۱۳۸۷ شهریور ۴, دوشنبه

چگونه پوستمان را اتو بكشیم؟

با گذشت زمان و رسیدن به دوران پیری ، پوست ما ممكن است خشك و یا چروكیده شود. مردم سراسر جهان، همه ساله ، میلیون‌ها دلار برای كرم‌های ضد چروك خرج می كنند تا پوستشان سالم و صاف بماند.بسیاری انتظار دارند این كرم‌ها همانند اتو، پوست آنها را صاف كند، اما آیا واقعا این كرم‌ها تاثیر معجزه آسا دارند؟

چرا پوست چروك می‌شود؟
فیبرهای كلاژن، پروتئین اصلی در پوست هستند و فیبرهای الاستین به خاطر قابلیت ارتجاعی خود (توانایی برای كشیدگی و قابلیت بازگشت به شكل اولیه ) به پوست جوانی و طراوت می دهند. با افزایش سن و سال كه پوست در معرض عوامل محیطی (نظیر آفتاب ،مواد شوینده ، استرس و ... ) قرار می‌گیرد، پوست چروكیده و ضعیف می‌شود ، زیرا كه قادر نیست دوباره به طور صحیح مرمت شود. همچنین با افزایش سن، غشاء میانی پوست شروع به كم چربی شدن می‌كند.
قرار گرفتن در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید به انهدام فیبرهای الاستین در پوست منجر شده و سبب ضعیف شدن پوست ، كشیدگی و از دست دادن قابلیت ارتجاعی آن می‌شود. همچنین، پوست آسان‌تر گسسته شده و به زمان بیشتری برای التیام نیاز پیدا می كند،كه این هم یكی از عوامل اصلی چین و چروك پوست است.
پوست سیگاری ها بیشتر از غیر سیگاری ها با همان نوع پوست ، گرایش به چروك شدن دارد. دلیل این تفاوت ، شناخته نشده است ، اما ممكن است به خاطر این حقیقت باشد كه سیگار گردش خود را در پوست كاهش می‌دهد. دیگر آلوده كننده‌های هوا مخصوصا ازن هم در این كار دخیل هستند. این باور وجود دارد كه رادیكال‌های آزاد اكسیژن ، به غشاهای سلولی آسیب می رسانند، حتی با مواد ژنتیكی فعل و انفعال داشته و پیری پوست را تسریع می‌كنند. كاهش وزن سریع و جدی نیز ممكن است سبب چین و چروك شود ، همان طور كه سلول‌های چربی زیرین پوست احتیاج به لایه سطحی دارند، كاهش در این سلول‌های چربی سبب می شود كه شخص لاغر و ضعیف به نظر بیاید.

كرم ضد چروك‌یعنی چه؟
كرم های ضد چروك برای پوست‌های در شرف پیری یا پیر طراحی می‌شوند و باید توانایی جلوگیری از ایجاد چروك‌های جدید را داشته باشند. بدین ترتیب میزان مواد مرطوب كننده این محصولات بالا و البته مقدار مواد چرب و روغن های سبك (همچون روغن های گیاهی) بسیار زیاد است. ضمناً از انواع مرطوب كننده های قوی كه خاصیت درمانی دارند در این نوع كرم‌ها استفاده می‌شوند. علاوه براین، بسیاری از كرم های ضد چروك حاوی مواد لایه بردار ملایم و مواد محرك سازنده سلول‌های جدید پوستی هستند.

مواد موثر در كرم های ضد چروك
برخی از رایج ترین انواع موادی كه در كرم‌های ضد چروك وجود دارند عبارتند از:
-1 ویتامین‌ها: رتینول یك شكل ویتامین A است و اولین ماده آنتی اكسیدانی است كه به طور گسترده در كرم های ضدچروك معمول موجود در بازار، مورد استفاده قرار گرفت. ترتینوئین شكل دیگر ویتامین A است كه نسبت به رتینول قوی‌تر است. ترتینوئین تنها درمان موضعی تائید شده برای چروك است و توسط نسخه پزشك قابل تهیه است. هم رتینول و هم ترتینوئین می توانند باعث قرمزی و تحریك پوست شوند، اما اثرات جانبی رتینول معمولاً خفیف‌تر است.البته اگر حامله هستید یا قصد دارید حامله شوید از مشتقات مصنوعی ویتامین A دوری كنید، زیرا استفاده از این مواد در دوران بارداری ممنوع است و ممكن است موجب ناهنجاری‌های جنین شود.
ویتامین C یك ماده مغذی آنتی اكسیدان است كه به بازیابی ویتامین E در بدن كمك می‌كند. ویتامین C تشكیل كلاژن را هم تحریك می كند.تحقیقات نشان داده كه ویتامین C با تحریك كردن تجدید سلولی و افزایش جریان خون پوست را ترمیم و از آن محافظت می‌كند.همچنین بررسی‌های انجام شده نشان می دهد كه استعمال موضعی ویتامین C ممكن است باعث كاهش چین وچروك‌ها، افزایش ضخامت پوست و محافظت در برابر صدمه نور خورشید شود.ویتامینE یك ماده مغذی آنتی اكسیدان است و عمده‌ترین آنتی اكسیدانی است كه در پوست انسان یافت می شود. كاهش میزان آن در پوست با ایجاد چروك پوستی همراهی دارد.ویتامین E با خنثی كردن رادیكال های آزاد - مواد واكنش دهنده آسیب رسان تولید شده در جریان واكنش‌های شیمیایی در بدن - باعث ایجاد پوستی لطیف و بدون چروك می شود.
-2 آلفالیپوئیك اسید: آلفا لیپوئیك اسید ماده آنتی اكسیدانی است كه در غشای سلول های پوست نفوذ می كند و باعث خنثی شدن رادیكال‌های آزاد می‌شود. این ماده همچنین ممكن است به عنوان یك لایه بردار شیمیایی پوست باعث ریزش پوست مرده و كاهش چروك ها شود.
-3 مس: مس یك عنصر كمیاب است كه در هر سلولی یافت می شود. در كرم ها مس را با قطعات كوچك پروتئینی به نام پپتید تركیب می‌كنند. پپتیدهای مس، التیام زخم ها را تشدید می كنند. آنها همچنین تولید كلاژن را تحریك كرده و ممكن است اثر آنتی اكسیدان ها را تقویت كنند.گروهی معتقدند كرم‌های حاوی پپتیدهای مس ارتجاع و رطوبت پوست را بهبود می بخشند و به این ترتیب خطوط و چروك‌های ظریف پوست را كاهش می دهند.
-4 فاكتورهای رشد: ‌فاكتورهای رشد هورمون‌هایی هستند كه به طور طبیعی در بدن یافت می‌شوند. كینتین كه یك فاكتور رشد گیاهی است، به عنوان یكی از رایج ترین مواد در كرم های ضد چروك مصرف می‌شود.
-5 هیدروكسی اسیدها:آلفا هیدروكسی اسیدها، بتاهیدروكسی اسیدها و پلی هیدروكسی اسیدها همگی انواع مصنوعی اسیدهای مشتق از میوه‌های قنددار هستند. این اسیدها معطرند و موادی هستند كه باعث می‌شوند لایه فوقانی و مرده پوست برداشته شود و رشد یك لایه صاف و یك رنگ از پوست جدید تحریك شود. هیدروكسی اسیدها تولید كلاژن - پروتئینی كه پوست را ضخیم می كند و مانع از دست رفتن آب آن می شود- را تحریك می كند. استفاده از این اسیدها ممكن است باعث بهبودی متوسط خطوط و چروك‌های ظریف شود.
-6 كوآنزیم : Q - كوآنزیمQ - ماده ای است مغذی كه به تنظیم تولید انرژی در سلول‌ها كمك می‌كند.كمپانی‌های سازنده مدعی هستند كه این ماده به توانایی پوست در مقابله با چروك‌ها كمك می‌كند.اما پژوهش‌های بیشتری برای بررسی اثرات درازمدت این كرم ها مورد نیاز است.
-7كلاژن: كلاژن پروتئین اصلی پوست است و باعث انعطاف پذیری و كشسانی پوست می‌شود. میزان كلاژن با افزایش سن كاهش می‌یابد و در نتیجه چین و چروك‌و افتادگی پوست رخ می‌دهد.
حقیقت این است كه كلاژن از طریق پوست جذب نمی‌شود و باعث افزایش تولید كلاژن بدن نیز نمی‌شود. استفاده از كرم‌های حاوی كلاژن ممكن است احساسی از قوام دار شدن و استحكام پوست ایجاد كند، اما این اثر نه به خاطر كلاژن، بلكه به علت مرطوب شدن پوست است كه هر كرم مرطوب كننده ای می تواند آن را ایجاد كند.

انتخاب‌كنید
بسیاری از كرم ها و لوسیون های پوستی كه بدون نسخه پزشك قابل تهیه هستند، فقط پوست را مرطوب می‌كنند. اما فرآورده‌هایی هم وجود دارند كه سازندگانشان مدعی‌اند چروك های پوست را كاهش می‌دهند یا آسیب وارد بر پوست، ناشی از پیری یا تابش آفتاب را برطرف می‌كنند.با ورود به داروخانه یا لوازم آرایش فروشی‌ها با انبوهی از كرم‌های ضد چروك مختلف روبه رو می‌شویم كه هر یك ما را وسوسه می‌كنند كه آنها را امتحان كنیم تا بفهمیم كدامیك موثرتر است. اما این كار شیوه مناسبی نیست چرا كه هم مقدار زیادی خرج روی دست شما می‌گذارد و هم اینكه ممكن است دچار عوارضی مانند حساسیت یا تحریك شدن پوست شوید.
باید‌توجه‌داشته‌باشید‌كه كرم‌های ضد چروك متفاوت، ممكن است بیشترین تاثیر را روی پوست معینی مثلاً چرب، خشك، حساس یا غیره داشته باشند. بنابراین متخصص پوست می‌تواند با تعیین نوع پوست شما، ارزیابی مشكلات پوستی شما و همچنین تعیین كردن وجود حساسیت در پوست شما نسبت به مواد معین، در انتخاب كرم ضد چروك مناسب به شما كمك كند.ضمناً نباید انتظار داشته باشید كه كرم ضد چروك مانند اتو عمل كند و پوست را كاملا صاف نماید. همچنین این كرم‌ها نمی‌توانند كار جراحی پلاستیك برای پوست كشی را برای شما انجام دهد. اما به هر حال این محصولات می‌تواند اثر خفیف تا متوسطی در برطرف كردن چروك‌ها داشته باشد. شما می‌توانید به فروشگاه‌های عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی بروید و هرچه در جیبتان است بدهید و یك كرم ضد چروك خریداری كنید، اما معلوم نیست این كرم تا چه حد موثر باشد، یا اصلا‌ موثر باشد. ماسك‌های طبیعی و كمی تغییر در رژیم غذایی می‌تواند پوستی صاف و شفاف به شما بدهد.برای برخورداری از یك پوست زیبا و سالم به دنبال كرم ها و ماسك های مختلف نباشید. سرما به دلیل ایجاد خشكی در پوست رابطه مستقیمی با چروك و پیری زودرس دارد، در این فصل بیشتر به پوست‌تان رسیدگی كنید و اجازه ندهید هیچ گاه پوست‌تان خشك شود. بهترین وسیله برای چرب نگه داشتن پوست، روغن زیتون است. حمام آفتاب نگیرید و سعی كنید كه بین ساعت 10 صبح تا 3 بعدازظهر از قرار گرفتن در معرض آفتاب پرهیز كنید. اگر در این ساعات مجبورید در معرض آفتاب باشید ، همیشه از كلاه و ضد آفتاب استفاده كنید. . صورت خود را زیاد نشویید و از صابون‌های زبر پرهیز كنید . زیرا شستن زیاد باعث كم شدن چربی و رطوبت پوست می شود و بدانید سیگار بزرگ‌ترین دشمن پوست شماست
نوشته شده توسط دکترمحمدی zibapost.anzaliblog.com

هیچ نظری موجود نیست:

محصولات زیبایی:برای سفارش محصول روی لینک مورد نظر کلیک کنید

> کرم لایه بردار فوری صورت olive اصل

13,000 تومان

> کرم موبر دائمي باله آ - اصل آلمان

31,000 تومان

> کرم صاف و نرم کننده مو Dark & Lovely

30,000 تومان

> کرم ضد لک وضد جوش ایسنس -ESSNCE

24,000 تومان

> صابون ضدجوش ولك و جوان كننده حلزون فلور

12,000 تومان

> كرم برطرف كننده سفيدي موي سر مجيك ميكس

28,000 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

10,000 تومان

> كرم گارنير سبزو قرمز(جوانسازي))GARNiER

52,000 تومان

> كرم مرواريد اصل فلور محصول فرانسه

25,000 تومان

> اسپری فرم دهنده سینه دکتر جیمز

38,000 تومان

> کرم بزرگ و سفت کننده باسن پارتنر فرانسه

48,000 تومان

> کرم روشن کننده Emami ( برای مردان )

28,000 تومان

> کرم بزرگ و سفت کننده باسن والنسی

27,000 تومان

> رفع سفیدی مو MAGIC MIX ( مجیک میکس )

45,000 تومان

> لنز رنگی چشم تک رنگ اینوا

25,000 تومان

> لنز رنگی چشم چند رنگ اینوا

25,000 تومان

> ست کامل و معجزه گر صورت چای سبز

25,000 تومان

> کرم لايه بردار و سفيدکننده Dove

22,000 تومان

> کرم موبر دوقلو قوی وجادوئی Magic clean

28,000 تومان

> ضد جوش و لک بای بای فرانسه

28,000 تومان

> ريمل هزار و يك مژه برژوا فرانسه

18,000 تومان

> کرم دوقلو روشن کننده و ضدلک قوی JIAOLI

69,000 تومان

> لوسیون رفع تیرگی مناطق حساس بدن Partner

28,000 تومان

> کرم ضد چروک و روشن کننده ولنسي 100٪ اصلي

15,000 تومان

> کرم پودر OLIVE OILE

18,000 تومان

> کرم مروارید اصل فلور-والنسی

29,000 تومان

> صابون کوسه ماهی والنسی

19,000 تومان

> -سفید کننده زیر بغل mistin(میستین)

17,000 تومان

> ست کامل و معجزه گر صورت ویتامین C

25,000 تومان

> کرم روشن کننده و زیبائی Emami (زنانه)

28,000 تومان

> ژل لاغری جلبک دریایی valensey

27,000 تومان

> جدیدترین ریمل برجوا3DMAX

15,000 تومان

> کرم رفع سفیدی موی سرYouThair

29,000 تومان

> صاف و نرم کننده مو .اصلDark & Lovely

27,000 تومان

> شامپوی مرطوب جلبک دریایی good life

18,000 تومان

> رنگ موی ریش و سبیل استراتژی ( BLACK )

35,000 تومان

> کرم لاغری پارتنر لاو

48,000 تومان

> کرم رفع سیاهی و کبودی بدن پارتنر لاو

48,000 تومان

> کپسول مایع جوان کننده پوست animate

35,000 تومان

> موبر باله آ موبر دائمی 100% تضمینی

32,000 تومان

> اتو مو استیم استایلر

61,500 تومان

> محلول درمانی رویش مو+شامبودرمانی ریزش مو

65,000 تومان

> کرم تقویتی دور چشم خاویار والنسی

30,000 تومان

> کرم رفع ترک بدن پارتنر لاو

48,000 تومان

> کرم جوان کننده دور چشم Oliveen nature

28,000 تومان

> کرم ضد پیری دست لیدی دیانا

17,000 تومان

> کرم ضد آفتاب فرانسوی Bioderma

14,000 تومان

> شامپوی رنگ موی استراتژی shampoo Strategy

35,000 تومان

> افترشیو بعد از اصلاح بانوان

28,000 تومان

> لوسیون سفید کننده چای سبز Dream Woman

28,000 تومان

> شامپوی گیاهی جین سینگ

18,000 تومان

> رنگ موی مردانه Perfect men 90

26,000 تومان

> کرم پودر ویتامین سی Dream Woman

18,000 تومان

> رنگ موی مردانه Nougat (سیاه)

32,000 تومان

> کرم رفع سیاهی بدن والنسی

34,000 تومان

> ژل لایه بردار فوری روغن زیتون Oliveen

18,000 تومان

> روغن مار دو در یک میس بیوتی

28,000 تومان

> کرم جوان کننده و آبرسان شیر خالص

48,000 تومان

> پودر معطر كننده وطراوت بخش بدن کونستانت

45,000 تومان

> ژل لاغری نیترو اصل

29,000 تومان

> كرم اسكراپ پارتنر لاو

48,000 تومان

> پودر معطر کننده بدن

36,000 تومان

> ماسکهای کلاژن دارصورت کره جنوبیpurederm

18,000 تومان

> ست کامل حجم دهنده لب

16,500 تومان

> کرم ترک شکم و پوست میس تین

22,000 تومان

> صابون بهداشتی زنانه تایگر100% موثر

15,000 تومان

> شامپو رنگ مو A+B لانا

21,000 تومان

> روغن مار ملکه زیبایی

18,000 تومان

> ست درمانی مخصوص رفع تمامی لکه های صورت

45,000 تومان

> کرم فرم دهنده و سفت کننده سیـــنه partne

40,000 تومان

> ضد جوش و لک بای بای اصل فرانسوی

22,000 تومان

> کرم لاغری بازوی پارتنر لاو

30,000 تومان

> ژل لاغر کننده باسن loreal

30,000 تومان

> [جدیدترین کرم سفید کننده مردانه Emam

30,000 تومان

> صابون ضد جوش و لك درياي مرده فلورا

12,000 تومان

> کرم فرم دهنده و سفت کننده سینه partner

48,000 تومان

> ژل حجم دهنده وبزرگ کننده لب کلاژن دارlov

10,000 تومان

> پودر سفید کننده دندان گیاهیabaan

9,500 تومان

> محلول گیاهی هندی و قرص تقویتی ضد ریزش مو

100,000 تومان

> کرم رفع سیاهی و کبودی1&PARTNER 4

35,000 تومان

لوازم:برای کسب اطلاعات بیشتر روی محصول مورد نظر کلیک کنید

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

14,000 تومان

> اصلاح خانگی جاست تریم JUST A TRIM

23,000 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH با کیف

25,000 تومان

> رنده برقی کنوود انگلستان KENWOOD

45,000 تومان

> گن لاغری اسلیم لیفت SLIM N LIFT

35,000 تومان

> رخت آویز جادویی واندر هنگر WONDER HANGER

15,000 تومان

> مخلوط کن چند کاره مجیک بولت آلمانی

65,000 تومان

> اتو بخار ایستاده توبی TOBI

165,000 تومان

> بخارشو هاش دو اُ ماپ الترا H2O MOP ULTRA

70,000 تومان

> ریش تراش ضد آب میکروفورس

20,000 تومان

> سالادساز نایسر دایسر آلمانی اصل

35,000 تومان

> سالادساز اسنپ اسلایس SNAP N SLICE

20,000 تومان

> اتو مو اینستایلر IN-STYLER

45,000 تومان

> فر نوری FLAVOR OVEN WAVE

70,000 تومان

> نردبان و چرخ دستی توتال ترالی

131,000 تومان

> خشک کن لباس خانگی AIR-O-DRY

57,000 تومان

> ست چاقو میراکل بلید 3 MIRACLE BLADE

63,000 تومان

> اتو مو بخار استیم استایلر STEAM STYLER

58,000 تومان

> بخارپز پرو وی استیم تاور STEAM TOWER

67,000 تومان

> نردبان چندکاره ورسالدر

126,000 تومان

> گردگیر گوداستر شارژی GO DUSTER

27,000 تومان

> غذاساز همه کاره بولت اکسپرس

121,000 تومان

> جاروی مثلثی شارژی آلمان ایتالیا

40,000 تومان

> دستگاه ورزشی توتال کُر TOTAL CORE

67,000 تومان

> چاقوی شارژی سونیک بلید SONIC BLADE

35,000 تومان

> میله بارفیکس ایرون جیم|IRON GYM

30,000 تومان

> سرخ کن بدون روغن هات پلیت اتریش

60,000 تومان

> خردکن کیچن کینگ پرو|KITCHEN KING PRO

30,000 تومان

> دستگاه رول اتوماتیک توالت فرنگی

100,000 تومان

> کفشو چرخشی

37,000 تومان

> دستگاه تصفیه آب خانگی هرت اند هرت

210,000 تومان

> ست چاقوهای کانتر CONTOUR PRO KNIVES

46,000 تومان

> دستگاه ورزشی توتال کُر اسپانیا LLC

121,000 تومان

محصولات زناشویی:برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش روی محصول مورد نظر کلیک کنید

> کرم لارگو (افزایش حجم و سایز آلت تناسلی)

33,500 تومان

> قرص آمريكايي اصلي ويگومخصوص دیرانزالی

19,000 تومان

> قطره آلمانی جدید محرک زنانه

58,000 تومان

> قرص دير انزالي 50 دقيقه اي وگادول

14,000 تومان

> اسپری تاخیری لارگوlargo delay spray

19,000 تومان

> کرم لارگو- افزایش طول و ضخامت

25,000 تومان

> اسپری تاخیری ویاگرا (آمریكا-جدید)

24,000 تومان

> مگنا RX

145,000 تومان

> دستگاه لارجر باکس

110,000 تومان

> کرم 2عددي شارک پاور مخصوص آقایان

48,000 تومان

> اسپری تاخیری Super Dooz 125000

22,000 تومان

> شارک پاور-شارک پاور قرمز رنگ-shark power

35,000 تومان

> مگنا ارایکس RX-اصل.نمایندگی فعال ایران

120,000 تومان

> ویبرادوم رومانتیک با مجوز بهداشت

19,500 تومان

> تنگ كننده-افزایش میل جن-30 خانمها

30,000 تومان

> قرص یوهیم

100,000 تومان

> قرص 4 تایی تاخیر در انزال لوواگراLUVAGRA

10,000 تومان

> کرم گیاهی ژل فورت

22,000 تومان

> ژل زناشویی اینتیمو مخصوص خانمها

30,000 تومان

> ژل آمیزشی سیمپلکس فرانسه-رومانتیک و پلژ

19,000 تومان

> قرص ویاگرای قرمز -تقویت قوا

27,000 تومان

> کرم تاخيري delay shark

22,000 تومان

> کپسول MAXMAN اصل(تقویت قوای جن سی)

27,000 تومان

> اسپری تاخیری ویاگرا-اصل با هلوگرام

19,000 تومان

> حلقه ویبرادوم رومانتیک با مجوز بهداشت

25,000 تومان

> قرص سیالیس-cialis – ایجاد نعوظ

27,000 تومان

> اسپری Tiger power

28,000 تومان

> کرم 2عددي شارک پاور آبی

38,000 تومان

> کپسول درمانگر زود انزالی MAXMAN

65,000 تومان

> کرم لارگو اصل -افزایش طول و قطر (آقایان)

33,000 تومان

> ژل آمیزشی ایزی EASY PLAY TIME GEL

22,000 تومان

> صابون مردانه روغن تمساح فرانسوی100%طبیع

15,000 تومان

> قرص ویاگرای اصل آمریکا(30 عددی)

78,000 تومان

> کپسول گیاهی تقویت کننده جنسی ساتیبو

45,000 تومان

> دستگاه لارجر باکس(با مجوز بهداشت)

110,000 تومان

> پک کامل رفع مشکلات زناشویی

99,000 تومان

> کپسول گیاهی مکس من آمریکایی اصل

50,000 تومان

> کرم شارک پاور مخصوص آقایان

28,000 تومان

> قرص سمنکس-Semenax

188,000 تومان

> ویگاریکس-تقویت بنیه جنسی

64,000 تومان

> 2عدد کرم شارک پاورآبی

36,000 تومان

> افزایش حجم (آقایان)شارک پاور

25,000 تومان

> ژل آ.م.ی.ز.ش.ی. تایگرلیدی(خانم ببره)برای

18,000 تومان

> Viamax power قهوه مردانه

75,000 تومان

> وایگورل.کرم افزایش دهنده میل ج.ن.سی

45,000 تومان

> ويگركس - پمپ تنظيم آقايان

85,000 تومان

> ژل آمیزشی اینفینیتی پلی تایم Infinity

22,000 تومان

> تقویت بنیه جنس-30 آقایان باقرصهای یوهیم

100,000 تومان

> قرص مگنارکس MAGNA+RX

145,000 تومان

> دستگاه وکیوم همراه آقایان ساخت آمریکا

85,000 تومان

> قرص سمنکس

150,000 تومان

> اسپری ویاگرا 99000 اصل

20,000 تومان

> ژل لایک ا ویرجین پلی تایمLIKE A VIRGIN

22,000 تومان

> دستگاه اکستندر مگنت دار

110,000 تومان

> تایگرکینگ tiger king

32,000 تومان

> کپسول درمان كننده زودانزالي یانگ گانگ

45,000 تومان

> کپسول و اسپری افزایش سایز آ.ل.ت Big Boy

68,000 تومان

> ژل آمیزشی دریمر پلی تایمPLAY TIME DREAME

22,000 تومان

> ست کامل درمانگر ناتوانی آقایان

110,000 تومان

> ژل آمیزشی فایر پلی تایم Play time fire

22,000 تومان

> پک محصول جنسی مردانه با اشانتیون ویژه

63,000 تومان

> Viamax power قهوه زنانه

75,000 تومان

> پمپ افزایش حجم آقایان آمریکایی

85,000 تومان

> دستگاه جس اکستندر بزرگ کننده دائمی عضو ت

235,000 تومان

> دستگاه اکستندر ساده

85,000 تومان

> قرص وایمکسVIMAX

120,000 تومان

> کپسول مکس من2 MAXMAN II

80,000 تومان

> ویگارکس

65,000 تومان

> مکس من 12 عددی اصل

30,000 تومان

> کرم لارگو اصلLARGO

32,000 تومان

> کرم گیاهی اروس انگلیسی 100%گیاهی

20,000 تومان

> ریش تراش MICROSTAR

25,000 تومان

> موکن ویزیوت WIZZIT

27,000 تومان

> مگنا آر ایکس+MAGNARX اصل

125,000 تومان

> دستگاه افزایش دهنده سایز اکستریم(آقایان)

165,000 تومان

> صابون العذاری QUEEN LOVE

12,000 تومان

> دستگاه پرو اکستندرمگنت دار ویژه

155,000 تومان

> ژل آمیزشی آیس من پلی تایمICE MAN

22,000 تومان

> کپسول بزرگ کننده 60 عددی مکس من

85,000 تومان

> پکیج افزایش سایز آ.ل.ت 100%گیاهی وتضمینی

149,000 تومان