۱۳۸۹ فروردین ۸, یکشنبه

با خاطرات سيروس مقدم؛ از گذشته‌ها تا امروز

محبوبه ریاستی: ايام نوروز براي هر كس خاطرات خاص خودش را دارد. سيروس مقدم كارگردان مجموعه‌هاي معروف تلويزيون نيز از اين ايام خاطرات بسياري دارد كه البته بيشتر آن مربوط به خوزستان مي‌شود، چرا كه نوجواني و جواني‌اش را در آنجا سپري كرده است. قرار است از اين كارگردان 55 ساله، سريال «چارديواري» را در ايام نوروز از شبكه يك سيما شاهد‌باشيم. او هنوز هم نسبت به بهار و دعاي يا مقلب القلوب حساس است و با آمدن بهار احساس تازگي مي‌كند. او در اين مصاحبه حرف‌هايي زده كه به قول خودش هنوز جايي عنوان نكرده است.

بهترين خاطره‌تان از عيد به چه زماني برمي‌گردد؟

فكر مي‌كنم 7 ساله بودم كه عيد و بهار را با تمام وجود احساس كردم. عيد آن سال پدرم يك دوربين قديمي كداك به من هديه كردند، دوربيني كه عكس‌هاي زيادي را با آن گرفتم. از كودكي علاقه زيادي به نقاشي داشتم. پدرم اين عيدي را به من داد تا با آن به نوعي نقاشي‌كردن و ديدن درست طبيعت را تجربه كنم.

آن دوربين را هنوز داريد؟

سال‌ها آن دوربين را نگه داشته بودم، اما برادرم آن را به عنوان يادگاري از مرحوم پدرم با خودش به آمريكا برد.

عيد آن سال‌ها با عيد اين سال‌ها چقدر فرق دارد؟

به نظرم در يك چيزهايي وجه اشتراك دارند و در چيزهايي خير. وجه اشتراكش اين است كه هنوز و پس از گذشت اين همه سال وقتي بهار مي‌آيد، يك نوع حس زندگي دوباره و سرزندگي در من ايجاد مي‌شود، يعني درست همان حسي را كه در 7 سالگي داشتم. احساس مي‌كنم شاداب‌تر شده‌ام و دارم دوباره متولد مي‌شوم. طبيعتا تفاوت‌هاي زيادي هم داشته است. وقتي كودك بوديم، به همان اندازه دنيا و مشكلاتمان هم كوچك بود. يادم هست از 20 روز قبل از نوروز لباس‌هايمان را به خياط سفارش مي‌دادند و وقتي براي پرو لبا‌س‌هايمان مي‌رفتيم، هيجان عجيبي داشتيم و شب‌ها به عشق پوشيدن لباس‌هاي نو خوابمان نمي‌برد.

معمولا لباس‌ها هم بزرگ‌تر از اندازه واقعي بود، درست است؟

بله. ولي من هر سال لباس مي‌دوختم و از اين نظر مشكلي نداشتم. دلم مي‌خواهد خاطره‌اي را برايتان تعريف كنم. من مادربزرگ مادري داشتم كه اسمش بي‌بي بود. ما هر سال به عشق اسكناس‌هاي نو و تانخورده بي‌بي كه وسط‌ قرآن بود، منتظر سال تحويل مي‌مانديم. اسكناس‌هاي بي‌‌بي آنقدر نو بودند كه دلمان نمي‌آمد خرجش كنيم و به عنوان يك پديده زندگي به آن نگاه مي‌كرديم و بين بچه‌هاي فاميل مسابقه بود براي اين كه ببينيم چه كسي بيشترين عيدي را گرفته است. به هر حال ياد آن سال‌هاي دور بخير.

آقاي مقدم! چقدر آدم خاطره بازي هستيد؟

خيلي كم. اما دوست دارم در چيزهايي كه مي‌خواهند خاطره شوند، غوطه‌ور شوم؛ البته اين را هم بگويم كه فرار كردن من از خاطرات گذشته به معني كم‌اهميتي و بي‌توجهي به آنها نيست. از مرور بعضي خاطره‌ها وحشت دارم و از بعضي ديگر آنقدر هيجان‌زده مي‌شوم كه دوست دارم ساعت‌ها به آنها فكر كنم؛ اما خيلي با گذشته‌ام زندگي نمي‌كنم.

بهترين هديه‌اي كه در اين سال‌ها گرفته‌ايد، چه بوده است؟

فكر مي‌كنم 18 تا 27 سالگي‌ام بهترين عيدي‌ها و هديه‌ها را گرفتم، چون درست در همين زمان درسم تمام شد و وارد يك زندگي مستقل شدم. خودم بايد خرج مي‌كردم، خودم بايد خانه مي‌گرفتم و... اين خودم خودم‌ها باعث شد مستقل شوم و چيزهايي را به دست بياورم كه متعلق به خودم بود. البته يك دهه ديگر از زندگي‌ام را هم دوست دارم و آن اوج شكل‌گيري كار حرفه‌اي‌ام در زمينه سينما و تلويزيون است، چون در آن دوران هم احساس كردم آدم مفيدي هستم.

در گذشته‌تان چه چيزي را جا گذاشته‌ايد كه دوست داريد برگرديد و آن را برداريد؟

سوال سختي پرسيديد، اما فكر مي‌كنم پدرم را جا گذاشتم، چون در 17 سالگي او را از دست دادم. درست زماني كه شخصيتم داشت شكل مي‌گرفت و هميشه اين حسرت با من است كه اي كاش يكديگر را بيشتر مي‌ديديم.

آقاي مقدم! محله‌هاي شما در ايام نوروز آن سال‌ها با محله‌هاي امروز چقدر فرق كرده است؟

من دوران كودكي و نوجوانيم را در خوزستان گذرانده‌ام. از اين جهت محله‌هاي آبادان را در اين ايام بخوبي به خاطر دارم و رسم‌ورسوم‌هاي آبادان از اين نظر خيلي با جاهاي ديگر متفاوت است. از عيد آن سال‌ها به خاطر دارم كه محله در ايام نوروز معناي خود را از دست مي‌داد و همه محل تبديل به يك خانواده مي‌شدند. در همه خانه‌ها باز بود و مثلا اگر در هفت‌سين كسي سيب وجود نداشت، همسايه‌ها به او قرض مي‌دادند. در روز اول عيد بيشتر مردم ماهي سبور مي‌خوردند. انگار سفره‌ها همه يكي بود. خيلي همدلي و صميميت وجود داشت و عيدي گرفتن مخصوص بچه‌هاي يك خانواده نبود و كل بچه‌هاي محل عيدي مي‌گرفتند، حتي از بقال محله. به هر حال در گذشته و ايام نوروز دردها و شادي‌ها مشترك بودند. يادم هست براي سيزده‌بدر تقريبا 30 نفر مي‌شديم و با 10 تا بلم به اروندرود مي‌رفتيم. به هر حال خاطراتم بيشتر جمعي است تا انفرادي.

مي‌دانم كه با ناصر تقوايي، پسرخاله هستيد. چقدر با او خاطرات مشترك داريد؟

زياد، چون از كودكي با او بزرگ شده‌ام. البته ناصر از من بزرگتر است و از اين جهت هميشه براي من الگو بوده است. تقوايي بشدت به عكاسي و نقاشي علاقه‌مند بود و به خاطر همين من هم بسيار تحت تاثير او قرار گرفتم. يادم هست محصل بودم و وقتي ناصر تقوايي اولين فيلمش را با نام «آرامش در حضور ديگران» ساخت من پشت صحنه آن مي‌رفتم و به تماشا مي‌نشستم ودر كل مي‌توانم بگويم از ناصر تقوايي ياد گرفتم كه زندگي را سرسري نگيرم و به آن اهميت بدهم.

چرا بعدها با تقوايي كمتر كار كرديد؟

من با ناصر تقوايي براي اولين بار در سريال «دايي جان ناپلئون» همكاري كردم حتي سر مونتاژ اين سريال هم مي‌رفتم. بعدها هم «كوچك جنگلي» را با او كار كردم و همين طور «اي ايران» را.

فكر مي‌كنم 18 تا 27 سالگي‌ام بهترين عيدي‌ها و هديه‌ها را گرفتم چون درست در همين زمان درسم تمام شد و وارد يك زندگي مستقل شدم. خودم بايد خرج مي‌كردم خودم بايد خانه مي‌گرفتم و... اين خودم خودم‌ها باعث شد مستقل شوم

اما بعدتر من كارگردان شدم و مسيرم از او جدا شد و ديگر دستياري نمي‌كردم و مستقل عمل مي‌كردم. براي همين فرصت همكاري دوباره برايمان پيش نيامد.

از اين‌كه توانستيد تمام كانال‌ها را تسخير كنيد چه حسي داريد؟

واقعا اين جوري نيست. فكر مي‌كنم جمعي از تلويزيون وجود دارد كه اين جمع كنار يكديگر خيلي خوب توانستند تلويزيون را به روز و زنده نگه دارند و تنها بار اين مسووليت به دوش من نيست. افرادي مثل حسن فتحي، محمدحسين لطيفي، كمال تبريزي و... هم هستند اما تنها تفاوتم با اينها اين است كه ريتم كار و سرعتم بالاتر است و از اين نظر پركارتر به نظر مي‌رسم. البته اين پركاري هرگز باعث نشده است به ورطه تكرار و ابتذال بيفتم و هميشه سعي كرده‌ام كار آخرم بهترين و قوي‌ترين كارم باشد. همين‌طور سعي مي‌كنم به لحاظ روحي و جسمي خودم را بازسازي كنم. من هميشه با گذشته قطع‌رابطه مي‌كنم و به آينده فكر مي‌كنم و از اين جهت به نيروي تازه‌تري دست پيدا مي‌كنم كه برايم خوشايند است.

آقاي مقدم! سال 88 برايتان چطور سالي بود؟

مي‌توانم بگويم هم به لحاظ روحي، هم به لحاظ خانوادگي و هم به لحاظ حرفه‌اي سال پربركتي برايم بود. «رستگاران» و «چارديواري» را ساختم، البته در روزهايي كه رستگاران را مي‌ساختم خيلي اذيت شدم. اساسا هر وقت كه هنر و سياست با هم قاطي شدند نتيجه خوبي نداشته است. اي كاش اين اتفاقات رخ نمي‌داد.

سيروس مقدم منهاي كارگردان بودنش، چه ويژگي‌هاي ديگري دارد كه براي مخاطبش سربسته مانده است؟

من فكر مي‌كنم مخاطبم تمام خصوصيات من را كشف كرده است و مي‌داند كه آدم زرنگ ولي صادقي هستم. صادق از اين نظر كه هيچ‌وقت به او دروغ نمي‌گويم، ولي خصوصيتي كه فكر مي‌كنم مخاطب آن را كشف نكرده، اين كه من جاهايي مجبور مي‌شوم سحر و جادو كنم و از اين نظر هيجان مضاعفي را براي او به وجود آورم، همين.

و اما چارديواري، فكر مي‌كنيد اين سريال بتواند در ايام نوروز مخاطب خود را جذب كند؟

بله، چون تمام پارامترهايي كه يك مجموعه تلويزيوني بايد داشته باشد را دارد. چارديواري فيلمنامه مستحكم و به دور از هجوي دارد و براي اولين بار هم بود كه خودم با يك فيلمنامه كامل كار مي‌كردم. چارديواري گروه خوبي دارد و نقش‌ها خيلي خوب نشسته‌اند و مخاطب در اين سريال فضاهايي را مي‌بيند كه بسيار ملموس هستند و از خانه‌هاي بالاشهري در آن خبري نيست. ولي تا كاري پخش نشود نمي‌توان قضاوت درستي كرد. اما مي‌توانم قول بدهم كه مخاطبان با بازي‌هاي متفاوت و خوبي روبه‌رو خواهند شد.

نمي‌خواهيد در سال 89 تغيير مسير دهيد؟

چرا، قصد دارم سريالي را براي سال 89 بسازم كه داستان اجتماعي دارد. مي‌خواهم وارد فضاهاي جديد بشوم. مثل پرداختن به زندگي كارتن‌خواب‌ها. به هر حال اميدوارم بتوانم اين تجربيات تازه را كسب كنم.

كدام يك از شخصيت‌هايي را كه تاكنون ساخته و به تصوير كشيده‌ايد شبيه خود سيروس مقدم بوده است؟

انتخاب خيلي برايم سخت است. با اين حال فكر مي‌كنم شخصيت شهاب حسيني در «پليس جوان» (يونس بهگر) به خودم شباهت بسياري داشت.

چرا از كارگرداني كارهاي سخت همچنان لذت مي‌بريد؟

چون انگيزه‌ام را براي كار كردن بيشتر مي‌كند.

نمي‌خواهيد بگذاريد مخاطب دلتنگ شما شود؟

همين جوري هم به من مي‌گويند چرا اينقدر كم‌كاري مي‌كني؟

خب شايد اين تمايل بيشتر از روي عادت باشد؟

عادت خوب كه بد نيست. مخاطب اگر از كارگرداني دلزده شود ديگر به سراغ او نخواهد رفت و منتظرش نخواهد ماند.

و آخرين پرسش اين كه به كدام سين هفت سين علاقه بيشتري داريد و چرا؟

سمنو را از سين‌هاي ديگر بيشتر دوست دارم، چون برايم پديده عجيب و غريبي است و هميشه برايم سنبل يك راز بوده است.

چرا؟

چون نمي‌دانم از كجا و چگونه جزو سين‌هاي هفت‌سين شده است. اين رازگونه بودن سمنو برايم هميشه جذاب بوده است.
منبع : جام جم

محصولات زیبایی:برای سفارش محصول روی لینک مورد نظر کلیک کنید

> کرم لایه بردار فوری صورت olive اصل

13,000 تومان

> کرم موبر دائمي باله آ - اصل آلمان

31,000 تومان

> کرم صاف و نرم کننده مو Dark & Lovely

30,000 تومان

> کرم ضد لک وضد جوش ایسنس -ESSNCE

24,000 تومان

> صابون ضدجوش ولك و جوان كننده حلزون فلور

12,000 تومان

> كرم برطرف كننده سفيدي موي سر مجيك ميكس

28,000 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

10,000 تومان

> كرم گارنير سبزو قرمز(جوانسازي))GARNiER

52,000 تومان

> كرم مرواريد اصل فلور محصول فرانسه

25,000 تومان

> اسپری فرم دهنده سینه دکتر جیمز

38,000 تومان

> کرم بزرگ و سفت کننده باسن پارتنر فرانسه

48,000 تومان

> کرم روشن کننده Emami ( برای مردان )

28,000 تومان

> کرم بزرگ و سفت کننده باسن والنسی

27,000 تومان

> رفع سفیدی مو MAGIC MIX ( مجیک میکس )

45,000 تومان

> لنز رنگی چشم تک رنگ اینوا

25,000 تومان

> لنز رنگی چشم چند رنگ اینوا

25,000 تومان

> ست کامل و معجزه گر صورت چای سبز

25,000 تومان

> کرم لايه بردار و سفيدکننده Dove

22,000 تومان

> کرم موبر دوقلو قوی وجادوئی Magic clean

28,000 تومان

> ضد جوش و لک بای بای فرانسه

28,000 تومان

> ريمل هزار و يك مژه برژوا فرانسه

18,000 تومان

> کرم دوقلو روشن کننده و ضدلک قوی JIAOLI

69,000 تومان

> لوسیون رفع تیرگی مناطق حساس بدن Partner

28,000 تومان

> کرم ضد چروک و روشن کننده ولنسي 100٪ اصلي

15,000 تومان

> کرم پودر OLIVE OILE

18,000 تومان

> کرم مروارید اصل فلور-والنسی

29,000 تومان

> صابون کوسه ماهی والنسی

19,000 تومان

> -سفید کننده زیر بغل mistin(میستین)

17,000 تومان

> ست کامل و معجزه گر صورت ویتامین C

25,000 تومان

> کرم روشن کننده و زیبائی Emami (زنانه)

28,000 تومان

> ژل لاغری جلبک دریایی valensey

27,000 تومان

> جدیدترین ریمل برجوا3DMAX

15,000 تومان

> کرم رفع سفیدی موی سرYouThair

29,000 تومان

> صاف و نرم کننده مو .اصلDark & Lovely

27,000 تومان

> شامپوی مرطوب جلبک دریایی good life

18,000 تومان

> رنگ موی ریش و سبیل استراتژی ( BLACK )

35,000 تومان

> کرم لاغری پارتنر لاو

48,000 تومان

> کرم رفع سیاهی و کبودی بدن پارتنر لاو

48,000 تومان

> کپسول مایع جوان کننده پوست animate

35,000 تومان

> موبر باله آ موبر دائمی 100% تضمینی

32,000 تومان

> اتو مو استیم استایلر

61,500 تومان

> محلول درمانی رویش مو+شامبودرمانی ریزش مو

65,000 تومان

> کرم تقویتی دور چشم خاویار والنسی

30,000 تومان

> کرم رفع ترک بدن پارتنر لاو

48,000 تومان

> کرم جوان کننده دور چشم Oliveen nature

28,000 تومان

> کرم ضد پیری دست لیدی دیانا

17,000 تومان

> کرم ضد آفتاب فرانسوی Bioderma

14,000 تومان

> شامپوی رنگ موی استراتژی shampoo Strategy

35,000 تومان

> افترشیو بعد از اصلاح بانوان

28,000 تومان

> لوسیون سفید کننده چای سبز Dream Woman

28,000 تومان

> شامپوی گیاهی جین سینگ

18,000 تومان

> رنگ موی مردانه Perfect men 90

26,000 تومان

> کرم پودر ویتامین سی Dream Woman

18,000 تومان

> رنگ موی مردانه Nougat (سیاه)

32,000 تومان

> کرم رفع سیاهی بدن والنسی

34,000 تومان

> ژل لایه بردار فوری روغن زیتون Oliveen

18,000 تومان

> روغن مار دو در یک میس بیوتی

28,000 تومان

> کرم جوان کننده و آبرسان شیر خالص

48,000 تومان

> پودر معطر كننده وطراوت بخش بدن کونستانت

45,000 تومان

> ژل لاغری نیترو اصل

29,000 تومان

> كرم اسكراپ پارتنر لاو

48,000 تومان

> پودر معطر کننده بدن

36,000 تومان

> ماسکهای کلاژن دارصورت کره جنوبیpurederm

18,000 تومان

> ست کامل حجم دهنده لب

16,500 تومان

> کرم ترک شکم و پوست میس تین

22,000 تومان

> صابون بهداشتی زنانه تایگر100% موثر

15,000 تومان

> شامپو رنگ مو A+B لانا

21,000 تومان

> روغن مار ملکه زیبایی

18,000 تومان

> ست درمانی مخصوص رفع تمامی لکه های صورت

45,000 تومان

> کرم فرم دهنده و سفت کننده سیـــنه partne

40,000 تومان

> ضد جوش و لک بای بای اصل فرانسوی

22,000 تومان

> کرم لاغری بازوی پارتنر لاو

30,000 تومان

> ژل لاغر کننده باسن loreal

30,000 تومان

> [جدیدترین کرم سفید کننده مردانه Emam

30,000 تومان

> صابون ضد جوش و لك درياي مرده فلورا

12,000 تومان

> کرم فرم دهنده و سفت کننده سینه partner

48,000 تومان

> ژل حجم دهنده وبزرگ کننده لب کلاژن دارlov

10,000 تومان

> پودر سفید کننده دندان گیاهیabaan

9,500 تومان

> محلول گیاهی هندی و قرص تقویتی ضد ریزش مو

100,000 تومان

> کرم رفع سیاهی و کبودی1&PARTNER 4

35,000 تومان

لوازم:برای کسب اطلاعات بیشتر روی محصول مورد نظر کلیک کنید

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

14,000 تومان

> اصلاح خانگی جاست تریم JUST A TRIM

23,000 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH با کیف

25,000 تومان

> رنده برقی کنوود انگلستان KENWOOD

45,000 تومان

> گن لاغری اسلیم لیفت SLIM N LIFT

35,000 تومان

> رخت آویز جادویی واندر هنگر WONDER HANGER

15,000 تومان

> مخلوط کن چند کاره مجیک بولت آلمانی

65,000 تومان

> اتو بخار ایستاده توبی TOBI

165,000 تومان

> بخارشو هاش دو اُ ماپ الترا H2O MOP ULTRA

70,000 تومان

> ریش تراش ضد آب میکروفورس

20,000 تومان

> سالادساز نایسر دایسر آلمانی اصل

35,000 تومان

> سالادساز اسنپ اسلایس SNAP N SLICE

20,000 تومان

> اتو مو اینستایلر IN-STYLER

45,000 تومان

> فر نوری FLAVOR OVEN WAVE

70,000 تومان

> نردبان و چرخ دستی توتال ترالی

131,000 تومان

> خشک کن لباس خانگی AIR-O-DRY

57,000 تومان

> ست چاقو میراکل بلید 3 MIRACLE BLADE

63,000 تومان

> اتو مو بخار استیم استایلر STEAM STYLER

58,000 تومان

> بخارپز پرو وی استیم تاور STEAM TOWER

67,000 تومان

> نردبان چندکاره ورسالدر

126,000 تومان

> گردگیر گوداستر شارژی GO DUSTER

27,000 تومان

> غذاساز همه کاره بولت اکسپرس

121,000 تومان

> جاروی مثلثی شارژی آلمان ایتالیا

40,000 تومان

> دستگاه ورزشی توتال کُر TOTAL CORE

67,000 تومان

> چاقوی شارژی سونیک بلید SONIC BLADE

35,000 تومان

> میله بارفیکس ایرون جیم|IRON GYM

30,000 تومان

> سرخ کن بدون روغن هات پلیت اتریش

60,000 تومان

> خردکن کیچن کینگ پرو|KITCHEN KING PRO

30,000 تومان

> دستگاه رول اتوماتیک توالت فرنگی

100,000 تومان

> کفشو چرخشی

37,000 تومان

> دستگاه تصفیه آب خانگی هرت اند هرت

210,000 تومان

> ست چاقوهای کانتر CONTOUR PRO KNIVES

46,000 تومان

> دستگاه ورزشی توتال کُر اسپانیا LLC

121,000 تومان

محصولات زناشویی:برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش روی محصول مورد نظر کلیک کنید

> کرم لارگو (افزایش حجم و سایز آلت تناسلی)

33,500 تومان

> قرص آمريكايي اصلي ويگومخصوص دیرانزالی

19,000 تومان

> قطره آلمانی جدید محرک زنانه

58,000 تومان

> قرص دير انزالي 50 دقيقه اي وگادول

14,000 تومان

> اسپری تاخیری لارگوlargo delay spray

19,000 تومان

> کرم لارگو- افزایش طول و ضخامت

25,000 تومان

> اسپری تاخیری ویاگرا (آمریكا-جدید)

24,000 تومان

> مگنا RX

145,000 تومان

> دستگاه لارجر باکس

110,000 تومان

> کرم 2عددي شارک پاور مخصوص آقایان

48,000 تومان

> اسپری تاخیری Super Dooz 125000

22,000 تومان

> شارک پاور-شارک پاور قرمز رنگ-shark power

35,000 تومان

> مگنا ارایکس RX-اصل.نمایندگی فعال ایران

120,000 تومان

> ویبرادوم رومانتیک با مجوز بهداشت

19,500 تومان

> تنگ كننده-افزایش میل جن-30 خانمها

30,000 تومان

> قرص یوهیم

100,000 تومان

> قرص 4 تایی تاخیر در انزال لوواگراLUVAGRA

10,000 تومان

> کرم گیاهی ژل فورت

22,000 تومان

> ژل زناشویی اینتیمو مخصوص خانمها

30,000 تومان

> ژل آمیزشی سیمپلکس فرانسه-رومانتیک و پلژ

19,000 تومان

> قرص ویاگرای قرمز -تقویت قوا

27,000 تومان

> کرم تاخيري delay shark

22,000 تومان

> کپسول MAXMAN اصل(تقویت قوای جن سی)

27,000 تومان

> اسپری تاخیری ویاگرا-اصل با هلوگرام

19,000 تومان

> حلقه ویبرادوم رومانتیک با مجوز بهداشت

25,000 تومان

> قرص سیالیس-cialis – ایجاد نعوظ

27,000 تومان

> اسپری Tiger power

28,000 تومان

> کرم 2عددي شارک پاور آبی

38,000 تومان

> کپسول درمانگر زود انزالی MAXMAN

65,000 تومان

> کرم لارگو اصل -افزایش طول و قطر (آقایان)

33,000 تومان

> ژل آمیزشی ایزی EASY PLAY TIME GEL

22,000 تومان

> صابون مردانه روغن تمساح فرانسوی100%طبیع

15,000 تومان

> قرص ویاگرای اصل آمریکا(30 عددی)

78,000 تومان

> کپسول گیاهی تقویت کننده جنسی ساتیبو

45,000 تومان

> دستگاه لارجر باکس(با مجوز بهداشت)

110,000 تومان

> پک کامل رفع مشکلات زناشویی

99,000 تومان

> کپسول گیاهی مکس من آمریکایی اصل

50,000 تومان

> کرم شارک پاور مخصوص آقایان

28,000 تومان

> قرص سمنکس-Semenax

188,000 تومان

> ویگاریکس-تقویت بنیه جنسی

64,000 تومان

> 2عدد کرم شارک پاورآبی

36,000 تومان

> افزایش حجم (آقایان)شارک پاور

25,000 تومان

> ژل آ.م.ی.ز.ش.ی. تایگرلیدی(خانم ببره)برای

18,000 تومان

> Viamax power قهوه مردانه

75,000 تومان

> وایگورل.کرم افزایش دهنده میل ج.ن.سی

45,000 تومان

> ويگركس - پمپ تنظيم آقايان

85,000 تومان

> ژل آمیزشی اینفینیتی پلی تایم Infinity

22,000 تومان

> تقویت بنیه جنس-30 آقایان باقرصهای یوهیم

100,000 تومان

> قرص مگنارکس MAGNA+RX

145,000 تومان

> دستگاه وکیوم همراه آقایان ساخت آمریکا

85,000 تومان

> قرص سمنکس

150,000 تومان

> اسپری ویاگرا 99000 اصل

20,000 تومان

> ژل لایک ا ویرجین پلی تایمLIKE A VIRGIN

22,000 تومان

> دستگاه اکستندر مگنت دار

110,000 تومان

> تایگرکینگ tiger king

32,000 تومان

> کپسول درمان كننده زودانزالي یانگ گانگ

45,000 تومان

> کپسول و اسپری افزایش سایز آ.ل.ت Big Boy

68,000 تومان

> ژل آمیزشی دریمر پلی تایمPLAY TIME DREAME

22,000 تومان

> ست کامل درمانگر ناتوانی آقایان

110,000 تومان

> ژل آمیزشی فایر پلی تایم Play time fire

22,000 تومان

> پک محصول جنسی مردانه با اشانتیون ویژه

63,000 تومان

> Viamax power قهوه زنانه

75,000 تومان

> پمپ افزایش حجم آقایان آمریکایی

85,000 تومان

> دستگاه جس اکستندر بزرگ کننده دائمی عضو ت

235,000 تومان

> دستگاه اکستندر ساده

85,000 تومان

> قرص وایمکسVIMAX

120,000 تومان

> کپسول مکس من2 MAXMAN II

80,000 تومان

> ویگارکس

65,000 تومان

> مکس من 12 عددی اصل

30,000 تومان

> کرم لارگو اصلLARGO

32,000 تومان

> کرم گیاهی اروس انگلیسی 100%گیاهی

20,000 تومان

> ریش تراش MICROSTAR

25,000 تومان

> موکن ویزیوت WIZZIT

27,000 تومان

> مگنا آر ایکس+MAGNARX اصل

125,000 تومان

> دستگاه افزایش دهنده سایز اکستریم(آقایان)

165,000 تومان

> صابون العذاری QUEEN LOVE

12,000 تومان

> دستگاه پرو اکستندرمگنت دار ویژه

155,000 تومان

> ژل آمیزشی آیس من پلی تایمICE MAN

22,000 تومان

> کپسول بزرگ کننده 60 عددی مکس من

85,000 تومان

> پکیج افزایش سایز آ.ل.ت 100%گیاهی وتضمینی

149,000 تومان