۱۳۸۹ فروردین ۸, یکشنبه

ترين هاي سينمای ایران در سال 1388

سينماي ايران با همه فراز و نشيب‌ها و ضعف و قوت‌هايش همواره به عنوان يك هنر صنعت پويا شناخته شده و هر ساله بخش عمده‌اي از اخبار فرهنگي هنري را به خود اختصاص مي‌دهد. علاوه بر جذابيت‌هاي بصري، زيبايي شناختي و رسانه‌اي اين هنر بايد به همه‌گير بودن و توجه افكار عمومي به آن نيز اشاره كرد. سينما از آن دست اموري است كه طيف‌هاي گوناگوني از اقشار اجتماعي را متوجه خود مي‌سازد و رده‌هاي سني متفاوتي با آن ارتباط برقرار مي‌كنند، پس مروري اجمالي بر كارنامه سينما در كشور ما با شاخص و معيار«ترين‌ها» نيز قطعا براي سينما دوستان و بويژه علاقه‌مندان جدي اين هنر كه اخبار حاشيه و متن اين هنر را دنبال مي‌كنند، مي‌تواند جالب باشد. اگر شما هم جزو اين گروه هستيد حتما گزارش را بخوانيد تا با ترين‌هاي سينماي ايران در بخش‌ها و حوزه‌هاي مختلف آشنا شويد.

پر فروش‌ترين فيلم

اگرچه سينما را بيشتر به عنوان يك پديده فرهنگي مي‌شناسند، اما كم و كيف گيشه آن همواره كانون توجه اهالي سينما و مخاطبان آن بوده است و شايد اولين پرسش كنجكاوانه درباره بيلان سينماي كشور اين باشد كه كدام فيلم پرفروش‌ترين فيلم سال شده است؟ اين پرسش اهميت مضاعفي نيز پيدا مي‌كند وقتي سينماي ايران سال‌هاست كه با بحران مخاطب روبه‌رو است. البته در همه كشورهاي دنيا پرفروش‌ترين فيلم داراي برد خبري بالايي است و به كانون خبرسازي بدل مي‌شود. سال 88 از اين نظر آنقدر اهميت دارد كه شايد سال‌هاي سال بايد بگذرد تا ركوردي كه فروش يك فيلم در اين سال به نام خود ثبت كرده است، تكرار شود. ركوردي كه قهرمان جنجالي آن در واقع ركورد قبلي خود را در فروش شكسته و قسمت دوم اثر خود را فراتر از سابقه فروش در كل تاريخ سينماي ايران نشانده است. اين شخص كسي نيست جز مسعود ده‌نمكي كه اساسا شخصيتي خبرساز است. فروش اخراجي‌ها 2 تا مرز 7 ميليارد تومان بقدري شگفت‌انگيز بود كه شايد خود سازندگانش نيز تصور اين ميزان از فروش را نداشتند. اخراجي‌ها با ركورد 7‌ميلياردي خود نه تنها پرفروش ترين فيلم سال شد كه تا امروز به پرفروش‌ترين فيلم تاريخ سينماي ايران نيز دست يافته است و البته اين به ارزش‌هاي هنري و حرفه‌اي فيلم هيچ ارتباطي ندارد، اما اگر مساله فروش اين فيلم را كنار بگذاريم مسعود ده‌نمكي و اخراجي‌هايش به عنوان يكي از جنجالي‌ترين اخبار سينمايي و فرهنگي در سال 88 نيز مطرح بود كه دامنه آن تا ساخت طرح سوم اخراجي‌ها و توليد سريال نوروزي توسط اين كارگردان گسترده شده است.

كمدي، برترين ژانر

نه فقط در سال 88 بلكه چند سالي است كه فيلم‌هاي كمدي و طنز سينماي ايران را تصاحب كرده و سينماداران نيز با توجه به وضع بد گيشه‌ها و بحران مخاطب تمايل بيشتري به نمايش آثار طنز دارند تا به دام ورشكستگي نيفتند. همين اخراجي‌ها كه پرفروش‌ترين فيلم سال 88 بود نيز به ژانر طنز تعلق داشت و اساسا پرفروش‌ترين‌هاي سينما در سال‌هاي اخير به فيلم‌هاي كمدي وابسته بود. فيلم‌هايي مثل خروس جنگي، هرچي تو بخواهي، پسر تهراني، چشمك، كيش و مات، بي‌پولي، دو‌خواهر، زندگي شيرين، نيش زنبور، دختر ميليونر، تردست، راننده تاكسي و..... از جمله آثاري بودند كه در ژانر طنز و كميك روي پرده‌هاي سينماها به نمايش درآمدند و برخي از آنان نيز از فروش قابل توجهي برخوردار بودند.

بيشترين اكران براي فيلم‌هاي ترسناك

اگرچه فيلم‌هاي طنز و كمدي همچنان به عنوان پرطرفدارترين و پر مخاطب‌ترين ژانر سينمايي مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است، اما در سال 88 شاهد نمايش بيشتري از ژانر ترس و وحشت در سينماي ايران بوديم و گويي اين گونه سينمايي در ايران بتدريج از مهجوريت خود خارج مي‌شود و هم كارگردان‌ها و هم مخاطبان ايراني توجه بيشتري به اين ژانر از خود نشان مي‌دهند. امسال حريم، كلبه، خواب ليلا، شوريده از جمله فيلم‌هايي بودند كه برخي از آنها مثل حريم كار نسبتا خوبي در اين ژانر از آب درآمده و مورد توجه مخاطبان قرار گرفته‌اند. در جشنواره فيلم فجر نيز فيلم سينمايي «آل» در همين ژانر ساخته شده و نشان مي‌دهد كه احتمالا در سال‌هاي آتي در كنار سينماي طنز بايد شاهد شكوفايي ژانر وحشت هم در سينماي ايران باشيم، همچنين برخي فيلم‌هاي خاص و فرهنگي مثل صداها و شبانه كه روايت و ساختار متفاوتي نسبت به آثار متعارف سينمايي دارند نيز در سال 88 بر پرده اكران نشستند.

پر افتخارترين فيلم

فيلم« درباره الي» ساخته اصغر فرهادي هر چند به دليل التهاب سياسي جامعه در زمان اكران عمومي، آنچنان كه انتظار مي‌رفت، با فروش بالا مواجه نشد اما پر افتخارترين فيلم سال 88 محسوب مي‌شود كه جوايز داخلي و بين‌المللي زيادي را آن خود كرد. از بهترين فيلم در جشنواره فجر و از نگاه منتقدان گرفته تا دريافت خرس نقره‌اي از جشنواره برلين. به اين افتخارات بايد دريافت جوايز جشنواره‌هاي گلدن گلاب، تراژيكا و اسكرين آسيا پاسيفيك را هم اضافه كرد ضمن اين‌كه درباره الي به عنوان فيلم معرفي شده به جشنواره فيلم اسكار نيز بود. از اين هم نگذريم كه نسخه نمايش خانگي اين فيلم نيز با استقبال بسيار زيادي مواجه شد.

پركارترين بازيگران

اگر جشنواره بيست و هشتم فيلم فجر را به عنوان نمايي از توليدات سينمايي در سال 88 قلمداد كنيم، بايد حميد فرخ‌نژاد را فعال ترين بازيگر سال معرفي كنيم. او با حضور در 7 فيلم جشنواره، پركارترين بازيگر سينماي ايران بود كه تعلق نگرفتن سيمرغ به او با انتقاد و اعتراض هم مواجه شد. اين بازيگر 4 فيلم «به رنگ ارغوان»، «شب واقعه»، «بيداري روياها» و «شكلات داغ» را در بخش اصلي جشنواره داشت و با 2 فيلم «دموكراسي در روز روشن» و «همبازي» در بخش مسابقه فيلم‌هاي اول و دوم و خارج از مسابقه حاضر بود. اما اگر فيلم‌هاي به نمايش در آمده در اكران عمومي را معيار قرار دهيم، بايد رضا عطاران را به عنوان پركارترين بازيگر سال معرفي كنيم كه امسال فيلم‌هاي متعددي را بويژه در ژانر طنز در كارنامه حرفه‌اي خود ثبت كرد. در ميان بازيگران زن نيز الناز شاكردوست در سال 88 پركار بود، اما اگر جشنواره را معيار قرار دهيم اين عنوان، نصيب مهناز افشار مي‌شود كه با 4 فيلم، پركارترين بازيگر زن محسوب مي‌شود. مهناز افشار با فيلم‌هاي «پسر آدم دختر حوا»، «تسويه حساب» و «طبقه سوم» در بخش اصلي و فيلم «خاطره» در بخش فيلم‌هاي اول و دوم در جشنواره امسال حضور داشت. البته بازيگران مرد ديگر مثل حامد بهداد، مصطفي زماني و پوريا پورسرخ نيز هر كدام با 4 فيلم جزو پركارترين‌ها بودند. ضمن اين‌كه خوش شانس‌ترين بازيگر سال جاري را بايد مصطفي زماني دانست كه حضور او در سريال يوسف پيامبر و ايفاي نقش يوزارسيف موجب شد تا او ره صدساله را يكشبه طي كند و به شهرت و محبوبيت برسد. حضور او در 4 فيلم سينمايي و احتمالا اكران آنها در سال آينده او را به يكي از خبرسازترين بازيگران سينماي ايران بدل خواهد كرد. حالا كه بحث شانس و اقبال شد بايد به شيرين يزدان بخش هم اشاره كنيم كه در اولين تجربه بازيگري خود، موفق به دريافت سيمرغ بهترين بازيگر نقش مكمل زن شد. در پايان نيز بايد از محسن طنابنده و نگار جواهريان نام ببريم كه با دريافت سيمرغ بهترين بازيگر نقش اول مرد و زن، پر افتخارترين بازيگران سينماي ايران در سال 88 بودند.


جنجالي‌ترين فيلم سال

اگر اخراجي‌ها در نسخه اوليه خود بود كه جنجالي‌ترين فيلم سينماي ايران را رقم زد و حرف و حديث‌هايي كه در زمان جشنواره و اكران عمومي درباره آن در مطبوعات و محافل سينمايي شكل گرفت، بدون شك اين اتفاق امسال درباره فيلم زمهرير ساخته علي رويين‌تن رخ داد كه جنجال‌هاي زيادي را در نشست مطبوعاتي خود در برج ميلاد رقم زد. حال و هواي فيلم و زبان و ساختار اثر به اخراجي‌ها بي‌شباهت نبود و شايد پس زمينه تاثيرات آن بر شدت واكنش منتقدان نسبت به زمهرير هم تاثير داشته است.

در سال 88 شاهد نمايش بيشتري از ژانر ترس و وحشت در سينماي ايران بوديم و گويي اين گونه سينمايي در ايران بتدريج از مهجوريت خود خارج مي‌شود و هم كارگردان‌ها و هم مخاطبان ايراني توجه بيشتري به اين ژانر از خود نشان مي‌دهند

با اين حال پر سرو صدا ترين فيلم را بايد همچنان به رنگ ارغوان بدانيم كه نمايش آن پس از 6 سال به دليل نام ابراهيم حاتمي‌كيا به عنوان كارگردان و سوژه سياسي فيلم متن و حاشيه‌هاي آن را در كانون توجه رسانه‌ها و مردم قرار داد. بويژه اين‌كه سيمرغ بهترين فيلم را هم از دست داوران جشنواره و البته نگاه مردم دريافت كرد. حالا كه صحبت از بهترين فيلم است، بايد نامي از سيد جمال ساداتيان، تهيه‌كننده اين فيلم هم ببريم كه خوش اقبال ترين تهيه‌كننده سال به شمار مي‌رود كه از يك طرف، فيلمش پس از 6 سال رفع توقيف شد و اولين فيلمي بود كه پس از جشنواره به اكران عمومي رفت و هم اين‌كه موفق شد سيمرغ‌هاي متعددي را از آن خود كند.

جوان‌ترين كارگردان سينما

وقتي نام كارگردان را مي‌شنويم، اغلب تصوير يك فرد جا افتاده و پيشكسوت در ذهنمان تداعي مي‌شود كه تجربه و سابقه زيادي در اين كار دارد، بنا‌‌بر اين نام حامد كلاهداري به عنوان يك كارگردان 27 ساله مي‌تواند جالب و خبر ساز باشد.او كه سال‌ها تجربه بازيگري در سينما و تلويزيون را داشته، اينك به عنوان كارگردان اولين فيلم بلند سينمايي خود به عنوان « شكلات داغ» نام خود را به عنوان جوان ترين كارگردان جشنواره امسال به ثبت رسانده است.حضور بازيگراني مثل داريوش ارجمند، نيكي كريمي و فريبرز عرب‌نيا در فيلم او موفقيت بزرگي براي اين كارگردان جوان محسوب مي‌شود.

پرهزينه‌ترين فيلم سال

براساس معادلات و محاسبات اقتصادي در سينماي ايران حداقل هزينه توليد يك فيلم در كشور ما 300 ميليون تومان است. حالا حساب كنيد كه براي توليد فيلمي در ايران 5 ميليارد تومان هزينه شود. قطعا اين ركورد در تاريخ سينماي ايران بي‌سابقه خواهد بود. چند سال پيش دوئل به عنوان پر هزينه‌ترين فيلم، يك ميليارد تومان هزينه برد. اما اكنون ملك سليمان به كارگرداني شهريار بحراني با 5 ميليارد تومان نه فقط در سال 88 كه در كل تاريخ سينماي ايران، پر هزينه‌‌ترين فيلم سينمايي محسوب مي‌شود كه زندگي حضرت سليمان(ع) را روايت مي‌كند.

منبع : جام جم

محصولات زیبایی:برای سفارش محصول روی لینک مورد نظر کلیک کنید

> کرم لایه بردار فوری صورت olive اصل

13,000 تومان

> کرم موبر دائمي باله آ - اصل آلمان

31,000 تومان

> کرم صاف و نرم کننده مو Dark & Lovely

30,000 تومان

> کرم ضد لک وضد جوش ایسنس -ESSNCE

24,000 تومان

> صابون ضدجوش ولك و جوان كننده حلزون فلور

12,000 تومان

> كرم برطرف كننده سفيدي موي سر مجيك ميكس

28,000 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

10,000 تومان

> كرم گارنير سبزو قرمز(جوانسازي))GARNiER

52,000 تومان

> كرم مرواريد اصل فلور محصول فرانسه

25,000 تومان

> اسپری فرم دهنده سینه دکتر جیمز

38,000 تومان

> کرم بزرگ و سفت کننده باسن پارتنر فرانسه

48,000 تومان

> کرم روشن کننده Emami ( برای مردان )

28,000 تومان

> کرم بزرگ و سفت کننده باسن والنسی

27,000 تومان

> رفع سفیدی مو MAGIC MIX ( مجیک میکس )

45,000 تومان

> لنز رنگی چشم تک رنگ اینوا

25,000 تومان

> لنز رنگی چشم چند رنگ اینوا

25,000 تومان

> ست کامل و معجزه گر صورت چای سبز

25,000 تومان

> کرم لايه بردار و سفيدکننده Dove

22,000 تومان

> کرم موبر دوقلو قوی وجادوئی Magic clean

28,000 تومان

> ضد جوش و لک بای بای فرانسه

28,000 تومان

> ريمل هزار و يك مژه برژوا فرانسه

18,000 تومان

> کرم دوقلو روشن کننده و ضدلک قوی JIAOLI

69,000 تومان

> لوسیون رفع تیرگی مناطق حساس بدن Partner

28,000 تومان

> کرم ضد چروک و روشن کننده ولنسي 100٪ اصلي

15,000 تومان

> کرم پودر OLIVE OILE

18,000 تومان

> کرم مروارید اصل فلور-والنسی

29,000 تومان

> صابون کوسه ماهی والنسی

19,000 تومان

> -سفید کننده زیر بغل mistin(میستین)

17,000 تومان

> ست کامل و معجزه گر صورت ویتامین C

25,000 تومان

> کرم روشن کننده و زیبائی Emami (زنانه)

28,000 تومان

> ژل لاغری جلبک دریایی valensey

27,000 تومان

> جدیدترین ریمل برجوا3DMAX

15,000 تومان

> کرم رفع سفیدی موی سرYouThair

29,000 تومان

> صاف و نرم کننده مو .اصلDark & Lovely

27,000 تومان

> شامپوی مرطوب جلبک دریایی good life

18,000 تومان

> رنگ موی ریش و سبیل استراتژی ( BLACK )

35,000 تومان

> کرم لاغری پارتنر لاو

48,000 تومان

> کرم رفع سیاهی و کبودی بدن پارتنر لاو

48,000 تومان

> کپسول مایع جوان کننده پوست animate

35,000 تومان

> موبر باله آ موبر دائمی 100% تضمینی

32,000 تومان

> اتو مو استیم استایلر

61,500 تومان

> محلول درمانی رویش مو+شامبودرمانی ریزش مو

65,000 تومان

> کرم تقویتی دور چشم خاویار والنسی

30,000 تومان

> کرم رفع ترک بدن پارتنر لاو

48,000 تومان

> کرم جوان کننده دور چشم Oliveen nature

28,000 تومان

> کرم ضد پیری دست لیدی دیانا

17,000 تومان

> کرم ضد آفتاب فرانسوی Bioderma

14,000 تومان

> شامپوی رنگ موی استراتژی shampoo Strategy

35,000 تومان

> افترشیو بعد از اصلاح بانوان

28,000 تومان

> لوسیون سفید کننده چای سبز Dream Woman

28,000 تومان

> شامپوی گیاهی جین سینگ

18,000 تومان

> رنگ موی مردانه Perfect men 90

26,000 تومان

> کرم پودر ویتامین سی Dream Woman

18,000 تومان

> رنگ موی مردانه Nougat (سیاه)

32,000 تومان

> کرم رفع سیاهی بدن والنسی

34,000 تومان

> ژل لایه بردار فوری روغن زیتون Oliveen

18,000 تومان

> روغن مار دو در یک میس بیوتی

28,000 تومان

> کرم جوان کننده و آبرسان شیر خالص

48,000 تومان

> پودر معطر كننده وطراوت بخش بدن کونستانت

45,000 تومان

> ژل لاغری نیترو اصل

29,000 تومان

> كرم اسكراپ پارتنر لاو

48,000 تومان

> پودر معطر کننده بدن

36,000 تومان

> ماسکهای کلاژن دارصورت کره جنوبیpurederm

18,000 تومان

> ست کامل حجم دهنده لب

16,500 تومان

> کرم ترک شکم و پوست میس تین

22,000 تومان

> صابون بهداشتی زنانه تایگر100% موثر

15,000 تومان

> شامپو رنگ مو A+B لانا

21,000 تومان

> روغن مار ملکه زیبایی

18,000 تومان

> ست درمانی مخصوص رفع تمامی لکه های صورت

45,000 تومان

> کرم فرم دهنده و سفت کننده سیـــنه partne

40,000 تومان

> ضد جوش و لک بای بای اصل فرانسوی

22,000 تومان

> کرم لاغری بازوی پارتنر لاو

30,000 تومان

> ژل لاغر کننده باسن loreal

30,000 تومان

> [جدیدترین کرم سفید کننده مردانه Emam

30,000 تومان

> صابون ضد جوش و لك درياي مرده فلورا

12,000 تومان

> کرم فرم دهنده و سفت کننده سینه partner

48,000 تومان

> ژل حجم دهنده وبزرگ کننده لب کلاژن دارlov

10,000 تومان

> پودر سفید کننده دندان گیاهیabaan

9,500 تومان

> محلول گیاهی هندی و قرص تقویتی ضد ریزش مو

100,000 تومان

> کرم رفع سیاهی و کبودی1&PARTNER 4

35,000 تومان

لوازم:برای کسب اطلاعات بیشتر روی محصول مورد نظر کلیک کنید

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

14,000 تومان

> اصلاح خانگی جاست تریم JUST A TRIM

23,000 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH با کیف

25,000 تومان

> رنده برقی کنوود انگلستان KENWOOD

45,000 تومان

> گن لاغری اسلیم لیفت SLIM N LIFT

35,000 تومان

> رخت آویز جادویی واندر هنگر WONDER HANGER

15,000 تومان

> مخلوط کن چند کاره مجیک بولت آلمانی

65,000 تومان

> اتو بخار ایستاده توبی TOBI

165,000 تومان

> بخارشو هاش دو اُ ماپ الترا H2O MOP ULTRA

70,000 تومان

> ریش تراش ضد آب میکروفورس

20,000 تومان

> سالادساز نایسر دایسر آلمانی اصل

35,000 تومان

> سالادساز اسنپ اسلایس SNAP N SLICE

20,000 تومان

> اتو مو اینستایلر IN-STYLER

45,000 تومان

> فر نوری FLAVOR OVEN WAVE

70,000 تومان

> نردبان و چرخ دستی توتال ترالی

131,000 تومان

> خشک کن لباس خانگی AIR-O-DRY

57,000 تومان

> ست چاقو میراکل بلید 3 MIRACLE BLADE

63,000 تومان

> اتو مو بخار استیم استایلر STEAM STYLER

58,000 تومان

> بخارپز پرو وی استیم تاور STEAM TOWER

67,000 تومان

> نردبان چندکاره ورسالدر

126,000 تومان

> گردگیر گوداستر شارژی GO DUSTER

27,000 تومان

> غذاساز همه کاره بولت اکسپرس

121,000 تومان

> جاروی مثلثی شارژی آلمان ایتالیا

40,000 تومان

> دستگاه ورزشی توتال کُر TOTAL CORE

67,000 تومان

> چاقوی شارژی سونیک بلید SONIC BLADE

35,000 تومان

> میله بارفیکس ایرون جیم|IRON GYM

30,000 تومان

> سرخ کن بدون روغن هات پلیت اتریش

60,000 تومان

> خردکن کیچن کینگ پرو|KITCHEN KING PRO

30,000 تومان

> دستگاه رول اتوماتیک توالت فرنگی

100,000 تومان

> کفشو چرخشی

37,000 تومان

> دستگاه تصفیه آب خانگی هرت اند هرت

210,000 تومان

> ست چاقوهای کانتر CONTOUR PRO KNIVES

46,000 تومان

> دستگاه ورزشی توتال کُر اسپانیا LLC

121,000 تومان

محصولات زناشویی:برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش روی محصول مورد نظر کلیک کنید

> کرم لارگو (افزایش حجم و سایز آلت تناسلی)

33,500 تومان

> قرص آمريكايي اصلي ويگومخصوص دیرانزالی

19,000 تومان

> قطره آلمانی جدید محرک زنانه

58,000 تومان

> قرص دير انزالي 50 دقيقه اي وگادول

14,000 تومان

> اسپری تاخیری لارگوlargo delay spray

19,000 تومان

> کرم لارگو- افزایش طول و ضخامت

25,000 تومان

> اسپری تاخیری ویاگرا (آمریكا-جدید)

24,000 تومان

> مگنا RX

145,000 تومان

> دستگاه لارجر باکس

110,000 تومان

> کرم 2عددي شارک پاور مخصوص آقایان

48,000 تومان

> اسپری تاخیری Super Dooz 125000

22,000 تومان

> شارک پاور-شارک پاور قرمز رنگ-shark power

35,000 تومان

> مگنا ارایکس RX-اصل.نمایندگی فعال ایران

120,000 تومان

> ویبرادوم رومانتیک با مجوز بهداشت

19,500 تومان

> تنگ كننده-افزایش میل جن-30 خانمها

30,000 تومان

> قرص یوهیم

100,000 تومان

> قرص 4 تایی تاخیر در انزال لوواگراLUVAGRA

10,000 تومان

> کرم گیاهی ژل فورت

22,000 تومان

> ژل زناشویی اینتیمو مخصوص خانمها

30,000 تومان

> ژل آمیزشی سیمپلکس فرانسه-رومانتیک و پلژ

19,000 تومان

> قرص ویاگرای قرمز -تقویت قوا

27,000 تومان

> کرم تاخيري delay shark

22,000 تومان

> کپسول MAXMAN اصل(تقویت قوای جن سی)

27,000 تومان

> اسپری تاخیری ویاگرا-اصل با هلوگرام

19,000 تومان

> حلقه ویبرادوم رومانتیک با مجوز بهداشت

25,000 تومان

> قرص سیالیس-cialis – ایجاد نعوظ

27,000 تومان

> اسپری Tiger power

28,000 تومان

> کرم 2عددي شارک پاور آبی

38,000 تومان

> کپسول درمانگر زود انزالی MAXMAN

65,000 تومان

> کرم لارگو اصل -افزایش طول و قطر (آقایان)

33,000 تومان

> ژل آمیزشی ایزی EASY PLAY TIME GEL

22,000 تومان

> صابون مردانه روغن تمساح فرانسوی100%طبیع

15,000 تومان

> قرص ویاگرای اصل آمریکا(30 عددی)

78,000 تومان

> کپسول گیاهی تقویت کننده جنسی ساتیبو

45,000 تومان

> دستگاه لارجر باکس(با مجوز بهداشت)

110,000 تومان

> پک کامل رفع مشکلات زناشویی

99,000 تومان

> کپسول گیاهی مکس من آمریکایی اصل

50,000 تومان

> کرم شارک پاور مخصوص آقایان

28,000 تومان

> قرص سمنکس-Semenax

188,000 تومان

> ویگاریکس-تقویت بنیه جنسی

64,000 تومان

> 2عدد کرم شارک پاورآبی

36,000 تومان

> افزایش حجم (آقایان)شارک پاور

25,000 تومان

> ژل آ.م.ی.ز.ش.ی. تایگرلیدی(خانم ببره)برای

18,000 تومان

> Viamax power قهوه مردانه

75,000 تومان

> وایگورل.کرم افزایش دهنده میل ج.ن.سی

45,000 تومان

> ويگركس - پمپ تنظيم آقايان

85,000 تومان

> ژل آمیزشی اینفینیتی پلی تایم Infinity

22,000 تومان

> تقویت بنیه جنس-30 آقایان باقرصهای یوهیم

100,000 تومان

> قرص مگنارکس MAGNA+RX

145,000 تومان

> دستگاه وکیوم همراه آقایان ساخت آمریکا

85,000 تومان

> قرص سمنکس

150,000 تومان

> اسپری ویاگرا 99000 اصل

20,000 تومان

> ژل لایک ا ویرجین پلی تایمLIKE A VIRGIN

22,000 تومان

> دستگاه اکستندر مگنت دار

110,000 تومان

> تایگرکینگ tiger king

32,000 تومان

> کپسول درمان كننده زودانزالي یانگ گانگ

45,000 تومان

> کپسول و اسپری افزایش سایز آ.ل.ت Big Boy

68,000 تومان

> ژل آمیزشی دریمر پلی تایمPLAY TIME DREAME

22,000 تومان

> ست کامل درمانگر ناتوانی آقایان

110,000 تومان

> ژل آمیزشی فایر پلی تایم Play time fire

22,000 تومان

> پک محصول جنسی مردانه با اشانتیون ویژه

63,000 تومان

> Viamax power قهوه زنانه

75,000 تومان

> پمپ افزایش حجم آقایان آمریکایی

85,000 تومان

> دستگاه جس اکستندر بزرگ کننده دائمی عضو ت

235,000 تومان

> دستگاه اکستندر ساده

85,000 تومان

> قرص وایمکسVIMAX

120,000 تومان

> کپسول مکس من2 MAXMAN II

80,000 تومان

> ویگارکس

65,000 تومان

> مکس من 12 عددی اصل

30,000 تومان

> کرم لارگو اصلLARGO

32,000 تومان

> کرم گیاهی اروس انگلیسی 100%گیاهی

20,000 تومان

> ریش تراش MICROSTAR

25,000 تومان

> موکن ویزیوت WIZZIT

27,000 تومان

> مگنا آر ایکس+MAGNARX اصل

125,000 تومان

> دستگاه افزایش دهنده سایز اکستریم(آقایان)

165,000 تومان

> صابون العذاری QUEEN LOVE

12,000 تومان

> دستگاه پرو اکستندرمگنت دار ویژه

155,000 تومان

> ژل آمیزشی آیس من پلی تایمICE MAN

22,000 تومان

> کپسول بزرگ کننده 60 عددی مکس من

85,000 تومان

> پکیج افزایش سایز آ.ل.ت 100%گیاهی وتضمینی

149,000 تومان