۱۳۸۸ اسفند ۱۱, سه‌شنبه

چطور با گوشی موبایل عکس های با کیفیت بگیریم؟

بخشی از این مسئله به كیفیت پایین حسگر‌های این دوربین‌ها باز می‌گردد، اما بخشی از آن نیز به آگاهی خود كاربران مربوط می‌شود كه هنوز تصور می‌كنند در حال عكاسی با یك دوربین نگاتیو قدیمی هستند.

به گزارش تماشاگران در اینجا یك سری نكات مهم برای عكاسی با تلفن‌های همراه را بررسی می‌كنیم.

1- نورپردازی مناسب سوژه: هر چه نور تابیده شده روی سوژه بهتر باشد، عكس شفاف‌تری از آن سو��ه ثبت می‌گردد. در صورتی كه ممكن است در زیر نور خورشید عكس بگیرید یا اگر در خانه هستید، تمام چراغ‌ها را روشن كنید. پس به خاطر داشته باشید كه عكاسی در محیط‌های با نور متفاوت، منجر به عكس‌هایی با كیفیت‌های متفاوت می‌شود.


برای از بین بردن تن‌مایه‌های رنگی باید تنظیمات تراز سفیدی (WHITE BALANCE) دوربین را تغییر دهید (این موضوع در ادامه توضیح داده شده است). برخی از دوربین‌های تلفن‌های همراه جدید دارای یك فلاش سرخود هستند. استفاده از این فلاش، حتی در زمانی كه احساس می‌كنید نور محیط كافی است، باز هم موجب بهبود كیفی�� عكس می‌شود. در صورتی كه دوربینتان فلاش ندارد، هرگز در حالی كه رو به نور هستید و سوژه در سایه قرار دارد، عكاسی نكنید.

2- نزدیك‌تر بروید: یكی از مهم‌ترین ایرادات عكاسی با دوربین‌های تلفن همراه، هنگامی به ‌وجود می‌آید كه سوژه در فاصله‌ای دور قرار دارد و عكس بسیار ناواضح است. بنابراین بهتر است همان وقتی كه عكس می‌گیرید، به سوژه نزدیك شوید. دقت كنید كه این كار را دقیقاً به صورت فیزیكی انجام دهید و هرگز از زوم دیجیتال دوربین استفاده نكنید. قبلاً هم گفته‌ایم كه نزدیك شدن زیاد به سوژه گاهی منجر به ایجاد اعوجاج در تصویر می‌شود. در برخی مدل‌ها كه دارای قابلیت‌های ضعیفی در عكاسی ماكرو هستند، ممكن است تصویری تار و فوكوس نشده را ثبت كنید.

3- دوربین را ثابت نگهدارید: به ویژه در هنگام عكاسی با دوربین‌های دیجیتال خودكار، و خصوصاً در مورد تلفن‌های همراه كه امكان لرزش زیادتری دارند (چون در یك دست نگهداشته می‌شوند). این مسئله خصوصاً در هنگام عكسبرداری در نور كم بسیار با اهمیت‌تر می‌شود؛ زیرا دوربین‌تان به صورت خودكار سرعت شاتر را كاهش می‌دهد. شخصاً در چنین شرایطی ترجیح می‌دهم به یك تكیه‌گاه محكم تكیه بدهم. شما هم می‌توانید از یك درخت، یك دیوار، دیوار كوتاه آشپزخانه یا هر چیز دیگری به عنوان تكیه‌گاه استفاده كنید. به خاطر داشته باشید كه وقفه شاتر (SHUTTER LAG) برخی از دوربین‌های تلفن‌های همراه بسیار طولانی و در حد چند ثانیه است (فاصله بین زمان فشردن شاتر و ثبت شدن عكس توسط دوربین). بنابراین هنگامی كه دكمه شاتر را فشار می‌دهید، به قدری صبر كنید تا یك‌بار عكس گرفته شده را روی صفحه نمایشگر تلفن ببینید، بعد حركت كنید.

4- بعداً عكس‌ها را ویرایش كنید: یكی از سرگرمی‌های جالب تلفن‌های همراه جدید، امكان ویرایش عكس‌ها روی خود تلفن است. نرم‌افزارهای ویرایشگر این تلفن‌ها كیفیت چندان بالایی ندارند و حالا كه شما می‌توانید در ایران بهترین برنامه‌های كامپیوتری را بدون هیچ هزینه‌ای روی كامپیوترتان داشته باشید، بهتر است عمل ویرایش را بعداً در كامپیوتر انجام دهید. اگر هم كامپیوتر ندارید، حداقل به یاد داشته باشید كه چنانچه یك عكس را سیاه و سفید كردید یا روی آن چیزی نوشتید، دیگر نمی‌توانید رنگ یا عكس اصلی را بازگردانید!.

5- به خاطر داشته باشید كه عكس‌های گرفته شده روی نمایشگر خود تلفن همراه، كیفیتی به مراتب بالاتر از آنچه واقعاً گرفته شده دارند؛ زیرا اندازه كوچك‌تری دارند و عكس‌ها هرچه كوچك‌تر باشند، كیفیت بهتری دارند. بنابراین اگر از عكس گرفته شده راضی نیستید و روش‌های حرفه‌ای ویرایش عكس را نمی‌دانید (كه البته این روش‌ها هم تا حد ناچیزی می‌توانند كیفیت عكس را تغییر دهند) بهتر است در همان لحظه عكسبرداری آن‌ها را حذف كنید و مجدداً عكس بگیرید. حداقل فضای كمتری را روی حافظه محدود دوربین‌تان اشغال می‌كند.

6- زوم دیجیتال ممنوع!: برخی از دوربین‌های تلفن‌های همراه، زوم دیجیتال 2X ،4X ،6X و ... دارند. زوم دیجیتال دقیقاً مثل این است كه یك عكس بدون زوم بگیرید و با نرم‌افزار‌های ��یرایش عكس (آن هم در حد موبایلی آن‌ها) بخش میانی تصویر را بزرگ كنید! بنابراین، این كار با این‌كه عكس معمولی بگیرید و بعداً بخش میانی آن را در كامپیوترتان برش بزنید و بزرگ كنید هیچ فرقی ندارد. حداقل بعداً می‌توانید به جای نرم‌افزار ساده تلفن همراهتان این كار را با فتوشاپ یا نرم‌افزارهای حرفه‌ای دیگر با كیفیتی به مراتب بالاتر انجام دهید. ضمن این‌كه باقی عكس‌هایتان را هم دور نریخته‌اید!

7- از تراز سفیدی دوربین استفاده كنید: برخی از دوربین‌های تلفن‌های جدید امكان استفاده از WHITE BALANCE یا تراز سفیدی را نیز در اختی��رتان قرار می‌دهند. این قابلیت به شما امكان می‌دهد تن‌مایه‌های رنگی اضافی را از نور محیط بگیرید و عكس‌هایتان را تماماً با رنگ‌های طبیعی بگیرید. در صورتی كه دوربین‌ همراهتان چنین قابلیتی را دارد، راهنمای آن را بخوانید و حتماً از آن استفاده كنید.

8- قوانین عكاسی را فراموش كنید: نه، فراموش نكنید! قانون یك سوم طلایی و... عكس‌هایی كه با قوانین عكاسی گرفته می‌شوند، زیبایی خاصی دارند. این قوانین كه كاملاً تجربی نوشته شده‌اند، باعث بالا رفتن كیفیت كار شما می‌شوند. اما زمانی كه این قوانین را می‌نوشتند، هنوز دوربین‌های عكاسی روی پخش‌كننده‌های MP3 و تلفن‌های بی‌سیم قرار نگرفته بودند! بنابراین هیچ دلیلی ندارد كه به تناسب وسیله جدیدی كه در دست دارید، قوانین نوین خودتان را پایه‌ریزی نكنید. دوربینتان را روی كف زمین بگذارید، پشت شیشه، از پایین به بالا، بالا به پایین و ... هیچ خرجی ندارد. فیلم كه مصرف نمی‌كنید. بنابراین هر جهتی را كه می‌خواهید، امتحان كنید.

9- لنز دوربینتان را تمیز كنید: این مشكل یكی از دردسر‌های همیشگی دوربین‌های تلفن همراه است. لنز گوشی‌های همراه معمولاً كثیف هستند؛ زیرا شما هیچ‌وقت موقع پاسخ دادن به یك تماس به فكر تمیزی لنز دوربین روی تلفنتان نیستید! اثر انگشت یكی از معمول‌ترین انواع كثیفی لنز این دوربین‌هاست. گوشی‌های تلفن ممكن است ساعت‌ها در جیب لباستان كنار خرده‌ریز‌های ته جیب قرار داشته باشند و معمولاً كثیف می‌شوند. خصوصاً اگر لنز دوربین تلفنتان دارای درپوش مخصوص نباشد، بهتر است از یك عینك‌‌فروشی، یك دستمال مخصوص پاك كردن شیشه عینك تهیه كنید كه بسیار ارزان و مناسب است.

0- عكس‌هایتان را نام‌گذاری كنید: یكی از مشكلات عمومی كاربرانی كه دوربین‌های دیجیتال آن‌ها دارای كارت‌های حافظه پرحجم هستند، این است كه پس از مدتی با تعداد بسیار زیادی عكس روبه‌رو هستند كه نه می‌دانند چه وقت آن‌ها را عكسبرداری كرده‌اند و نه می‌توانند عكس‌های مورد نظرشان را از بین آن‌ها پیدا كنند.

برخی تلفن‌های همراه به صورت خودكار تاریخ عكسبرداری را به عنوان نام پیش‌فرض تصاویر انتخاب می‌كنند كه در مورد كاربران ایرانی معمولاً تاریخ صحیحی نیست؛ زیرا یا اصلاً تاریخ میلادی را تنظیم نكرده‌اند یا معمولا‌ً نمی‌دانند كه مثلاً ماه شش میلادی برابر با كدام ماه شمسی است. خوشبختانه تمام تلفن‌های همراه با صفحه كلیدی كه دارند ا��كان تغییر نام عكس‌ها را به شما می‌دهند. از آنجا كه عكس‌های دوربین‌های تلفن‌های همراه معمولاً ماه‌ها و گاهی سال‌ها روی حافظه گوشی باقی می‌مانند و به كامپیوتر منتقل نمی‌شوند، بهتر است هر بار كه عكس می‌گیرید، همان چند عكس جدید را نامگذاری كنید. ممكن است كمی وقت بگیرد، اما قطعاً پس از مدتی متوجه مزیت‌های آن خواهید شد.

11- بالاترین وضوح را به كار گیرید: برخی از تلفن‌های همراه به شما اجازه می‌دهند وضوح عكس‌هایی را كه می‌خواهید بگیرید، انتخاب كنید. نیازی به گفتن نیست كه هرچه وضوح عكس‌ها بالاتر باش��، كیفیت آن‌ها نیز بهتر است؛ البته در مقایسه با وضوح‌های پایین‌تر همان دوربین. این مسئله خصوصاً در مورد تلفن‌های همراه كه وضوح حسگر آن‌ها معمولاً در حد یك مگاپیكسل است، بسیار مهم است. البته باید حواستان به حجم فایل‌ها باشد و در صورتی كه فایل‌های عكس حجم زیادی می‌طلبد، آن‌ها را منتقل كنید.

12- عكس‌هایتان را چاپ نكنید: تصور مگاپیكسل را از ذهنتان خارج كنید. كیفیت چاپ عكس‌های تلفن همراه بسیار پایین‌تر از آن چیزی است كه روی نمایشگر گوشیتان می‌بینید. دوربین‌های تلفن‌های همراه، به دلیل فاصله كانونی كم و حساسیت بالای حسگرهایشان معمولاً دارای نویز بسیار زیادی هستند و هنگامی كه آن‌ها را چاپ می‌كنید، اصلاً نباید انتظار داشته باشید كیفیت آن‌ها با یك دوربین نگاتیوی سطح متوسط (كه یك دهم قیمت گوشیتان و حدود بیست تا چهل هزار تومان قیمت دارند) برابری كند. ضمن این‌كه، هزینه چاپ عكس‌های دیجیتال تقریباً بین 5/1 تا 2 برابر چاپ آنالوگ است. بنابر این بهتر است عكس‌هایتان را چاپ نكنید، بلكه آن‌ها را با نرم‌افزارهای ساخت آلبوم عكس به سی‌دی‌های تصویری تبدیل كنید و در یك آلبوم جدید نگهدارید. یكی از بهترین برنامه‌های ساخت آلبوم تصویری MEMORIES ON TV است كه نحوه كار با آن در شماره‌های قبل عصر‌‌شبكه در بخش آموزش‌های پنج دقیقه‌ای معرفی شده است.

13- به هر كسی اعتماد نكنید: افراد سودجو این روز‌ها به دنبال خصوصی‌ترین عكس‌ها و فیلم‌های شخصیت‌های مهم هستند تا از توزیع آن‌ها در اینترنت یا سی‌دی‌های غیراخلاقی كسب درآمد كنند. ممكن است تصور كنید شخصیت چندان مهمی نیستید، اما فراموش نكنید كه هرگز كارت حافظه دوربینتان را به افرادی ندهید كه آن‌ها را نمی‌شناسید. حتی كارت‌های فرمت شده هم قابل بازیابی هستند. باور نمی‌كنید؟ مراقب باشید!

منبع-تماشاگران

محصولات زیبایی:برای سفارش محصول روی لینک مورد نظر کلیک کنید

> کرم لایه بردار فوری صورت olive اصل

13,000 تومان

> کرم موبر دائمي باله آ - اصل آلمان

31,000 تومان

> کرم صاف و نرم کننده مو Dark & Lovely

30,000 تومان

> کرم ضد لک وضد جوش ایسنس -ESSNCE

24,000 تومان

> صابون ضدجوش ولك و جوان كننده حلزون فلور

12,000 تومان

> كرم برطرف كننده سفيدي موي سر مجيك ميكس

28,000 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

10,000 تومان

> كرم گارنير سبزو قرمز(جوانسازي))GARNiER

52,000 تومان

> كرم مرواريد اصل فلور محصول فرانسه

25,000 تومان

> اسپری فرم دهنده سینه دکتر جیمز

38,000 تومان

> کرم بزرگ و سفت کننده باسن پارتنر فرانسه

48,000 تومان

> کرم روشن کننده Emami ( برای مردان )

28,000 تومان

> کرم بزرگ و سفت کننده باسن والنسی

27,000 تومان

> رفع سفیدی مو MAGIC MIX ( مجیک میکس )

45,000 تومان

> لنز رنگی چشم تک رنگ اینوا

25,000 تومان

> لنز رنگی چشم چند رنگ اینوا

25,000 تومان

> ست کامل و معجزه گر صورت چای سبز

25,000 تومان

> کرم لايه بردار و سفيدکننده Dove

22,000 تومان

> کرم موبر دوقلو قوی وجادوئی Magic clean

28,000 تومان

> ضد جوش و لک بای بای فرانسه

28,000 تومان

> ريمل هزار و يك مژه برژوا فرانسه

18,000 تومان

> کرم دوقلو روشن کننده و ضدلک قوی JIAOLI

69,000 تومان

> لوسیون رفع تیرگی مناطق حساس بدن Partner

28,000 تومان

> کرم ضد چروک و روشن کننده ولنسي 100٪ اصلي

15,000 تومان

> کرم پودر OLIVE OILE

18,000 تومان

> کرم مروارید اصل فلور-والنسی

29,000 تومان

> صابون کوسه ماهی والنسی

19,000 تومان

> -سفید کننده زیر بغل mistin(میستین)

17,000 تومان

> ست کامل و معجزه گر صورت ویتامین C

25,000 تومان

> کرم روشن کننده و زیبائی Emami (زنانه)

28,000 تومان

> ژل لاغری جلبک دریایی valensey

27,000 تومان

> جدیدترین ریمل برجوا3DMAX

15,000 تومان

> کرم رفع سفیدی موی سرYouThair

29,000 تومان

> صاف و نرم کننده مو .اصلDark & Lovely

27,000 تومان

> شامپوی مرطوب جلبک دریایی good life

18,000 تومان

> رنگ موی ریش و سبیل استراتژی ( BLACK )

35,000 تومان

> کرم لاغری پارتنر لاو

48,000 تومان

> کرم رفع سیاهی و کبودی بدن پارتنر لاو

48,000 تومان

> کپسول مایع جوان کننده پوست animate

35,000 تومان

> موبر باله آ موبر دائمی 100% تضمینی

32,000 تومان

> اتو مو استیم استایلر

61,500 تومان

> محلول درمانی رویش مو+شامبودرمانی ریزش مو

65,000 تومان

> کرم تقویتی دور چشم خاویار والنسی

30,000 تومان

> کرم رفع ترک بدن پارتنر لاو

48,000 تومان

> کرم جوان کننده دور چشم Oliveen nature

28,000 تومان

> کرم ضد پیری دست لیدی دیانا

17,000 تومان

> کرم ضد آفتاب فرانسوی Bioderma

14,000 تومان

> شامپوی رنگ موی استراتژی shampoo Strategy

35,000 تومان

> افترشیو بعد از اصلاح بانوان

28,000 تومان

> لوسیون سفید کننده چای سبز Dream Woman

28,000 تومان

> شامپوی گیاهی جین سینگ

18,000 تومان

> رنگ موی مردانه Perfect men 90

26,000 تومان

> کرم پودر ویتامین سی Dream Woman

18,000 تومان

> رنگ موی مردانه Nougat (سیاه)

32,000 تومان

> کرم رفع سیاهی بدن والنسی

34,000 تومان

> ژل لایه بردار فوری روغن زیتون Oliveen

18,000 تومان

> روغن مار دو در یک میس بیوتی

28,000 تومان

> کرم جوان کننده و آبرسان شیر خالص

48,000 تومان

> پودر معطر كننده وطراوت بخش بدن کونستانت

45,000 تومان

> ژل لاغری نیترو اصل

29,000 تومان

> كرم اسكراپ پارتنر لاو

48,000 تومان

> پودر معطر کننده بدن

36,000 تومان

> ماسکهای کلاژن دارصورت کره جنوبیpurederm

18,000 تومان

> ست کامل حجم دهنده لب

16,500 تومان

> کرم ترک شکم و پوست میس تین

22,000 تومان

> صابون بهداشتی زنانه تایگر100% موثر

15,000 تومان

> شامپو رنگ مو A+B لانا

21,000 تومان

> روغن مار ملکه زیبایی

18,000 تومان

> ست درمانی مخصوص رفع تمامی لکه های صورت

45,000 تومان

> کرم فرم دهنده و سفت کننده سیـــنه partne

40,000 تومان

> ضد جوش و لک بای بای اصل فرانسوی

22,000 تومان

> کرم لاغری بازوی پارتنر لاو

30,000 تومان

> ژل لاغر کننده باسن loreal

30,000 تومان

> [جدیدترین کرم سفید کننده مردانه Emam

30,000 تومان

> صابون ضد جوش و لك درياي مرده فلورا

12,000 تومان

> کرم فرم دهنده و سفت کننده سینه partner

48,000 تومان

> ژل حجم دهنده وبزرگ کننده لب کلاژن دارlov

10,000 تومان

> پودر سفید کننده دندان گیاهیabaan

9,500 تومان

> محلول گیاهی هندی و قرص تقویتی ضد ریزش مو

100,000 تومان

> کرم رفع سیاهی و کبودی1&PARTNER 4

35,000 تومان

لوازم:برای کسب اطلاعات بیشتر روی محصول مورد نظر کلیک کنید

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

14,000 تومان

> اصلاح خانگی جاست تریم JUST A TRIM

23,000 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH با کیف

25,000 تومان

> رنده برقی کنوود انگلستان KENWOOD

45,000 تومان

> گن لاغری اسلیم لیفت SLIM N LIFT

35,000 تومان

> رخت آویز جادویی واندر هنگر WONDER HANGER

15,000 تومان

> مخلوط کن چند کاره مجیک بولت آلمانی

65,000 تومان

> اتو بخار ایستاده توبی TOBI

165,000 تومان

> بخارشو هاش دو اُ ماپ الترا H2O MOP ULTRA

70,000 تومان

> ریش تراش ضد آب میکروفورس

20,000 تومان

> سالادساز نایسر دایسر آلمانی اصل

35,000 تومان

> سالادساز اسنپ اسلایس SNAP N SLICE

20,000 تومان

> اتو مو اینستایلر IN-STYLER

45,000 تومان

> فر نوری FLAVOR OVEN WAVE

70,000 تومان

> نردبان و چرخ دستی توتال ترالی

131,000 تومان

> خشک کن لباس خانگی AIR-O-DRY

57,000 تومان

> ست چاقو میراکل بلید 3 MIRACLE BLADE

63,000 تومان

> اتو مو بخار استیم استایلر STEAM STYLER

58,000 تومان

> بخارپز پرو وی استیم تاور STEAM TOWER

67,000 تومان

> نردبان چندکاره ورسالدر

126,000 تومان

> گردگیر گوداستر شارژی GO DUSTER

27,000 تومان

> غذاساز همه کاره بولت اکسپرس

121,000 تومان

> جاروی مثلثی شارژی آلمان ایتالیا

40,000 تومان

> دستگاه ورزشی توتال کُر TOTAL CORE

67,000 تومان

> چاقوی شارژی سونیک بلید SONIC BLADE

35,000 تومان

> میله بارفیکس ایرون جیم|IRON GYM

30,000 تومان

> سرخ کن بدون روغن هات پلیت اتریش

60,000 تومان

> خردکن کیچن کینگ پرو|KITCHEN KING PRO

30,000 تومان

> دستگاه رول اتوماتیک توالت فرنگی

100,000 تومان

> کفشو چرخشی

37,000 تومان

> دستگاه تصفیه آب خانگی هرت اند هرت

210,000 تومان

> ست چاقوهای کانتر CONTOUR PRO KNIVES

46,000 تومان

> دستگاه ورزشی توتال کُر اسپانیا LLC

121,000 تومان

محصولات زناشویی:برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش روی محصول مورد نظر کلیک کنید

> کرم لارگو (افزایش حجم و سایز آلت تناسلی)

33,500 تومان

> قرص آمريكايي اصلي ويگومخصوص دیرانزالی

19,000 تومان

> قطره آلمانی جدید محرک زنانه

58,000 تومان

> قرص دير انزالي 50 دقيقه اي وگادول

14,000 تومان

> اسپری تاخیری لارگوlargo delay spray

19,000 تومان

> کرم لارگو- افزایش طول و ضخامت

25,000 تومان

> اسپری تاخیری ویاگرا (آمریكا-جدید)

24,000 تومان

> مگنا RX

145,000 تومان

> دستگاه لارجر باکس

110,000 تومان

> کرم 2عددي شارک پاور مخصوص آقایان

48,000 تومان

> اسپری تاخیری Super Dooz 125000

22,000 تومان

> شارک پاور-شارک پاور قرمز رنگ-shark power

35,000 تومان

> مگنا ارایکس RX-اصل.نمایندگی فعال ایران

120,000 تومان

> ویبرادوم رومانتیک با مجوز بهداشت

19,500 تومان

> تنگ كننده-افزایش میل جن-30 خانمها

30,000 تومان

> قرص یوهیم

100,000 تومان

> قرص 4 تایی تاخیر در انزال لوواگراLUVAGRA

10,000 تومان

> کرم گیاهی ژل فورت

22,000 تومان

> ژل زناشویی اینتیمو مخصوص خانمها

30,000 تومان

> ژل آمیزشی سیمپلکس فرانسه-رومانتیک و پلژ

19,000 تومان

> قرص ویاگرای قرمز -تقویت قوا

27,000 تومان

> کرم تاخيري delay shark

22,000 تومان

> کپسول MAXMAN اصل(تقویت قوای جن سی)

27,000 تومان

> اسپری تاخیری ویاگرا-اصل با هلوگرام

19,000 تومان

> حلقه ویبرادوم رومانتیک با مجوز بهداشت

25,000 تومان

> قرص سیالیس-cialis – ایجاد نعوظ

27,000 تومان

> اسپری Tiger power

28,000 تومان

> کرم 2عددي شارک پاور آبی

38,000 تومان

> کپسول درمانگر زود انزالی MAXMAN

65,000 تومان

> کرم لارگو اصل -افزایش طول و قطر (آقایان)

33,000 تومان

> ژل آمیزشی ایزی EASY PLAY TIME GEL

22,000 تومان

> صابون مردانه روغن تمساح فرانسوی100%طبیع

15,000 تومان

> قرص ویاگرای اصل آمریکا(30 عددی)

78,000 تومان

> کپسول گیاهی تقویت کننده جنسی ساتیبو

45,000 تومان

> دستگاه لارجر باکس(با مجوز بهداشت)

110,000 تومان

> پک کامل رفع مشکلات زناشویی

99,000 تومان

> کپسول گیاهی مکس من آمریکایی اصل

50,000 تومان

> کرم شارک پاور مخصوص آقایان

28,000 تومان

> قرص سمنکس-Semenax

188,000 تومان

> ویگاریکس-تقویت بنیه جنسی

64,000 تومان

> 2عدد کرم شارک پاورآبی

36,000 تومان

> افزایش حجم (آقایان)شارک پاور

25,000 تومان

> ژل آ.م.ی.ز.ش.ی. تایگرلیدی(خانم ببره)برای

18,000 تومان

> Viamax power قهوه مردانه

75,000 تومان

> وایگورل.کرم افزایش دهنده میل ج.ن.سی

45,000 تومان

> ويگركس - پمپ تنظيم آقايان

85,000 تومان

> ژل آمیزشی اینفینیتی پلی تایم Infinity

22,000 تومان

> تقویت بنیه جنس-30 آقایان باقرصهای یوهیم

100,000 تومان

> قرص مگنارکس MAGNA+RX

145,000 تومان

> دستگاه وکیوم همراه آقایان ساخت آمریکا

85,000 تومان

> قرص سمنکس

150,000 تومان

> اسپری ویاگرا 99000 اصل

20,000 تومان

> ژل لایک ا ویرجین پلی تایمLIKE A VIRGIN

22,000 تومان

> دستگاه اکستندر مگنت دار

110,000 تومان

> تایگرکینگ tiger king

32,000 تومان

> کپسول درمان كننده زودانزالي یانگ گانگ

45,000 تومان

> کپسول و اسپری افزایش سایز آ.ل.ت Big Boy

68,000 تومان

> ژل آمیزشی دریمر پلی تایمPLAY TIME DREAME

22,000 تومان

> ست کامل درمانگر ناتوانی آقایان

110,000 تومان

> ژل آمیزشی فایر پلی تایم Play time fire

22,000 تومان

> پک محصول جنسی مردانه با اشانتیون ویژه

63,000 تومان

> Viamax power قهوه زنانه

75,000 تومان

> پمپ افزایش حجم آقایان آمریکایی

85,000 تومان

> دستگاه جس اکستندر بزرگ کننده دائمی عضو ت

235,000 تومان

> دستگاه اکستندر ساده

85,000 تومان

> قرص وایمکسVIMAX

120,000 تومان

> کپسول مکس من2 MAXMAN II

80,000 تومان

> ویگارکس

65,000 تومان

> مکس من 12 عددی اصل

30,000 تومان

> کرم لارگو اصلLARGO

32,000 تومان

> کرم گیاهی اروس انگلیسی 100%گیاهی

20,000 تومان

> ریش تراش MICROSTAR

25,000 تومان

> موکن ویزیوت WIZZIT

27,000 تومان

> مگنا آر ایکس+MAGNARX اصل

125,000 تومان

> دستگاه افزایش دهنده سایز اکستریم(آقایان)

165,000 تومان

> صابون العذاری QUEEN LOVE

12,000 تومان

> دستگاه پرو اکستندرمگنت دار ویژه

155,000 تومان

> ژل آمیزشی آیس من پلی تایمICE MAN

22,000 تومان

> کپسول بزرگ کننده 60 عددی مکس من

85,000 تومان

> پکیج افزایش سایز آ.ل.ت 100%گیاهی وتضمینی

149,000 تومان