۱۳۸۷ اردیبهشت ۲۹, یکشنبه

پياز


پیاز خوراکی،( Allium cepa L ) یکی از قدیمی ترین سبزیها در دنیا و ایران است که خاستگاه آن در ایران و افغانستان ذکر کرده اند. این محصول سه هزار سال قبل از میلاد مسیح در مصر کشت می شده است و براساس برخی اسناد کارگانی که در ساختن اهرام مصر فعالیت می کرده اند و از پیاز به عنوان غذای اصلی استفاده می کردند.
پیاز به خانواده آلیاسه (Alliaceae) متعلق است و گیاهی است دو ساله با رشد بوته ای ضعیف، برگهای استوانه ای شکل توخالی که در سال اول با توجه به طول روز مورد نیاز خود تشکیل سوخ (Bulb) داده و در سال دوم با کشت سوخها و پس از ظهور ساقه (های) گل دهنده و چترها تولید بذر می نماید.
مهمترین فاکتورهای محیطی موثر در تشکیل سوخ درجه حرارت و طول روز است و بر این اساس ارقام پیاز به سه گروه شامل ارقام روز بلند، روز متوسط و روز کوتاه تقسیم بندی می شوند. اهمیت این موضوع در تعیین زمان مناسب کاشت است به طور مثال برای کاشت ارقام روز بلند مانند قرمز آذرشهر به طور معمول فروردین ماه اقدام به کاشت می شود.
این محصول از نظر ارزش غذایی به دلیل دارا بودن قندها، ویتامین ها به ویژه و ویتامین ث، مواد معدنی بخصوص کلسیم، فسفر و پتاسیم دارای اهمیت است. از سوی دیگر به دلیل داشتن مواد آنتی بیوتیک پیاز از جنبه دارویی پراهمیت است به گونه ای که این محصول می توان با تقویت سیستم دفاعی بدن در پیشگیری از بیماریها موثر باشد.
شناسنامه پیاز: گونه:پیاز خوراکی جنس:پیاز ٫سیر خانواده:لاله راسته:لاله رده:تک لپه ای شاخه: گیا هان گلدار سلسله:گیاهان
پیاز و سیر در پیشگیری از بروز حساسیت موثر است
یك مشاور تغذیه و رژیم درمانی گفت: زنجبیل، پیاز، سیر، فلفل سیاه و قرمز در پیشگیری از بروز حساسیت موثر است. رضا آمری نیا، افزود: این موادغذایی سبب ترشح آنتی‌بادی "ایمونوگلوبولین ‪ "A‬در دستگاه گوارش شده و این آنتی‌بادی با احاطه مواد غذایی حساسیت زا سبب جلوگیری از بروز واكنش‌های حساسیت در فرد می‌شود.
وی اظهار داشت: میوه‌های تازه، مركبات، سبزیجات تازه، آجیل خام، گوشت كم چرب، ماست كم چرب، حبوبات، برنج سبوس دار، ذرت، گندم، آب هویج، چغندر، كروس و خیار نیز، در پیشگیری از بروز حساسیت موثر است.وی افزود: آنتی‌بادی‌هایی به نام " ایمونوگلوبولین ‪ " E‬برای مقابله با عوامل خارجی كه سیستم ایمنی به اشتباه آن را مضر تشخیص داده، ماده‌ای به نام "هیستامین" را در اطراف سلول‌های بدن آزاد می‌كند، به این حالت حساسیت گفته می‌شود.
آمری نیا، بااشاره به واكنش‌های حساسیتی گفت: خارش بینی، گلو، التهابات پوستی، تهوع، استفراغ، اسهال، تب بالا، كهیر، تنگی نفس، فشار خون، ضعف غیر طبیعی، بیش فعالی و یبوست از مهم‌ترین واكنش‌های حساسیتی یا آلرژیك می‌باشد. این مشاور تغذیه افزود: اگر واكنش حساسیتی به شكل شدید بروز كند به آن شوك " آنافیلاكتیك " می‌گویند كه این حالت ممكن است سبب التهاب بافت اطراف حنجره و انسداد راه تنفس در فرد شود، البته در صورت عدم درمان به موقع امكان مرگ نیز وجود دارد.
وی اظهار داشت: مواد ایجادكننده حساسیت یا آلرژن به‌اشكال مختلف و از راه‌های متفاوت همچون گرد و خاك از راه دستگاه تنفس، غذاها از راه دستگاه گوارش، داروهای مختلف از راه تزریق و مواد آرایشی از راه پوست می‌تواند وارد بدن شود.
آمری‌نیا، به عوامل موثر در بروز حساسیت اشاره كرد و افزود: ژنتیك، استرس‌های شدید و ناگهانی و یكسری مواد غذایی حساسیت‌زا همچون شیر گاو، تخم مرغ، گندم و صدف‌های خوراكی در بروز حساسیت در فرد موثر است.وی خاطر نشان كرد: همچنین، مبتلایان به حساسیت باید از مصرف بیش از حد پروتیئن در رژیم غذایی خود پرهیز كنند چرا كه با تحریك بیشتر سیستم ایمنی علائم حساسیت را افزایش می‌دهد.وی، با اشاره به راه‌های درمان و پیشگیری از بروز حساسیت در فرد، گفت: تغییر مواد غذایی در عادات غذایی به صورت دوره‌ای، استفاده از داروهای "آنتی‌هیستامین" و مصرف ویتامین ‪ C‬به دلیل جلوگیری از ترشح هیستامین توسط گلبول‌های سفید،در درمان و پیشگیری از بروز حساسیت در فرد نقش موثری دارد

مصرف پیاز احتمال بروز بیماریهای قلبی را كاهش می‌دهد
مطالعات حاكی از آن است خاصیت ضد سرطانی و رفع انواع سردردها از جمله فواید منحصر به فرد پیاز است.دكتر « یوسف اسكندری» متخصص تغذیه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، واحد علوم پزشكی ایران گفت: در پیاز نوعی آنتی‌اكسیدان (ماده ضد سرطان) به نام كوئرستین وجود دارد و این ماده همچون ویتامین C و E می‌تواند از بروز سرطانهایی مانند سرطان مثانه به ویژه در افراد سیگاری پیشگیری كند.
وی افزود: همچنین، مطالعات نشان داده است پیاز به دلیل داشتن نوع خاصی از فلاونوئیدها موجب كاهش چربی بد خون (LDL) و كاهش اثرات مخرب رادیكال‌های آزاد و در نتیجه جلوگیری از ایجاد اختلال در رگهای خونی می‌شود.دكتر اسكندری ادامه داد: به این ترتیب پیاز احتمال بروز بیماریهای قلبی - عروقی را كاهش می‌دهد.وی خاطرنشان كرد: همچنین، كاهش اختلال در رگهای خونی در نتیجه مصرف پیاز، باعث رفع سردرد در افراد می‌شود.دكتر اسكندری در پایان به خاصیت اشك آوری پیاز اشاره و اظهار كرد: تركیبات گوگردی پیاز طی واكنشی برغدد اشك اثر گذاشته و موجب اشك‌ریزی می‌شود
پیاز پخته شده در درمان جوش موثر است
عضو بنیاد نهضت علوم و طب اسلامی گفت: مالش پیاز پخته شده روی پوست در درمان جوش موثر است.دكترمحمد عزیزخانی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا مركز استان تهران، افزود: مالش تركیب گلاب و دم كرده گیاه رازیانه و آب‌جعفری روی پوست و نیز مالش دم كرده گیاه "باریجه" و "استخودوس" روی پوست در درمان جوش موثر است.
وی گفت: حجامت پشت گوش و زیر چانه، فصد عروق داخل بینی و استفاده از زالو در ناحیه پشت گوش نیز نقش موثری در درمان جوش دارد.وی اظهارداشت: "آكنه و بثورات" پوستی كه در فرهنگ گفتاری متداول نام جوش را به خود گرفته، به‌خودی خود بیماری محسوب نمی‌شود و در حقیقت نوعی واكنش بدن به نابسامانی‌های داخلی بدن است.عزیزخانی بااشاره به علل زمینه‌ساز بروز جوش برروی صورت گفت: اختلال‌های هورمونی،استرس و تنش‌های عصبی، یبوست، كم‌خونی،اختلال‌های ریوی، تغذیه نادرست و كم خوابی از علل زمینه‌ساز بروز جوش بر روی صورت است.
وی افزود: آلودگی هوا، نداشتن تحرك جسمانی، دوران قاعدگی، تركیبات آرایشی پوستی، مصرف الكل، سیگار و موادمخدر، مصرف داروهای شیمیایی و هورمونی، تركیبات شیمیایی موجود در غذاها، آلرژی و شوینده‌ها و آلاینده‌های صنعتی نیز در بروز جوش نقش موثری دارد.
عزیزخانی، در خصوص درمان جوش اظهار داشت: رویكرد درمانی طب سنتی به جوش همچون تمام بیماری‌ها، ریشه‌ای، كامل و برحسب مزاج و طبع است.وی گفت: فرونشاندن حرارت كبد، اصلاح خلط دموی و صفراوی با گیاه كاسنی، عناب، زرشك و خاكشیر كه معمولا به شكل دم كردنی و جوشاندنی یا خیس كردنی استفاده می‌شود، برای درمان جوش به كار می‌رود.
به گفته وی، مصرف هندوانه، انجام حجامت عام ( بین دو كتف ) و فصد نیز در درمان جوش مورد تاكید و موثر است.عزیزخانی گفت: تحریك و كندن جوش با ناخن، سبب برداشته شدن لایه طبیعی محافظ روی جوش شده و بستر ورود میكروب‌ها به منطقه جوش را تسهیل كرده و در نهایت موجب بروز ضایعات پابرجا بر روی پوست می‌شود.وی افزود: همچنین، تماس جوش‌ها با هر نوع آلودگی و بوی سرخ كردنی نیز سبب تشكیل لكه‌های سیاه بر روی پوست می‌شود

خواص دارویی پیاز
گیاهی است به ارتفاع ۶/۰ تا یك متر و دارای پیاز بزرگ متورم و خوراكی، مركب از لایه های متكی بر یكدیگر است. گل های آن به رنگ سفید یا سفید مایل به سبز و یا گلی مایل به بنفش و مجتمع به صورت چتری بزرگ با منظره كروی هستند. گرچه پرورش پیاز امروزه در غالب نواحی معمول است، ولی به نظر می رسد كه منشاء گیاه در ایران، بلوچستان و افغانستان بوده و از آنجا به سایر مناطق نفوذ پیدا كرده است.
تركیبات شیمیایی: پیاز دارای اسانسی است كه بر اثر پختن از بین می رود. اثر درمانی آن نیز مربوط به تركیبات گوگرددار و ویتامین های آن است. به علاوه پیاز دارای نوعی انسولین گیاهی به نام گلوكوكینین به مقدار ۱۱ تا ۱۰ درصد، قند غیرقابل تبلور، اسید سیتریك، فسفات، كلسیم، املاح سدیم و غیره است.
خواص درمانی: پیاز غذای سالمی است كه تقریباً غالب اختصاصات سیر را به وضع مشابه دارد، مانند آنكه محرك، مدر، ضد اسكوربوت، ضد كرم، معالج بیماری قند و در استعمال خارجی اثر ضد عفونی كننده و میكروب كش دارد. اگر پیاز به ملایمت پخته شود و به آن تدریجاً كره افزوده گردد، در رفع یبوست و نفخ می تواند مفید واقع گردد و حتی پیاز پخته می تواند حالات عصبی را كاهش دهد و تصلب شرائین را درمان كند.
پیاز خام فعالیت معدی را زیاد می كند، ولی در عین حال، اسیدیته شیره معده را نیز بالا می برد. در نتیجه در مواردی كه اسیدیته شیره معدی كم باشد، مفید بوده و در غیر این صورت و نیز مواردی كه شخص مبتلا به Pyrosis باشد كه ترشحات معده بالا آمده، ایجاد ناراحتی و سوزش در لوله مری می نماید و یا در كسانی كه ناراحتی های پوستی دارند، از خوردن آن باید خودداری كنند. به علاوه پیاز اثر مدر دارد و چون این خاصیت مربوط به عمل دیاستازها مخصوصاً اكسیدازهاست، از این رو یا باید خام مصرف شود و یا خیلی سطحی پخته شده باشد.
یك دوره درمانی پیاز می تواند آب آوردن انساج، خیز عمومی بدن و حتی رماتیسم را تا حدی معالجه كند، مشروط بر آن كه ناراحتی های كبدی و حالات التهابی وجود نداشته باشد. مصرف پیاز، آلبومن ادرار را كاهش می دهد. سرطان كبدی، ورم ماهیچه دل و ذات الجنب را از وضع وخیم خارج می سازد و نیز در بیماری Anasarque كه مایع در بافت زیر جلدی جمع می گردد، اگر به بیمار اختصاصاً پیاز خام داده شود معالجه می شود.
جوشانده پیاز در عمل جهت رفع عارضه عدم دفع ادرار توصیه می شود. شربت پیاز به طور محسوس در رفع دردهای عصبی مؤثر است. به علاوه اثر كم كننده فشار خون دارد. همچنین در رفع چین و چروك صورت و نیز تسكین محل گزش زنبور مؤثر است
چرا پیاز چشمها را می‌سوزاند؟
محققان ژاپنی آنزیمی را شناسایی كرده‌اند كه عامل اصلی سوزش و آب ریزش چشمها در هنگام پوست كندن پیاز است.با شناسایی این انزیم اكنون می‌توان با روشهای ژنتیكی پیازهایی تولید كرد كه عاری از این ماده باشند و هیچ نوع مشكلی برای چشمها بوجود نیاورند.دانشمندان در گذشته چنین می‌پنداشتند كه علت سوزانندگی پیاز پوست كنده آن است كه آنزیمی موسوم به آلی ایناز ‪ alliinase‬كه در همان مجرایی عمل می كند كه طعم خاص پیاز را بوجود می‌آورد،
به صورت خودبخود و به عنوان یكی از محصولات فرعی فعالییت خود در زمینه ایجاد طعم خاص پیاز، حالت سوزانندگی را بوجود می‌آورد.اما یك گروه از محققان دانشگاه توكیو به آنزیم دیگری موسوم به "عامل اشك آور سینتاز "‪lachrymatory-factor synthase‬دست یافته‌اند كه مشخصا مسوول ایجاد حالت سوزش چشمها و آب ریزش آنهاست.
قبلا این تلقی در میان محققان بود كه آنزیم آلی ایناز وظیفه تولید عامل اشك آور (یعنی ماده شیمیایی موسوم به "پروپانتیال اس-اكسید "‪S-oxide‬ ‪propanthial‬را بر عهده دارد.اعتقاد بر این بود كه این آنزیم با تاثیر بر روی ماده شیمیایی با فرمول ‪۱‬پروپنیل ال-سیتئین سولفكسید كه به اختصار با عنوان "پرنسكو ‪ "PRENSCO‬نامیده می‌شود ماده سوزاننده را تولید می‌كند.با این حال دانشمندان هیچگاه موفق نشده بودند این فرایند را در ازمایشگاه تكرار كنند.
محققان دانشگاه توكیو در بررسی خود انزیم الی ایناز بر گرفته از سیر را به پرنسكو اضافه كردند اما عامل اشك آور تولید نشد.پس از آزمایشهای بسیار روش شد كه ابن عامل تنها در زمانی تولید می‌گرد كه سه جزء مولفه آن یعنی انزیم خالص شده آلی ایناز، پرنسكو، و سینتاز عامل اشك آور همزمان موجود باشند و بر هم تاثیر بگذارند.
اگر سینتاز از این فرایند حذف شود حاصل ازدیاد تولید یك ماده شیمیایی از تركیبات پرنسكو خواهد بود كه در طعم پیاز نقش بازی می‌كند.به این ترتیب به باور محققان ژاپنی می‌توان پیازهایی تولید كرد كه در آنها عامل اشك آور سینتاز موجود نباشد و به این ترتیب با حذف این مولفه، فرایند شیمیایی لازم برای تولید عامل اشك آور نیز به انجام نمی‌رسد در حالیكه طعم پیاز را دست نخورده باقی می‌گذارد یا حتی آن را تقویت می كند.اما حذف آنزیم آلی ایناز هرچند سبب از بین رفتن اثر سوزانندگی پیاز می شود، بر طعم و خاصیت غذایی آن تاثیر منفی می‌گذارد
پیاز با پوكی استخوان مبارزه می كند
دانشمندان دانشگاه برن در سوئيس عصاره پياز را به گروهى از موش هاى جوان خوراندند و بعد يك ماده شيميايى را به موش ها تزريق كردند كه باعث تشخيص ميزان تجزيه استخوان مى شود. در موش هايى كه پياز مى خورند بر اساس ميزان اين ماده شيميايى در ادرار، ميزان كمترى استخوان از دست مى دادند. از جمله سودمندى هاى ديگر پياز به ويه آنهايى كه بوى تندترى دارند، ميزان بالا ى آنتى اكسيدان در آنهاست كه مى تواند به پيشگيرى از سرطان ها كمك كند.

هیچ نظری موجود نیست:

محصولات زیبایی:برای سفارش محصول روی لینک مورد نظر کلیک کنید

> کرم لایه بردار فوری صورت olive اصل

13,000 تومان

> کرم موبر دائمي باله آ - اصل آلمان

31,000 تومان

> کرم صاف و نرم کننده مو Dark & Lovely

30,000 تومان

> کرم ضد لک وضد جوش ایسنس -ESSNCE

24,000 تومان

> صابون ضدجوش ولك و جوان كننده حلزون فلور

12,000 تومان

> كرم برطرف كننده سفيدي موي سر مجيك ميكس

28,000 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

10,000 تومان

> كرم گارنير سبزو قرمز(جوانسازي))GARNiER

52,000 تومان

> كرم مرواريد اصل فلور محصول فرانسه

25,000 تومان

> اسپری فرم دهنده سینه دکتر جیمز

38,000 تومان

> کرم بزرگ و سفت کننده باسن پارتنر فرانسه

48,000 تومان

> کرم روشن کننده Emami ( برای مردان )

28,000 تومان

> کرم بزرگ و سفت کننده باسن والنسی

27,000 تومان

> رفع سفیدی مو MAGIC MIX ( مجیک میکس )

45,000 تومان

> لنز رنگی چشم تک رنگ اینوا

25,000 تومان

> لنز رنگی چشم چند رنگ اینوا

25,000 تومان

> ست کامل و معجزه گر صورت چای سبز

25,000 تومان

> کرم لايه بردار و سفيدکننده Dove

22,000 تومان

> کرم موبر دوقلو قوی وجادوئی Magic clean

28,000 تومان

> ضد جوش و لک بای بای فرانسه

28,000 تومان

> ريمل هزار و يك مژه برژوا فرانسه

18,000 تومان

> کرم دوقلو روشن کننده و ضدلک قوی JIAOLI

69,000 تومان

> لوسیون رفع تیرگی مناطق حساس بدن Partner

28,000 تومان

> کرم ضد چروک و روشن کننده ولنسي 100٪ اصلي

15,000 تومان

> کرم پودر OLIVE OILE

18,000 تومان

> کرم مروارید اصل فلور-والنسی

29,000 تومان

> صابون کوسه ماهی والنسی

19,000 تومان

> -سفید کننده زیر بغل mistin(میستین)

17,000 تومان

> ست کامل و معجزه گر صورت ویتامین C

25,000 تومان

> کرم روشن کننده و زیبائی Emami (زنانه)

28,000 تومان

> ژل لاغری جلبک دریایی valensey

27,000 تومان

> جدیدترین ریمل برجوا3DMAX

15,000 تومان

> کرم رفع سفیدی موی سرYouThair

29,000 تومان

> صاف و نرم کننده مو .اصلDark & Lovely

27,000 تومان

> شامپوی مرطوب جلبک دریایی good life

18,000 تومان

> رنگ موی ریش و سبیل استراتژی ( BLACK )

35,000 تومان

> کرم لاغری پارتنر لاو

48,000 تومان

> کرم رفع سیاهی و کبودی بدن پارتنر لاو

48,000 تومان

> کپسول مایع جوان کننده پوست animate

35,000 تومان

> موبر باله آ موبر دائمی 100% تضمینی

32,000 تومان

> اتو مو استیم استایلر

61,500 تومان

> محلول درمانی رویش مو+شامبودرمانی ریزش مو

65,000 تومان

> کرم تقویتی دور چشم خاویار والنسی

30,000 تومان

> کرم رفع ترک بدن پارتنر لاو

48,000 تومان

> کرم جوان کننده دور چشم Oliveen nature

28,000 تومان

> کرم ضد پیری دست لیدی دیانا

17,000 تومان

> کرم ضد آفتاب فرانسوی Bioderma

14,000 تومان

> شامپوی رنگ موی استراتژی shampoo Strategy

35,000 تومان

> افترشیو بعد از اصلاح بانوان

28,000 تومان

> لوسیون سفید کننده چای سبز Dream Woman

28,000 تومان

> شامپوی گیاهی جین سینگ

18,000 تومان

> رنگ موی مردانه Perfect men 90

26,000 تومان

> کرم پودر ویتامین سی Dream Woman

18,000 تومان

> رنگ موی مردانه Nougat (سیاه)

32,000 تومان

> کرم رفع سیاهی بدن والنسی

34,000 تومان

> ژل لایه بردار فوری روغن زیتون Oliveen

18,000 تومان

> روغن مار دو در یک میس بیوتی

28,000 تومان

> کرم جوان کننده و آبرسان شیر خالص

48,000 تومان

> پودر معطر كننده وطراوت بخش بدن کونستانت

45,000 تومان

> ژل لاغری نیترو اصل

29,000 تومان

> كرم اسكراپ پارتنر لاو

48,000 تومان

> پودر معطر کننده بدن

36,000 تومان

> ماسکهای کلاژن دارصورت کره جنوبیpurederm

18,000 تومان

> ست کامل حجم دهنده لب

16,500 تومان

> کرم ترک شکم و پوست میس تین

22,000 تومان

> صابون بهداشتی زنانه تایگر100% موثر

15,000 تومان

> شامپو رنگ مو A+B لانا

21,000 تومان

> روغن مار ملکه زیبایی

18,000 تومان

> ست درمانی مخصوص رفع تمامی لکه های صورت

45,000 تومان

> کرم فرم دهنده و سفت کننده سیـــنه partne

40,000 تومان

> ضد جوش و لک بای بای اصل فرانسوی

22,000 تومان

> کرم لاغری بازوی پارتنر لاو

30,000 تومان

> ژل لاغر کننده باسن loreal

30,000 تومان

> [جدیدترین کرم سفید کننده مردانه Emam

30,000 تومان

> صابون ضد جوش و لك درياي مرده فلورا

12,000 تومان

> کرم فرم دهنده و سفت کننده سینه partner

48,000 تومان

> ژل حجم دهنده وبزرگ کننده لب کلاژن دارlov

10,000 تومان

> پودر سفید کننده دندان گیاهیabaan

9,500 تومان

> محلول گیاهی هندی و قرص تقویتی ضد ریزش مو

100,000 تومان

> کرم رفع سیاهی و کبودی1&PARTNER 4

35,000 تومان

لوازم:برای کسب اطلاعات بیشتر روی محصول مورد نظر کلیک کنید

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

14,000 تومان

> اصلاح خانگی جاست تریم JUST A TRIM

23,000 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH با کیف

25,000 تومان

> رنده برقی کنوود انگلستان KENWOOD

45,000 تومان

> گن لاغری اسلیم لیفت SLIM N LIFT

35,000 تومان

> رخت آویز جادویی واندر هنگر WONDER HANGER

15,000 تومان

> مخلوط کن چند کاره مجیک بولت آلمانی

65,000 تومان

> اتو بخار ایستاده توبی TOBI

165,000 تومان

> بخارشو هاش دو اُ ماپ الترا H2O MOP ULTRA

70,000 تومان

> ریش تراش ضد آب میکروفورس

20,000 تومان

> سالادساز نایسر دایسر آلمانی اصل

35,000 تومان

> سالادساز اسنپ اسلایس SNAP N SLICE

20,000 تومان

> اتو مو اینستایلر IN-STYLER

45,000 تومان

> فر نوری FLAVOR OVEN WAVE

70,000 تومان

> نردبان و چرخ دستی توتال ترالی

131,000 تومان

> خشک کن لباس خانگی AIR-O-DRY

57,000 تومان

> ست چاقو میراکل بلید 3 MIRACLE BLADE

63,000 تومان

> اتو مو بخار استیم استایلر STEAM STYLER

58,000 تومان

> بخارپز پرو وی استیم تاور STEAM TOWER

67,000 تومان

> نردبان چندکاره ورسالدر

126,000 تومان

> گردگیر گوداستر شارژی GO DUSTER

27,000 تومان

> غذاساز همه کاره بولت اکسپرس

121,000 تومان

> جاروی مثلثی شارژی آلمان ایتالیا

40,000 تومان

> دستگاه ورزشی توتال کُر TOTAL CORE

67,000 تومان

> چاقوی شارژی سونیک بلید SONIC BLADE

35,000 تومان

> میله بارفیکس ایرون جیم|IRON GYM

30,000 تومان

> سرخ کن بدون روغن هات پلیت اتریش

60,000 تومان

> خردکن کیچن کینگ پرو|KITCHEN KING PRO

30,000 تومان

> دستگاه رول اتوماتیک توالت فرنگی

100,000 تومان

> کفشو چرخشی

37,000 تومان

> دستگاه تصفیه آب خانگی هرت اند هرت

210,000 تومان

> ست چاقوهای کانتر CONTOUR PRO KNIVES

46,000 تومان

> دستگاه ورزشی توتال کُر اسپانیا LLC

121,000 تومان

محصولات زناشویی:برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش روی محصول مورد نظر کلیک کنید

> کرم لارگو (افزایش حجم و سایز آلت تناسلی)

33,500 تومان

> قرص آمريكايي اصلي ويگومخصوص دیرانزالی

19,000 تومان

> قطره آلمانی جدید محرک زنانه

58,000 تومان

> قرص دير انزالي 50 دقيقه اي وگادول

14,000 تومان

> اسپری تاخیری لارگوlargo delay spray

19,000 تومان

> کرم لارگو- افزایش طول و ضخامت

25,000 تومان

> اسپری تاخیری ویاگرا (آمریكا-جدید)

24,000 تومان

> مگنا RX

145,000 تومان

> دستگاه لارجر باکس

110,000 تومان

> کرم 2عددي شارک پاور مخصوص آقایان

48,000 تومان

> اسپری تاخیری Super Dooz 125000

22,000 تومان

> شارک پاور-شارک پاور قرمز رنگ-shark power

35,000 تومان

> مگنا ارایکس RX-اصل.نمایندگی فعال ایران

120,000 تومان

> ویبرادوم رومانتیک با مجوز بهداشت

19,500 تومان

> تنگ كننده-افزایش میل جن-30 خانمها

30,000 تومان

> قرص یوهیم

100,000 تومان

> قرص 4 تایی تاخیر در انزال لوواگراLUVAGRA

10,000 تومان

> کرم گیاهی ژل فورت

22,000 تومان

> ژل زناشویی اینتیمو مخصوص خانمها

30,000 تومان

> ژل آمیزشی سیمپلکس فرانسه-رومانتیک و پلژ

19,000 تومان

> قرص ویاگرای قرمز -تقویت قوا

27,000 تومان

> کرم تاخيري delay shark

22,000 تومان

> کپسول MAXMAN اصل(تقویت قوای جن سی)

27,000 تومان

> اسپری تاخیری ویاگرا-اصل با هلوگرام

19,000 تومان

> حلقه ویبرادوم رومانتیک با مجوز بهداشت

25,000 تومان

> قرص سیالیس-cialis – ایجاد نعوظ

27,000 تومان

> اسپری Tiger power

28,000 تومان

> کرم 2عددي شارک پاور آبی

38,000 تومان

> کپسول درمانگر زود انزالی MAXMAN

65,000 تومان

> کرم لارگو اصل -افزایش طول و قطر (آقایان)

33,000 تومان

> ژل آمیزشی ایزی EASY PLAY TIME GEL

22,000 تومان

> صابون مردانه روغن تمساح فرانسوی100%طبیع

15,000 تومان

> قرص ویاگرای اصل آمریکا(30 عددی)

78,000 تومان

> کپسول گیاهی تقویت کننده جنسی ساتیبو

45,000 تومان

> دستگاه لارجر باکس(با مجوز بهداشت)

110,000 تومان

> پک کامل رفع مشکلات زناشویی

99,000 تومان

> کپسول گیاهی مکس من آمریکایی اصل

50,000 تومان

> کرم شارک پاور مخصوص آقایان

28,000 تومان

> قرص سمنکس-Semenax

188,000 تومان

> ویگاریکس-تقویت بنیه جنسی

64,000 تومان

> 2عدد کرم شارک پاورآبی

36,000 تومان

> افزایش حجم (آقایان)شارک پاور

25,000 تومان

> ژل آ.م.ی.ز.ش.ی. تایگرلیدی(خانم ببره)برای

18,000 تومان

> Viamax power قهوه مردانه

75,000 تومان

> وایگورل.کرم افزایش دهنده میل ج.ن.سی

45,000 تومان

> ويگركس - پمپ تنظيم آقايان

85,000 تومان

> ژل آمیزشی اینفینیتی پلی تایم Infinity

22,000 تومان

> تقویت بنیه جنس-30 آقایان باقرصهای یوهیم

100,000 تومان

> قرص مگنارکس MAGNA+RX

145,000 تومان

> دستگاه وکیوم همراه آقایان ساخت آمریکا

85,000 تومان

> قرص سمنکس

150,000 تومان

> اسپری ویاگرا 99000 اصل

20,000 تومان

> ژل لایک ا ویرجین پلی تایمLIKE A VIRGIN

22,000 تومان

> دستگاه اکستندر مگنت دار

110,000 تومان

> تایگرکینگ tiger king

32,000 تومان

> کپسول درمان كننده زودانزالي یانگ گانگ

45,000 تومان

> کپسول و اسپری افزایش سایز آ.ل.ت Big Boy

68,000 تومان

> ژل آمیزشی دریمر پلی تایمPLAY TIME DREAME

22,000 تومان

> ست کامل درمانگر ناتوانی آقایان

110,000 تومان

> ژل آمیزشی فایر پلی تایم Play time fire

22,000 تومان

> پک محصول جنسی مردانه با اشانتیون ویژه

63,000 تومان

> Viamax power قهوه زنانه

75,000 تومان

> پمپ افزایش حجم آقایان آمریکایی

85,000 تومان

> دستگاه جس اکستندر بزرگ کننده دائمی عضو ت

235,000 تومان

> دستگاه اکستندر ساده

85,000 تومان

> قرص وایمکسVIMAX

120,000 تومان

> کپسول مکس من2 MAXMAN II

80,000 تومان

> ویگارکس

65,000 تومان

> مکس من 12 عددی اصل

30,000 تومان

> کرم لارگو اصلLARGO

32,000 تومان

> کرم گیاهی اروس انگلیسی 100%گیاهی

20,000 تومان

> ریش تراش MICROSTAR

25,000 تومان

> موکن ویزیوت WIZZIT

27,000 تومان

> مگنا آر ایکس+MAGNARX اصل

125,000 تومان

> دستگاه افزایش دهنده سایز اکستریم(آقایان)

165,000 تومان

> صابون العذاری QUEEN LOVE

12,000 تومان

> دستگاه پرو اکستندرمگنت دار ویژه

155,000 تومان

> ژل آمیزشی آیس من پلی تایمICE MAN

22,000 تومان

> کپسول بزرگ کننده 60 عددی مکس من

85,000 تومان

> پکیج افزایش سایز آ.ل.ت 100%گیاهی وتضمینی

149,000 تومان