همه جا جوانان با مشكلات مالي مواجهند، هزينه‌هاي سنگين براي ازدواج‌، ‌تهيه مسكن، وجود مهريه‌هاي سنگين و نظاير آن از جمله مشكلاتي است كه جوانان در پاسخ به فرار از ازدواج مطرح مي‌كنند و‌ همه اين‌ها بعد از پيدا كردن يك همسر مناسب مطابق با معيارها و نظرات خانواده به وجود مي‌آيد.
چند سالي است كه مسئولان به منظور ترويج برگزاري مراسم كم هزينه سعي كرده‌اند تا با دعوت از دانشجويان در مراسم ازدواج دانشجويي و كم هزينه فرهنگ‌سازي كنند اما ظاهراً اين روش كارساز نبوده چرا كه اين افراد بعد از گرفتن مراسم كم هزينه توسط مسئولان و گرفتن وام جهيزيه و يا ديگر موارد،‌ مجدداً اقدام به برگزاري مراسم ازدواج‌ جداگانه و پر هزينه خارج از فضاي دانشگاه مي‌كنند.
معمولاً دختر و پسرهاي جوان اعتقادي به برگزاري مراسم مجلل ندارند اما به خواست اطرفيان و چشم و هم‌چشمي مجبور‌ند اين هزينه‌ها را متقبل شوند و يك شب به ياد‌ماندني را براي خود به جاي بگذارند اما شبي كه هر زمان از آن ياد مي‌كنند از خرج كردن اسكناس‌هاي تا نخورده دلشان خون مي‌شود.
يكي از مواردي كه هميشه در عروسي‌ها جلوه‌نمايي مي‌كند؛ لباس سفيد عروس است، معمولاً عروس خانم‌ها براي انتخاب لباس سفيد عروسي وقت زيادي بايد صرف ‌كنند.
الف.م دختر 27 ساله‌اي است كه در اين رابطه مي‌گويد: علاوه بر صرف وقت بايد هزينه زيادي نيز بپردازيم. اگر بخواهيم لباسي كه تازه دوخته شده است را به عنوان نخستين نفر بپوشيم و به صورت كرايه‌اي نيز باشد نه خريد، بايد مقدار هزينه بيش‌تري پرداخت كنيم اما در مجموع قيمت‌هاي لباس از مزوني تا مزون ديگر متفاوت است.
در حوالي خيابان ونك در يكي از فروشگاه‌هاي لباس عروس پايه قيمت‌‌هاي اجاره لباس عروس از 800 هزار تومان شروع مي‌شود، همچنين قيمت خريد همان لباس عروس نيز 2 برابر است. ضمن اين‌كه قيمت با مدل انتخابي ارتباط مستقيم دارد به عبارت ديگر قيمت لباس عروسي كه انتخاب مي‌شود بسته به نوع و مدل و طراحي آن بيش‌تر نيز مي‌شود.
به گفته فروشنده مغازه، ابتدا مدل بايد انتخاب شود و با توجه به كار دست انجام شده روي لباس، قيمت‌ها نيز مختلف است اما پارچه‌هايي كه اكثراً در اين فروشگاه استفاده مي‌شوند خارجي هستند.
اين خانم فروشنده مي‌افزايد: براي دوخت لباس عروس بايد حداقل 2 ماه زودتر از مراسم اقدام كنيد، تمام لباس‌هاي موجود دوخت خودمان است و تاج عروس نيز سر لباس است ، از 30 هزار تومان تا 80 هزار تومان هزينه كرايه تاج است.
اين درحالي است كه قيمت لباس عروس در يكي از ميدان‌هاي جنوب شرقي حدود 150 هزار تومان و خريد آن نيز 300 هزار تومان است.
به يكي از گل‌فروشي‌هاي حوالي خيابان آفريقا مراجعه ‌مي‌كنيم درباره نحوه سفارش دسته گل عروسي از آقاي گل فروش خواستيم توضيحاتي‌ بدهد.
مرد گل فروش ‌ابتدا مي‌گويد: همه عروس خانم‌ها و آقا داماد‌ها اول بايد از طريق كامپيوتر مدل دسته گل و ماشين عروس خود را انتخاب كنند، سپس با توجه به نوع گل و همچنين تعداد گل‌هاي استفاده شده، قيمت مشخص مي‌شود. براي ماشين عروس هم به همين صورت است اگر بخواهند مدل جديد و شيكي سفارش دهند، بايد هزينه بيش‌تري بپردازند.
"ح.خ" داماد 30 ساله‌اي است كه به همراه همسرش به گل فروشي مراجعه كرده است. اين عروس و داماد سعي داشتند تا جديدترين گل ممكن كه متناسب با ظاهر و آراستگي شب عروسي است، انتخاب كنند؛ هر كدام از گل‌هايي را كه انتخاب مي‌كنند از گل فروش نظر مي‌خواستند و گل فروش نيز آن‌ها را راهنمايي مي‌كند. بعضي گل‌ها بسيار شيك بودند اما از طرفي قيمت زيادي دارند و گل فروش هم مدت عمر آن‌ها را گوش زد مي‌كند كه زود پژمرده مي‌شود يا دير.‌ پسته دريايي، مغز نيلوفر آبي از جمله گل‌هايي است كه به خاطر تازگي و جديد بودن بيش‌تر مورد توجه قرار مي‌گيرد اما ماندگاريشان نيز مهم است.
بالاخره بعد از مدت زمان طولاني دسته گل مورد نظر‌شان را انتخاب مي‌كنند و بابت يك دسته گل كوچك مبلغ 50 هزار تومان پرداخت مي‌كنند.
قيمت‌هاي دسته ‌گل در نقاط مختلف شهر متفاوت است و حتي نوع تزئين هم در آن متفاوت است.
"ح.خ" مرد جواني كه به گفته خودش 30 ساله، داراي مدرك ليسانس عمران و ‌داخل بازار بزرگ تهران كار مي‌كند، ‌درباره برآورد هزينه عروسي‌ خود مي‌گويد: ميزان هزينه‌اي كه براي مراسم عروسي در نظر گرفته‌ام با تعداد ميهمان‌هاي در نظر گرفته تغيير مي‌كند، متأسفانه در تهران رسم خيلي بدي وجود دارد‌؛ رسم‌هاي خيلي كهنه و قديمي‌، با اين همه هزينه كردن آخر هم پشت سرت حرف مي‌زنند تا جايي كه عروس و داماد و خانواده‌هايشان تحت فشار قرار مي‌گيرند.
هركه بامش بيش برفش بيش‌تر
اين داماد جوان كه در گران‌ترين گل فروشي تهران دسته گل خود را سفارش داده، از هزينه‌هاي سنگين عروسي بسيار شكايت مي‌كند و مي‌گويد: ميزان هزينه‌هاي ازدواج به توان افراد و‌ انتظارات جامعه از آن‌ها بستگي‌ دارد، وقتي مي‌گوييم شغلمان آزاد است، با توجه به نوع شغل برآورد هزينه مي‌كنند و اين درست نيست.
هر كسي به نسبت شغلي كه دارد دردسر‌هايي دارد «هركه بامش بيش برفش بيش‌تر ». اين را آقاي داماد مي‌گويد و در حالي كه دست همسرش را در دست دارد گويي به يك‌باره موضوع گراني و هزينه‌هاي عروسي را فراموش مي‌كند و لبخندي از شادي بر روي لبانش مي‌نشيند و مي‌گويد: با يك نفر قراردادي بسته‌ايم و قرار است تا او همه كارهاي ما را انجام ‌دهد اما چون همسرم تمايل داشت، دسته گلشان را از يكي از گل‌فروشي‌هاي معروف انتخاب كنند به اين گل‌فروشي آمديم اما همه كارها از جمله ماشين و حتي تهيه شام و غيره همه به عهده فردي است كه ما با آن قرارداد بسته‌‌ايم.
به گفته اين داماد بازاري، هزينه 20‌ نوع غذا به همراه انواع سالادها و ژله‌ها و گروه موسيقي‌ 15 تا 20 ميليون تمام شده است.
از اين مرد جوان درباره محل سكونتش مي‌پرسم و مي‌گويد: اهل شهرك غرب است ولي همسرم در حوالي خيابان اوين ساكن است و منزلي هم كه در نظر داريم در ابتداي زندگي در آن‌جا سكونت كنيم، در حوالي ميدان هروي است.
از عروس خانم مي‌پرسيم، كه چه ميزان هزينه براي حلقه ازدواجتان كرده‌ايد؟ در حالي كه به همسرش نگاه مي‌كند از او مي‌خواهد تا همسرش پاسخ دهد‌؟ مرد جوان هم خيلي محكم مي‌گويد: حلقه خانم نزديك 3 تا 4 ميليون هزينه برداشت ولي حلقه خودم را چون مسجد مي‌روم و وضو مي‌گيرم نمي‌خواهم گران باشد كه اگر گم شد مشكلي پيش نيايد؛ به همين دليل حلقه متوسطي را انتخاب كردم كه حدود 400 هزار تومان شد.
ح.خ درباره سفارش لباس عروس هم مي‌گويد: قيمت واقعي لباس مورد نظرمان حدود 3 ميليون تومان بود اما چون خاله همسرم خياط بودند و آشنا بود خيلي قيمت مناسبي تمام شد و حدود يك ميليون و 500 هزار تومان تمام شد.
از هر دوي آن‌ها مي‌پرسيم، دوست داشتيد مراسم عروسيتان را ساده برگزار مي‌كرديد؟ در مقابل پسر جوان پاسخ مي‌دهد: همسرم تأكيد داشتند نه ساده ساده اما نفرات كم باشد و هزينه كم‌تري پرداخت شود، تنها مسئله‌اي كه همسرم روي آن تأكيد داشت عكس‌ها بود قرار است عكس‌ها در 40 صفحه ژورنالي تهيه شود،‌ حدود 5 ميليون و 500 هزار تومان هزينه عكاسي و فيلمبرداري شده است.
اين داماد 30 ساله در رابطه با ساير هزينه‌هاي عروسي مي‌افزايد‌: از جمله مواردي كه هميشه مورد توجه است تهيه مسكن مناسب است با توجه به ‌اين كه 5 ساله پيش آپارتماني در حوالي ميدان هروي خريدم اما چون 5 سال گذشته بود‌، مجبور شدم براي بازسازي يك آپارتمان 100 متري 15 ميليون هزينه كنم. جهيزيه‌اي همسر اين آقا داماد نيز بالغ بر 20 تا 25 ميليون تومان بوده و ظاهراً از يخچال سايد باي سايد گرفته تا هرچيزي كه فكرش را بكنيد داشته است.
البته مهريه همسر اين آقاي داماد 110 سكه است و به نيت ياعلي 110 را انتخاب كرده‌اند و قصد دارند تا به زودي زندگي مشترك خود را شروع كنند.
اين روزها هر كسي به نوبه خود سعي دارد كه مراسم عروسي خوب و كم ‌هزينه داشته باشد اما معمولاً چشم ‌و هم‌چشمي‌ها نمي‌گذارند.
خوب مي‌توانيم به ياد آوريم در طي سال‌هاي گذشته مراسم عروسي چگونه برگزار مي‌شد؟ بزرگ‌تر‌ها سعي مي‌كردند مراسم عروسي فرزند خود را در حياط خانه برگزار ‌كنند؛ با يك برنامه‌ريزي دقيق هم مراسم خوبي براي فرزندانشان برگزار مي‌كردند و هم اين كه اصراف نمي‌كردند و خرج اضافي براي عروس و داماد نمي‌تراشيدند.
ياد سال‌هايي به خير كه فقط تعداد به خصوصي از مردم مراسم عروسي‌اشان را در هتل‌ها و سالن‌هاي مجلل پرداخت مي‌كردند و عده بيش‌تري از مردم در منازل‌ خود دور تا دور حوض آبي خانه قديمي، صندلي مي‌چيدند و چراغ‌هاي رنگارنگ روشن مي‌كردند و بچه‌ها نيز دست مي‌زدند و شادي مي‌كردند، آن روز‌ها سعي مي‌كردند دور و بر عروس داماد را شلوغ كنند و با زدن حرف‌هاي قشنگ در شادي آن‌ها شريك شوند، اما حالا چطور؟ رقابت در مجلل بودن مراسم عروسي باعث شده تا از يك نوع غذا به بي‌نهايت غذا برسيم و اينقدر بچينيم و هدر ‌دهيم تا تحسين ديگران را بدرقه راهمان كنيم.
مسئول تشريفات يكي از هتل‌هاي بزرگ تهران كه نامش موسوي است در رابطه با تعداد‌ منوهاي غذا و هزينه‌هاي آن‌ها‌ مي‌گويد: 4 تا منو غذا داريم كه از 16 هزار تومان شروع مي‌شود تا 32 هزار تومان است ضمن ‌اين ‌كه حق ورود نمي‌گيريم ولي 17 درصد سرويس و عوارض هتل است كه بايد پرداخت شود.
منو شماره يك شامل‌: باقالي پلو‌، زرشك پلو، رولت فرانسوي، جوجه كباب، يك نوع خورشت، انواع سالاد و انواع كيك‌ها اين رو مسئول تشريفات هتل مي‌گويد و من فكر مي‌كنم در كدام مراسم اين همه غذا يك جا خورده شده‌؟ چه اندازه يك نفر مي‌تواند گرسنه باشد كه فرصت كند در زمان يك ساعت بتواند از همه اين غذاها و ژله‌ها بخورد؟ كنجكاويمان بيش‌تر مي‌شود، درباره منو شماره 4 ‌مي‌پرسيم و در جواب مي‌شنويم: منوي 32 هزار توماني را نمي‌توانم بگويم. مي‌پرسيم چرا؟ و او مي‌گويد‌: چون حفظ نيستم و غذاهاي اين منو خيلي زياد است.
موسوي در پاسخ به اين‌كه آيا اين منو كباب بره دارد يا خير مي‌گويد؟ نفري 32 هزار تومان مي‌دهيد توقع داريد كباب بره هم داشته باشد‌؟ منو ديگري داريم كه نفري 62 هزار تومان است و در آن كباب بره و هر چيزي كه شما بخواهيد روي ميز شما وجود دارد.
اين مسئول تشريفات هتل مي‌گويد: ماشين قديمي هم داريم كه شبي 300 هزار تومان است و هر رنگي را كه بخواهيد مي‌توانيم تهيه كينم.
موسوي با اطمينان كامل مي‌گويد: هركاري كه براي برگزاري يك مراسم خوب لازم باشد انجام مي‌دهيم. مسئول تشريفات هتل ديگري در شمال شهر در رابطه با وضعيت رزرو اين هتل و قيمت‌هاي موجود مي‌گويد: با منوي 40 هزار توماني دنيايي از غذاهاي رنگين بر روي ميز شام چيده مي‌شود از قبيل 80 درصد جوجه‌كباب‌، باقالي‌پلو با گوشت بره، ژيگو بره، لازانيا، خورشت، ترچين، ماهي سفيد، آلبالو پلو و غيره.
اين مرد جوان مي‌گويد: زماني مشتري‌هاي ما افراد خاصي بودند و افراد متمول و پولدار تنها براي برگزاري مراسم عروسي فرزندانشان اقدام مي‌كردند‌ اما در حال حاضر چشم و هم‌چشمي باعث شده تا افراد معمولي هم چنين مراسمي را انتخاب كنند. با تمام هزينه‌هاي بالا جالب است كه اگر فردي بخواهد شبي را در اين هتل انتخاب كند تا مراسم عروسي خود را در آن برگزار كند بايد تا آبان ماه صبر كند مي‌دانيد چرا‌؟ چون تا آبان تمام روزها و مناسبت‌ها رزرو است و اين مسئله جاي تعجب داشت‌؟ با اين قيمت‌هاي سنگين بايد اين نوع سالن‌ها خالي باشند اما غيره.
كي مي‌دونه فاصله قيمت از شمال تا جنوب چه قدر است‌؟‌
سري به جنوب شهر مي‌زنيم در يكي مزون‌هاي لباس عروس در ميدان‌هاي جنوب شرقي تهران متوجه شديم با صرف هزينه كمي به نسبت شمال شهر مي‌توانيد لباس عروسي را انتخاب كنيد كه هم زيبا باشد و هم به روز‌.
خانم فروشنده جواني كه حدوداً 25 ساله به نظر مي‌رسد مي‌گويد: هر كدام از لباس‌هاي عروسي كه پسنديده شود دوخته مي‌شود، با توجه به اين‌كه ديگر لازم نيست شما حتماً اين لباس را بخريد و مي‌توانيد به صورت اجاره برداريد ‌و معمولاً شيك‌ترين لباس عروسي كه در مغازه وجود دارد نهايتاً 200 هزار تومان تمام مي‌شود و خريد همان لباس نيز حدود 300 هزار تومان است.
150 هزار تومان كرايه لباس عروس در جنوب شهر كجا و 800 هزار تومان قيمت پايه براي كرايه در مزون‌هاي شمال شهر كجا؟
كرايه بنز مدل 2008 براي يك شب عروسي 700 هزار تومان
اين روزها بازار كرايه ماشين‌هاي قديمي و به موازات آن ماشين‌هاي مدل 2008 براي برگزاري مراسم عروسي نيز گرفته و طوري است كه عروس خانم و آقا دامادها براي تهيه ماشين عروس شيك و مدرن سعي مي‌كنند تا يكي از اين ماشين‌هاي جديد را كرايه كنند.
يكي از اين آژانس‌هاي كرايه ماشين مي‌گويد: جديدترين بنز مدل 2008 كرايه آن شبي 700 هزار تومان است كه براي اجاره اين ماشين يك سند به همراه يك فقره چك براي ضمانت دريافت مي‌شود. البته اگر با راننده باشد ديگر اين مسائل نيازي نيست.
به گفته اين مرد ماشين‌هاي كمري و سانتافه و يا ديگر مدل‌ها نيز وجود دارد و قيمت آن‌ها نيز فرق‌مي‌كند. البته ماشين‌هاي قديمي نيز در رنگ‌ها و طرح‌هاي متنوع نيز وجود دارند كه كرايه‌ آن‌ها نيز متفاوت است.
زماني كه در سطح شهر گشت‌ و گذاري مي‌زنيم فقط ماشين عروس‌هاي مدل بالا و يا بنزهاي آخرين مدل را نمي‌بينيم كه تزئين شده‌اند؛ ماشين‌هاي معمولي نيز مي‌بينيد كه جلوي در‌ گل‌فروشي‌ها منتظر‌ند تا آرايش شوند و يا تزئين شدند.
اما با تمام اين اوضاع و احوال گراني‌ها و ارزاني‌ها، خوشبختانه هنوز هستند كساني كه به دنبال تشكيل خانواده هستند و مسائل حاشيه را بهانه نمي‌كنند و سعي مي‌كنند با واقع‌گرايي و برنامه‌ريزي مشخص به زير يك سايه بان بروند و جدال شيرين با زندگي را آغاز كنند.
ير اساس آخرين اطلاعات سازمان ثبت احوال كشور ازدواج ثبت شده در 3 ماهه اول سال جاري در كل كشور 242 هزار و 561 مورد بوده است و همچنين 25 هزار و 362 مورد نيز طلاق در كشور در اين ايام رخ داده است.
افزايش گراني‌، افزايش ازدواج
علي‌رغم گراني مسكن و گراني هر چيزي كه فكرش را بكنيم خوشبختانه هنوز صداي ‌هل هله در شهر شنيده مي‌شود‌، هنوز دختر و پسرهايي هستند كه به دنبال آغازي نو هستند‌، هستند دختران سفيد پوش همراه با آرزوهاي سبز، با نيلوفران آبي كه بر روي گيسوان خود مي‌گذارند، و پسراني كه با اقتدا‌ به مولايشان علي‌(ع) تاريكي‌ها را پشت سر مي‌گذارند و به سوي روشنايي حركت مي‌كنند و به داشتن زندگي سعادتمندانه فكر مي‌كنند.
بنابر آمار منتشر شده از سوي سازمان ثبت اسناد و املاك كشور ازدواج‌هاي انجام شده در 2 ماهه اول سال جاري تعداد 167 هزار و 914 فقره است كه در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 11 درصد افزايش يافته است.
اما هميشه بعد از مطرح شدن ازدواج، موضوع طلاق نيز عنوان مي‌شود و مورد توجه كارشناسان و مسئولان است. اين‌كه چه تعداد طلاق در كشور انجام شده و عوامل مؤثر در بروز طلاق كدام‌ها هستند؟ هميشه و همه جا مورد نظر بوده است آيا توقعات زياد خواستن زندگي‌هاي پرزرق و برق مي‌تواند در بروز طلاق مؤثر باشد و يا بالعكس اين فقر است كه بستر جدايي را فراهم مي‌كند؟
بر اساس گزارش سازمان ثبت اسناد و املاك كشور طلاق‌هاي انجام شده در دو ماهه اول امسال نيز تعداد 14 هزار و 874 فقره است كه در مقايسه با مدت مشابه سال قبل كه 14 هزار و 117 فقره بوده، 5 درصد افزايش را نشان مي‌دهد.
‌به گفته موسي‌الرضا ثروتي عضو كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي يكي از عوامل افزايش ازدواج تسهيلات وام ازدواج است كه در سابق 2 ميليون تومان بود ولي در حال حاضر به صورت 4 ميليون تومان به زوج‌هاي جوان اعطا مي‌شود.
حتي وام ازدواجي كه شهرداري به اقشار آسيب‌پذير جامعه پرداخت مي‌كند نيز مؤثر است. با توجه به اين‌كه وام يك ميليوني كه زوج‌هاي جوان تعلق مي‌گيرد بدون كارمزد است و جريمه‌اي نيز بابت ديركرد پرداخت اقساط واريز نمي‌كنند از جمله امكاناتي است كه براي بسترسازي ازدواج جوانان انجام شده است و يا حتي سالن‌هايي كه با همكاري شهرداري بايد به صورت رايگان به عروس و دامادهاي جوان خدمات ارائه كنند مي‌تواند كمكي به جواناني باشد كه از توانايي مالي خوبي برخوردار نيستند.

هیچ نظری موجود نیست:

محصولات زیبایی:برای سفارش محصول روی لینک مورد نظر کلیک کنید

> کرم لایه بردار فوری صورت olive اصل

13,000 تومان

> کرم موبر دائمي باله آ - اصل آلمان

31,000 تومان

> کرم صاف و نرم کننده مو Dark & Lovely

30,000 تومان

> کرم ضد لک وضد جوش ایسنس -ESSNCE

24,000 تومان

> صابون ضدجوش ولك و جوان كننده حلزون فلور

12,000 تومان

> كرم برطرف كننده سفيدي موي سر مجيك ميكس

28,000 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

10,000 تومان

> كرم گارنير سبزو قرمز(جوانسازي))GARNiER

52,000 تومان

> كرم مرواريد اصل فلور محصول فرانسه

25,000 تومان

> اسپری فرم دهنده سینه دکتر جیمز

38,000 تومان

> کرم بزرگ و سفت کننده باسن پارتنر فرانسه

48,000 تومان

> کرم روشن کننده Emami ( برای مردان )

28,000 تومان

> کرم بزرگ و سفت کننده باسن والنسی

27,000 تومان

> رفع سفیدی مو MAGIC MIX ( مجیک میکس )

45,000 تومان

> لنز رنگی چشم تک رنگ اینوا

25,000 تومان

> لنز رنگی چشم چند رنگ اینوا

25,000 تومان

> ست کامل و معجزه گر صورت چای سبز

25,000 تومان

> کرم لايه بردار و سفيدکننده Dove

22,000 تومان

> کرم موبر دوقلو قوی وجادوئی Magic clean

28,000 تومان

> ضد جوش و لک بای بای فرانسه

28,000 تومان

> ريمل هزار و يك مژه برژوا فرانسه

18,000 تومان

> کرم دوقلو روشن کننده و ضدلک قوی JIAOLI

69,000 تومان

> لوسیون رفع تیرگی مناطق حساس بدن Partner

28,000 تومان

> کرم ضد چروک و روشن کننده ولنسي 100٪ اصلي

15,000 تومان

> کرم پودر OLIVE OILE

18,000 تومان

> کرم مروارید اصل فلور-والنسی

29,000 تومان

> صابون کوسه ماهی والنسی

19,000 تومان

> -سفید کننده زیر بغل mistin(میستین)

17,000 تومان

> ست کامل و معجزه گر صورت ویتامین C

25,000 تومان

> کرم روشن کننده و زیبائی Emami (زنانه)

28,000 تومان

> ژل لاغری جلبک دریایی valensey

27,000 تومان

> جدیدترین ریمل برجوا3DMAX

15,000 تومان

> کرم رفع سفیدی موی سرYouThair

29,000 تومان

> صاف و نرم کننده مو .اصلDark & Lovely

27,000 تومان

> شامپوی مرطوب جلبک دریایی good life

18,000 تومان

> رنگ موی ریش و سبیل استراتژی ( BLACK )

35,000 تومان

> کرم لاغری پارتنر لاو

48,000 تومان

> کرم رفع سیاهی و کبودی بدن پارتنر لاو

48,000 تومان

> کپسول مایع جوان کننده پوست animate

35,000 تومان

> موبر باله آ موبر دائمی 100% تضمینی

32,000 تومان

> اتو مو استیم استایلر

61,500 تومان

> محلول درمانی رویش مو+شامبودرمانی ریزش مو

65,000 تومان

> کرم تقویتی دور چشم خاویار والنسی

30,000 تومان

> کرم رفع ترک بدن پارتنر لاو

48,000 تومان

> کرم جوان کننده دور چشم Oliveen nature

28,000 تومان

> کرم ضد پیری دست لیدی دیانا

17,000 تومان

> کرم ضد آفتاب فرانسوی Bioderma

14,000 تومان

> شامپوی رنگ موی استراتژی shampoo Strategy

35,000 تومان

> افترشیو بعد از اصلاح بانوان

28,000 تومان

> لوسیون سفید کننده چای سبز Dream Woman

28,000 تومان

> شامپوی گیاهی جین سینگ

18,000 تومان

> رنگ موی مردانه Perfect men 90

26,000 تومان

> کرم پودر ویتامین سی Dream Woman

18,000 تومان

> رنگ موی مردانه Nougat (سیاه)

32,000 تومان

> کرم رفع سیاهی بدن والنسی

34,000 تومان

> ژل لایه بردار فوری روغن زیتون Oliveen

18,000 تومان

> روغن مار دو در یک میس بیوتی

28,000 تومان

> کرم جوان کننده و آبرسان شیر خالص

48,000 تومان

> پودر معطر كننده وطراوت بخش بدن کونستانت

45,000 تومان

> ژل لاغری نیترو اصل

29,000 تومان

> كرم اسكراپ پارتنر لاو

48,000 تومان

> پودر معطر کننده بدن

36,000 تومان

> ماسکهای کلاژن دارصورت کره جنوبیpurederm

18,000 تومان

> ست کامل حجم دهنده لب

16,500 تومان

> کرم ترک شکم و پوست میس تین

22,000 تومان

> صابون بهداشتی زنانه تایگر100% موثر

15,000 تومان

> شامپو رنگ مو A+B لانا

21,000 تومان

> روغن مار ملکه زیبایی

18,000 تومان

> ست درمانی مخصوص رفع تمامی لکه های صورت

45,000 تومان

> کرم فرم دهنده و سفت کننده سیـــنه partne

40,000 تومان

> ضد جوش و لک بای بای اصل فرانسوی

22,000 تومان

> کرم لاغری بازوی پارتنر لاو

30,000 تومان

> ژل لاغر کننده باسن loreal

30,000 تومان

> [جدیدترین کرم سفید کننده مردانه Emam

30,000 تومان

> صابون ضد جوش و لك درياي مرده فلورا

12,000 تومان

> کرم فرم دهنده و سفت کننده سینه partner

48,000 تومان

> ژل حجم دهنده وبزرگ کننده لب کلاژن دارlov

10,000 تومان

> پودر سفید کننده دندان گیاهیabaan

9,500 تومان

> محلول گیاهی هندی و قرص تقویتی ضد ریزش مو

100,000 تومان

> کرم رفع سیاهی و کبودی1&PARTNER 4

35,000 تومان

لوازم:برای کسب اطلاعات بیشتر روی محصول مورد نظر کلیک کنید

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

14,000 تومان

> اصلاح خانگی جاست تریم JUST A TRIM

23,000 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH با کیف

25,000 تومان

> رنده برقی کنوود انگلستان KENWOOD

45,000 تومان

> گن لاغری اسلیم لیفت SLIM N LIFT

35,000 تومان

> رخت آویز جادویی واندر هنگر WONDER HANGER

15,000 تومان

> مخلوط کن چند کاره مجیک بولت آلمانی

65,000 تومان

> اتو بخار ایستاده توبی TOBI

165,000 تومان

> بخارشو هاش دو اُ ماپ الترا H2O MOP ULTRA

70,000 تومان

> ریش تراش ضد آب میکروفورس

20,000 تومان

> سالادساز نایسر دایسر آلمانی اصل

35,000 تومان

> سالادساز اسنپ اسلایس SNAP N SLICE

20,000 تومان

> اتو مو اینستایلر IN-STYLER

45,000 تومان

> فر نوری FLAVOR OVEN WAVE

70,000 تومان

> نردبان و چرخ دستی توتال ترالی

131,000 تومان

> خشک کن لباس خانگی AIR-O-DRY

57,000 تومان

> ست چاقو میراکل بلید 3 MIRACLE BLADE

63,000 تومان

> اتو مو بخار استیم استایلر STEAM STYLER

58,000 تومان

> بخارپز پرو وی استیم تاور STEAM TOWER

67,000 تومان

> نردبان چندکاره ورسالدر

126,000 تومان

> گردگیر گوداستر شارژی GO DUSTER

27,000 تومان

> غذاساز همه کاره بولت اکسپرس

121,000 تومان

> جاروی مثلثی شارژی آلمان ایتالیا

40,000 تومان

> دستگاه ورزشی توتال کُر TOTAL CORE

67,000 تومان

> چاقوی شارژی سونیک بلید SONIC BLADE

35,000 تومان

> میله بارفیکس ایرون جیم|IRON GYM

30,000 تومان

> سرخ کن بدون روغن هات پلیت اتریش

60,000 تومان

> خردکن کیچن کینگ پرو|KITCHEN KING PRO

30,000 تومان

> دستگاه رول اتوماتیک توالت فرنگی

100,000 تومان

> کفشو چرخشی

37,000 تومان

> دستگاه تصفیه آب خانگی هرت اند هرت

210,000 تومان

> ست چاقوهای کانتر CONTOUR PRO KNIVES

46,000 تومان

> دستگاه ورزشی توتال کُر اسپانیا LLC

121,000 تومان

محصولات زناشویی:برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش روی محصول مورد نظر کلیک کنید

> کرم لارگو (افزایش حجم و سایز آلت تناسلی)

33,500 تومان

> قرص آمريكايي اصلي ويگومخصوص دیرانزالی

19,000 تومان

> قطره آلمانی جدید محرک زنانه

58,000 تومان

> قرص دير انزالي 50 دقيقه اي وگادول

14,000 تومان

> اسپری تاخیری لارگوlargo delay spray

19,000 تومان

> کرم لارگو- افزایش طول و ضخامت

25,000 تومان

> اسپری تاخیری ویاگرا (آمریكا-جدید)

24,000 تومان

> مگنا RX

145,000 تومان

> دستگاه لارجر باکس

110,000 تومان

> کرم 2عددي شارک پاور مخصوص آقایان

48,000 تومان

> اسپری تاخیری Super Dooz 125000

22,000 تومان

> شارک پاور-شارک پاور قرمز رنگ-shark power

35,000 تومان

> مگنا ارایکس RX-اصل.نمایندگی فعال ایران

120,000 تومان

> ویبرادوم رومانتیک با مجوز بهداشت

19,500 تومان

> تنگ كننده-افزایش میل جن-30 خانمها

30,000 تومان

> قرص یوهیم

100,000 تومان

> قرص 4 تایی تاخیر در انزال لوواگراLUVAGRA

10,000 تومان

> کرم گیاهی ژل فورت

22,000 تومان

> ژل زناشویی اینتیمو مخصوص خانمها

30,000 تومان

> ژل آمیزشی سیمپلکس فرانسه-رومانتیک و پلژ

19,000 تومان

> قرص ویاگرای قرمز -تقویت قوا

27,000 تومان

> کرم تاخيري delay shark

22,000 تومان

> کپسول MAXMAN اصل(تقویت قوای جن سی)

27,000 تومان

> اسپری تاخیری ویاگرا-اصل با هلوگرام

19,000 تومان

> حلقه ویبرادوم رومانتیک با مجوز بهداشت

25,000 تومان

> قرص سیالیس-cialis – ایجاد نعوظ

27,000 تومان

> اسپری Tiger power

28,000 تومان

> کرم 2عددي شارک پاور آبی

38,000 تومان

> کپسول درمانگر زود انزالی MAXMAN

65,000 تومان

> کرم لارگو اصل -افزایش طول و قطر (آقایان)

33,000 تومان

> ژل آمیزشی ایزی EASY PLAY TIME GEL

22,000 تومان

> صابون مردانه روغن تمساح فرانسوی100%طبیع

15,000 تومان

> قرص ویاگرای اصل آمریکا(30 عددی)

78,000 تومان

> کپسول گیاهی تقویت کننده جنسی ساتیبو

45,000 تومان

> دستگاه لارجر باکس(با مجوز بهداشت)

110,000 تومان

> پک کامل رفع مشکلات زناشویی

99,000 تومان

> کپسول گیاهی مکس من آمریکایی اصل

50,000 تومان

> کرم شارک پاور مخصوص آقایان

28,000 تومان

> قرص سمنکس-Semenax

188,000 تومان

> ویگاریکس-تقویت بنیه جنسی

64,000 تومان

> 2عدد کرم شارک پاورآبی

36,000 تومان

> افزایش حجم (آقایان)شارک پاور

25,000 تومان

> ژل آ.م.ی.ز.ش.ی. تایگرلیدی(خانم ببره)برای

18,000 تومان

> Viamax power قهوه مردانه

75,000 تومان

> وایگورل.کرم افزایش دهنده میل ج.ن.سی

45,000 تومان

> ويگركس - پمپ تنظيم آقايان

85,000 تومان

> ژل آمیزشی اینفینیتی پلی تایم Infinity

22,000 تومان

> تقویت بنیه جنس-30 آقایان باقرصهای یوهیم

100,000 تومان

> قرص مگنارکس MAGNA+RX

145,000 تومان

> دستگاه وکیوم همراه آقایان ساخت آمریکا

85,000 تومان

> قرص سمنکس

150,000 تومان

> اسپری ویاگرا 99000 اصل

20,000 تومان

> ژل لایک ا ویرجین پلی تایمLIKE A VIRGIN

22,000 تومان

> دستگاه اکستندر مگنت دار

110,000 تومان

> تایگرکینگ tiger king

32,000 تومان

> کپسول درمان كننده زودانزالي یانگ گانگ

45,000 تومان

> کپسول و اسپری افزایش سایز آ.ل.ت Big Boy

68,000 تومان

> ژل آمیزشی دریمر پلی تایمPLAY TIME DREAME

22,000 تومان

> ست کامل درمانگر ناتوانی آقایان

110,000 تومان

> ژل آمیزشی فایر پلی تایم Play time fire

22,000 تومان

> پک محصول جنسی مردانه با اشانتیون ویژه

63,000 تومان

> Viamax power قهوه زنانه

75,000 تومان

> پمپ افزایش حجم آقایان آمریکایی

85,000 تومان

> دستگاه جس اکستندر بزرگ کننده دائمی عضو ت

235,000 تومان

> دستگاه اکستندر ساده

85,000 تومان

> قرص وایمکسVIMAX

120,000 تومان

> کپسول مکس من2 MAXMAN II

80,000 تومان

> ویگارکس

65,000 تومان

> مکس من 12 عددی اصل

30,000 تومان

> کرم لارگو اصلLARGO

32,000 تومان

> کرم گیاهی اروس انگلیسی 100%گیاهی

20,000 تومان

> ریش تراش MICROSTAR

25,000 تومان

> موکن ویزیوت WIZZIT

27,000 تومان

> مگنا آر ایکس+MAGNARX اصل

125,000 تومان

> دستگاه افزایش دهنده سایز اکستریم(آقایان)

165,000 تومان

> صابون العذاری QUEEN LOVE

12,000 تومان

> دستگاه پرو اکستندرمگنت دار ویژه

155,000 تومان

> ژل آمیزشی آیس من پلی تایمICE MAN

22,000 تومان

> کپسول بزرگ کننده 60 عددی مکس من

85,000 تومان

> پکیج افزایش سایز آ.ل.ت 100%گیاهی وتضمینی

149,000 تومان