۱۳۸۷ اردیبهشت ۲۸, شنبه

مصاحبه جالب با همسر قطبي در حاشيه نمايشگاه عكس بانو قطبي


نظرتان راجع به عكس يك دنياي فوتبال كه تحت‌تاثير حضور شما در استاديوم بوده، چيست؟برايم جالب بود، اما فقط به‌عنوان يك عكس روي جلد به آن نگاه كردم!
به‌نظر مي‌رسد كه به فوتبال علاقه وي‍‍ژه‌اي داريد كه آن را به‌عنوان موضوع نقاشي‌هايتان انتخاب كرديد؟ بله، من از بچگي فوتبال را دوست داشتم؛ البته علاقه من به فوتبال به‌مراتب كمتر از افشين است؛ اما از همان دوران كودكي كه همراه خانواده‌ام در هلند بودم طرفدار تيم آژاكس بودم. در چندسال اخير هم كه همراه افشين در كره بوديم، تقريبا تمام سفرها همراه تيم‌ملي كره مي‌رفتم.
چطور شد كه تصميم گرفتيد از فوتبال نقاشي كنيد؟علاقه من به نقاشي مربوط به سال‌هاي قبل است. من از 11سالگي نقاشي‌كردن را شروع كردم و نقاشي را به‌عنوان يك رشته در دبيرستان و دانشگاه دنبال كردم. تا پيش از اين بيشتر كارهاي من موضوعات مختلفي مثل نقاشي چهره و موضوعات اجتماعي بود اما اين اولين دفعه‌اي است كه تصميم گرفتم ورزش را به‌عنوان موضوع نقاشي‌هايم انتخاب كنم. تقريبا بعد از بازي دور رفت داربي بود كه تصميم گرفتم فوتبال را نقاشي كنم. فكر كردم مي‌توانم هيجان تماشاگران فراوان علاقه‌مند به دو تيم را نشان دهم. خواستم يك كار جديد انجام دهم.
شما تا به‌حال در ايران چنين نمايشگاهي ديده‌ايد؟
اكثر نمايشگاه‌هاي ورزشي در رشته عكاسي است و خود من به‌شخصه كمتر در رابطه با نمايشگاه نقاشي شنيده‌ام.خوشحالم كه كار نويي انجام دادم.
معمولا هنر كشورهاي شرق تحت‌تاثير سبك‌هاي چيني مثل يوآن، سونك، مينگ و چينگ يا سبك‌هاي ژاپني و چايي‌‌كابوكي است، شما چقدر با اين سبك‌ها آشنايي داريد؟من با اين سبك‌ها آشنا هستم، اما من كه چيني يا ژاپني نيستم! ضمن اينكه بيشتر كارهاي من تحت‌تاثير سبك‌هاي مدرن است.
از نقاشي‌هاي شما معلوم است كه علاقه ويژه‌اي به سبك امپرسيون داريد، چون بيشتر كارهاي شما با رنگ و نور است و شبيه‌سازي كمتر در آن ديده مي‌شود.دقيقا كارهاي من در سبك امپرسيون است، اما سعي كردم تا شبيه‌سازي چهره‌ها را هم تا حدودي رعايت كنم چون نقاشي‌هاي من از روي عكس‌هاي آقاي رياضتي كشيده شده است.
‌آيا معياري هم براي انتخاب چهره‌هايي كه از آن نقاشي كرديد، داشتيد. چون چهره‌هايي مثل باقري،‌ آقايي و نيكبخت بيشتر از بقيه به چشم مي‌آيند.به نظر من كريم باقري چهره بسيار خوبي است براي اينكه مدل نقاشي باشد، داد. براي همين در بيشتر كارهاي من تصوير او را مي‌بينيد.
براي هركدام از اين كارها چقدر زمان گذاشتيد؟همانطور كه مي‌دانيد در چنين سبك‌هايي بيشتر حسي كه نقاشي به بيننده منتقل مي‌كند، مهم است نه فرصتي كه براي نمايش ريزه‌كاري‌ها مي‌گذارد. براي همين من تلاش كردم تا حسي را كه از عكس‌ها و صحنه‌هاي فوتبال داشتم نقاشي كنم. دوست داشتم تا نقاشي‌هايم بتواند هيجان تماشاگران را در پس‌زمينه و حركت را كه قانون فوتبال است نشان دهم.
براي كشيدن بازيكنان شناختي هم از آنها داشتيد؟نه، به‌غير از افشين شناخت خاصي از بقيه سوژه‌هايم نداشتم و بيشتر عكس‌هاي آنها برايم ملاك بود.
آقاي قطبي هم در كشيدن نقاشي‌ها به شما كمك مي‌كند؟نه، اما وقتي من نقاشي مي‌كشم استقبال مي‌كند.
شما چطور، در مورد فوتبال و مسايل فني پرسپوليس اظهارنظر مي‌كنيد؟خيلي زياد، معمولا بعد از هر بازي ساعت‌ها در مورد فوتبال با هم صحبت مي‌كنيم. چون من خيلي فوتبالدوست هستم. فكر مي‌كنم فوتبال را به‌اندازه‌اي كه بتوانم در مورد مسايل فني آن صحبت كنم، مي‌فهمم! (مي‌خندد)
خودتان هم طرفدار پرسپوليس هستيد؟من نظر خاصي ندارم! بيشتر به‌خاطر اينكه افشين در پرسپوليس است اين تيم را دوست دارم.
پس از نگاه كردن به كارهايتان يك حس شادي در بيننده به‌وجود مي‌آيد.فكر مي‌كنم كسي كه براي تماشاي فوتبال مي‌رود در هر صورت دنبال پيروزي تيمش است و هيجانات تماشاگران فضا را شاد مي‌كند.
فكر مي‌كنيد زندگي‌كردن يك هنرمند در كنار فوتباليست چطور باشد؟مي‌دانم شايد هنر و فوتبال هيچ تشابهي به هم نداشته باشند! اما علاقه من به فوتبال كه از همان دوران كودكي و پيش از آنكه من رو به نقاشي بياورم همراه من است و باعث شده كه ما تفاهم بيشتري داشته باشيم چون من از بچگي علاقه ويژه‌اي به آژاكس داشتم، بازيكن محبوبم هم دنيس برگ كمپ است!
انتظار اين تعداد بازديدكننده را داشتيد؟نه، اصلا فكر نمي‌كردم كه اين تعداد براي تماشاي كارهايم بيايند.
در پس‌زمينه بعضي از كارهايتان تلاش كرديد تا تبليغات را با خط ‌ايراني بنويسيد. با زبان ايراني هم آشنا هستيد؟د ر مورد تبليغات سعي كردم تا عين خط‌ها را ننويسم كه تبليغ نشود اما كاري كردم تا خط‌ها به فارسي نزديك باشد. زبان فارسي را هم تا حدي متوجه مي‌شوم، اما بيشتر به زبان هلندي و انگليسي مسلط هستم، تا حدودي آلماني مي‌فهمم، كره‌اي هم كه زبان‌ مادري‌ام است.
تفاوت زيادي ميان نقاشي شما از قطبي و كريمي وجود دارد.چون افشين خيلي آدم آرامي است، اما فيروز كريمي خيلي مربي پرهيجان و بااحساسي است و معمولا كنار خط با بازيكنانش صحبت مي‌كند.
در يكي از نقاشي‌هاي شما حجازي و قطبي لب‌ خط مشغول صحبت‌كردن با بازيكنانشان هستند. نظر شما در مورد ناصر حجازي چيست؟ناصر حجازي يك جنتلمن واقعي است. من خيلي از رفتار او خوشم مي‌آيد و در دور رفت از اينكه او مربي تيم حريف ما بود، خوشحال بودم.پيش‌بيني شما در مورد قهرماني پرسپوليس چيست؟به‌نظر من پرسپوليس شانس اول قهرماني است و من اميدوارم كه در دو بازي آينده‌اش پيروز زمين باشد.
به‌نظر مي‌رسد كه براي به تصويركشيدن افشين قطبي زمان بيشتري گذاشتيد؟خيلي‌ها اين حرف را به من زدند. به‌هر حال سعي كردم كه افشين را باتوجه به شناختي كه از او دارم و با توجه به روحياتش به‌تصوير بكشم.
روي اين تابلو چقدر قيمت گذاشتيد؟2000 يورو است.
باتوجه به اينكه اين تصوير همسرتان است شايد بهتر بود قيمت بيشتري روي آن بگذاريد.شايد، اما من براساس طرح‌هايم قيمت گذاشته‌ام تصوير فيروز كريمي هم همين قيمت است اما از اينكه فكر مي‌‌كنم كسي تصوير افشين را بخرد و دائما به آن نگاه كند، احساس خوبي ندارم!
قطبی، مردی تنها در بوم نقاشی همسر!
آفتاب: نمایشگاه نقاشی‌های بانوی کره‌ای افشین قطبی جذابیت‌ها و البته تلنگرهایی را به همراه داشت که می‌توانست ذهن هر آدم کنجکاوی را به تعمق وادار کند.
او نگاهی ماجراجویانه به وقایق فوتبالی ایران داشته و تلاش کرده بود در بوم نقاشی‌هایش آنچه را در این مدت از فوتبال ایرانی برداشت کرده بود به دنیای رنگ و تصویر بیاورد.
پشت چشم‌های بادامی یوروم ذهن تحلیلگری وجود دارد که آنالیزگر بسیار خوبی برای بیان حس و عواطف فوتبال است. خوب می‌بیند خوب حس می‌کند و خوب این احساس را به مخاطب می‌فهماند.
او با اینکه در ارائه جزئیات چهره کمی ناتوان نشان می‌دهد اما در به تصویر کشیدن روح فوتبال با زبانی ساده توانمند به نظر می‌رسد.
بانوی کره‌ای قطبی در نمایشگاه نقاشی خود نه به خاطر ایجاد همین احساسات مورد تحسین قرار گرفت بلکه حس، هیجان و طراوات او در کویر فوتبالی ایران که سرابش پول است، نقطه عطف نمایشگاه یوروم بود.
به اینکه همسر قطبی به خاطر جایگاه همسرش بیشتر بر روی پرسپولیس زوم شده و بیشتر کارهایش را بر روی این تیم متمرکز کرده بود، کمتر خرده‌ای می‌توان گرفت اما برخی اثرهای او دردهای فوتبال فارسی بود که گذشتن از آن ساده‌اندیشی است.
مقصود، نگاهی روانشناسانه به طور حرفه‌ای نیست اما وقتی یوروم تصویر همسرش را آن هم تک و تنها بر روی نیمکت پرسپولیس می‌کشد و خودش نیز در معرفی این اثر بر تنهایی همسرش تاکید دارد چه برداشتی می‌توان داشت؟!
طرح این سوال، سوالی دیگری را به دنبال دارد که مگر افشین قطبی با دیگر مردان فرق دارد که درد دلهایش را به همسر نگوید؟ آیا مگر فقط زنان ایرانی هستند که از دل‌آزردگی‌ها و دلخوری‌های همسرشان خبردار می‌شوند؟
موضوع این طور به پایان نمی‌رسد که با اتلاق یک حس به اصطلاح ناسیونالیستی به یوروم در حمایت از همسرش بتوان، جواب تمام سئوال‌ها را داد و دیدگاه یوروم را این طور زیر سو ال برد چرا که آثار این بانوی کره‌ای در خصوص فیروز کریمی و بیشترین تمرکزی که بر تصویرگری او در میان کارهایش انجام داده چیز دیگری می‌گوید.
یوروم، فیروز کریمی را در قواره‌ای به تصویر کشیده بود که نگاهش کاملا عصبی به نظر می‌رسید و تداعی‌گر تنش‌هایی که در بازی‌های استقلال در حرکات کریمی ملموس بوده و هست.
همسر قطبی هرگز نگاهی کاریکاتور آمیز در آثارش نداشته ولی یک چیز جای سئوال داشت که آیا عمدی در بزرگنمایی لباس فیروز کریمی داشته که آن را دو یا سه برابر بزرگتر از این مربی کشیده است؟
این طرح خود به خود تداعی‌گر همان مثل لباس گشاد و آدم کوچک است که ذهن نکته‌بین را به خود مشغول می‌کند و آنجا هم شک را در درک این موضوع از جانب یوورم بالاتر می‌برد که وی در آثارش هیچکدام از مربیان دیگر را در چنین شمایلی به تصویر نکشیده است.
یوروم در خصوص تصویر ناصر حجازی هم چنین می‌گوید: «او مربی جنتلمن و باکلاسی بود و از اینکه حجازی مقابل پرسپولیس قرار گرفت، خیلی خوشحالم».www.parsfootball.com

هیچ نظری موجود نیست:

محصولات زیبایی:برای سفارش محصول روی لینک مورد نظر کلیک کنید

> کرم لایه بردار فوری صورت olive اصل

13,000 تومان

> کرم موبر دائمي باله آ - اصل آلمان

31,000 تومان

> کرم صاف و نرم کننده مو Dark & Lovely

30,000 تومان

> کرم ضد لک وضد جوش ایسنس -ESSNCE

24,000 تومان

> صابون ضدجوش ولك و جوان كننده حلزون فلور

12,000 تومان

> كرم برطرف كننده سفيدي موي سر مجيك ميكس

28,000 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

10,000 تومان

> كرم گارنير سبزو قرمز(جوانسازي))GARNiER

52,000 تومان

> كرم مرواريد اصل فلور محصول فرانسه

25,000 تومان

> اسپری فرم دهنده سینه دکتر جیمز

38,000 تومان

> کرم بزرگ و سفت کننده باسن پارتنر فرانسه

48,000 تومان

> کرم روشن کننده Emami ( برای مردان )

28,000 تومان

> کرم بزرگ و سفت کننده باسن والنسی

27,000 تومان

> رفع سفیدی مو MAGIC MIX ( مجیک میکس )

45,000 تومان

> لنز رنگی چشم تک رنگ اینوا

25,000 تومان

> لنز رنگی چشم چند رنگ اینوا

25,000 تومان

> ست کامل و معجزه گر صورت چای سبز

25,000 تومان

> کرم لايه بردار و سفيدکننده Dove

22,000 تومان

> کرم موبر دوقلو قوی وجادوئی Magic clean

28,000 تومان

> ضد جوش و لک بای بای فرانسه

28,000 تومان

> ريمل هزار و يك مژه برژوا فرانسه

18,000 تومان

> کرم دوقلو روشن کننده و ضدلک قوی JIAOLI

69,000 تومان

> لوسیون رفع تیرگی مناطق حساس بدن Partner

28,000 تومان

> کرم ضد چروک و روشن کننده ولنسي 100٪ اصلي

15,000 تومان

> کرم پودر OLIVE OILE

18,000 تومان

> کرم مروارید اصل فلور-والنسی

29,000 تومان

> صابون کوسه ماهی والنسی

19,000 تومان

> -سفید کننده زیر بغل mistin(میستین)

17,000 تومان

> ست کامل و معجزه گر صورت ویتامین C

25,000 تومان

> کرم روشن کننده و زیبائی Emami (زنانه)

28,000 تومان

> ژل لاغری جلبک دریایی valensey

27,000 تومان

> جدیدترین ریمل برجوا3DMAX

15,000 تومان

> کرم رفع سفیدی موی سرYouThair

29,000 تومان

> صاف و نرم کننده مو .اصلDark & Lovely

27,000 تومان

> شامپوی مرطوب جلبک دریایی good life

18,000 تومان

> رنگ موی ریش و سبیل استراتژی ( BLACK )

35,000 تومان

> کرم لاغری پارتنر لاو

48,000 تومان

> کرم رفع سیاهی و کبودی بدن پارتنر لاو

48,000 تومان

> کپسول مایع جوان کننده پوست animate

35,000 تومان

> موبر باله آ موبر دائمی 100% تضمینی

32,000 تومان

> اتو مو استیم استایلر

61,500 تومان

> محلول درمانی رویش مو+شامبودرمانی ریزش مو

65,000 تومان

> کرم تقویتی دور چشم خاویار والنسی

30,000 تومان

> کرم رفع ترک بدن پارتنر لاو

48,000 تومان

> کرم جوان کننده دور چشم Oliveen nature

28,000 تومان

> کرم ضد پیری دست لیدی دیانا

17,000 تومان

> کرم ضد آفتاب فرانسوی Bioderma

14,000 تومان

> شامپوی رنگ موی استراتژی shampoo Strategy

35,000 تومان

> افترشیو بعد از اصلاح بانوان

28,000 تومان

> لوسیون سفید کننده چای سبز Dream Woman

28,000 تومان

> شامپوی گیاهی جین سینگ

18,000 تومان

> رنگ موی مردانه Perfect men 90

26,000 تومان

> کرم پودر ویتامین سی Dream Woman

18,000 تومان

> رنگ موی مردانه Nougat (سیاه)

32,000 تومان

> کرم رفع سیاهی بدن والنسی

34,000 تومان

> ژل لایه بردار فوری روغن زیتون Oliveen

18,000 تومان

> روغن مار دو در یک میس بیوتی

28,000 تومان

> کرم جوان کننده و آبرسان شیر خالص

48,000 تومان

> پودر معطر كننده وطراوت بخش بدن کونستانت

45,000 تومان

> ژل لاغری نیترو اصل

29,000 تومان

> كرم اسكراپ پارتنر لاو

48,000 تومان

> پودر معطر کننده بدن

36,000 تومان

> ماسکهای کلاژن دارصورت کره جنوبیpurederm

18,000 تومان

> ست کامل حجم دهنده لب

16,500 تومان

> کرم ترک شکم و پوست میس تین

22,000 تومان

> صابون بهداشتی زنانه تایگر100% موثر

15,000 تومان

> شامپو رنگ مو A+B لانا

21,000 تومان

> روغن مار ملکه زیبایی

18,000 تومان

> ست درمانی مخصوص رفع تمامی لکه های صورت

45,000 تومان

> کرم فرم دهنده و سفت کننده سیـــنه partne

40,000 تومان

> ضد جوش و لک بای بای اصل فرانسوی

22,000 تومان

> کرم لاغری بازوی پارتنر لاو

30,000 تومان

> ژل لاغر کننده باسن loreal

30,000 تومان

> [جدیدترین کرم سفید کننده مردانه Emam

30,000 تومان

> صابون ضد جوش و لك درياي مرده فلورا

12,000 تومان

> کرم فرم دهنده و سفت کننده سینه partner

48,000 تومان

> ژل حجم دهنده وبزرگ کننده لب کلاژن دارlov

10,000 تومان

> پودر سفید کننده دندان گیاهیabaan

9,500 تومان

> محلول گیاهی هندی و قرص تقویتی ضد ریزش مو

100,000 تومان

> کرم رفع سیاهی و کبودی1&PARTNER 4

35,000 تومان

لوازم:برای کسب اطلاعات بیشتر روی محصول مورد نظر کلیک کنید

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH

14,000 تومان

> اصلاح خانگی جاست تریم JUST A TRIM

23,000 تومان

> اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH با کیف

25,000 تومان

> رنده برقی کنوود انگلستان KENWOOD

45,000 تومان

> گن لاغری اسلیم لیفت SLIM N LIFT

35,000 تومان

> رخت آویز جادویی واندر هنگر WONDER HANGER

15,000 تومان

> مخلوط کن چند کاره مجیک بولت آلمانی

65,000 تومان

> اتو بخار ایستاده توبی TOBI

165,000 تومان

> بخارشو هاش دو اُ ماپ الترا H2O MOP ULTRA

70,000 تومان

> ریش تراش ضد آب میکروفورس

20,000 تومان

> سالادساز نایسر دایسر آلمانی اصل

35,000 تومان

> سالادساز اسنپ اسلایس SNAP N SLICE

20,000 تومان

> اتو مو اینستایلر IN-STYLER

45,000 تومان

> فر نوری FLAVOR OVEN WAVE

70,000 تومان

> نردبان و چرخ دستی توتال ترالی

131,000 تومان

> خشک کن لباس خانگی AIR-O-DRY

57,000 تومان

> ست چاقو میراکل بلید 3 MIRACLE BLADE

63,000 تومان

> اتو مو بخار استیم استایلر STEAM STYLER

58,000 تومان

> بخارپز پرو وی استیم تاور STEAM TOWER

67,000 تومان

> نردبان چندکاره ورسالدر

126,000 تومان

> گردگیر گوداستر شارژی GO DUSTER

27,000 تومان

> غذاساز همه کاره بولت اکسپرس

121,000 تومان

> جاروی مثلثی شارژی آلمان ایتالیا

40,000 تومان

> دستگاه ورزشی توتال کُر TOTAL CORE

67,000 تومان

> چاقوی شارژی سونیک بلید SONIC BLADE

35,000 تومان

> میله بارفیکس ایرون جیم|IRON GYM

30,000 تومان

> سرخ کن بدون روغن هات پلیت اتریش

60,000 تومان

> خردکن کیچن کینگ پرو|KITCHEN KING PRO

30,000 تومان

> دستگاه رول اتوماتیک توالت فرنگی

100,000 تومان

> کفشو چرخشی

37,000 تومان

> دستگاه تصفیه آب خانگی هرت اند هرت

210,000 تومان

> ست چاقوهای کانتر CONTOUR PRO KNIVES

46,000 تومان

> دستگاه ورزشی توتال کُر اسپانیا LLC

121,000 تومان

محصولات زناشویی:برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش روی محصول مورد نظر کلیک کنید

> کرم لارگو (افزایش حجم و سایز آلت تناسلی)

33,500 تومان

> قرص آمريكايي اصلي ويگومخصوص دیرانزالی

19,000 تومان

> قطره آلمانی جدید محرک زنانه

58,000 تومان

> قرص دير انزالي 50 دقيقه اي وگادول

14,000 تومان

> اسپری تاخیری لارگوlargo delay spray

19,000 تومان

> کرم لارگو- افزایش طول و ضخامت

25,000 تومان

> اسپری تاخیری ویاگرا (آمریكا-جدید)

24,000 تومان

> مگنا RX

145,000 تومان

> دستگاه لارجر باکس

110,000 تومان

> کرم 2عددي شارک پاور مخصوص آقایان

48,000 تومان

> اسپری تاخیری Super Dooz 125000

22,000 تومان

> شارک پاور-شارک پاور قرمز رنگ-shark power

35,000 تومان

> مگنا ارایکس RX-اصل.نمایندگی فعال ایران

120,000 تومان

> ویبرادوم رومانتیک با مجوز بهداشت

19,500 تومان

> تنگ كننده-افزایش میل جن-30 خانمها

30,000 تومان

> قرص یوهیم

100,000 تومان

> قرص 4 تایی تاخیر در انزال لوواگراLUVAGRA

10,000 تومان

> کرم گیاهی ژل فورت

22,000 تومان

> ژل زناشویی اینتیمو مخصوص خانمها

30,000 تومان

> ژل آمیزشی سیمپلکس فرانسه-رومانتیک و پلژ

19,000 تومان

> قرص ویاگرای قرمز -تقویت قوا

27,000 تومان

> کرم تاخيري delay shark

22,000 تومان

> کپسول MAXMAN اصل(تقویت قوای جن سی)

27,000 تومان

> اسپری تاخیری ویاگرا-اصل با هلوگرام

19,000 تومان

> حلقه ویبرادوم رومانتیک با مجوز بهداشت

25,000 تومان

> قرص سیالیس-cialis – ایجاد نعوظ

27,000 تومان

> اسپری Tiger power

28,000 تومان

> کرم 2عددي شارک پاور آبی

38,000 تومان

> کپسول درمانگر زود انزالی MAXMAN

65,000 تومان

> کرم لارگو اصل -افزایش طول و قطر (آقایان)

33,000 تومان

> ژل آمیزشی ایزی EASY PLAY TIME GEL

22,000 تومان

> صابون مردانه روغن تمساح فرانسوی100%طبیع

15,000 تومان

> قرص ویاگرای اصل آمریکا(30 عددی)

78,000 تومان

> کپسول گیاهی تقویت کننده جنسی ساتیبو

45,000 تومان

> دستگاه لارجر باکس(با مجوز بهداشت)

110,000 تومان

> پک کامل رفع مشکلات زناشویی

99,000 تومان

> کپسول گیاهی مکس من آمریکایی اصل

50,000 تومان

> کرم شارک پاور مخصوص آقایان

28,000 تومان

> قرص سمنکس-Semenax

188,000 تومان

> ویگاریکس-تقویت بنیه جنسی

64,000 تومان

> 2عدد کرم شارک پاورآبی

36,000 تومان

> افزایش حجم (آقایان)شارک پاور

25,000 تومان

> ژل آ.م.ی.ز.ش.ی. تایگرلیدی(خانم ببره)برای

18,000 تومان

> Viamax power قهوه مردانه

75,000 تومان

> وایگورل.کرم افزایش دهنده میل ج.ن.سی

45,000 تومان

> ويگركس - پمپ تنظيم آقايان

85,000 تومان

> ژل آمیزشی اینفینیتی پلی تایم Infinity

22,000 تومان

> تقویت بنیه جنس-30 آقایان باقرصهای یوهیم

100,000 تومان

> قرص مگنارکس MAGNA+RX

145,000 تومان

> دستگاه وکیوم همراه آقایان ساخت آمریکا

85,000 تومان

> قرص سمنکس

150,000 تومان

> اسپری ویاگرا 99000 اصل

20,000 تومان

> ژل لایک ا ویرجین پلی تایمLIKE A VIRGIN

22,000 تومان

> دستگاه اکستندر مگنت دار

110,000 تومان

> تایگرکینگ tiger king

32,000 تومان

> کپسول درمان كننده زودانزالي یانگ گانگ

45,000 تومان

> کپسول و اسپری افزایش سایز آ.ل.ت Big Boy

68,000 تومان

> ژل آمیزشی دریمر پلی تایمPLAY TIME DREAME

22,000 تومان

> ست کامل درمانگر ناتوانی آقایان

110,000 تومان

> ژل آمیزشی فایر پلی تایم Play time fire

22,000 تومان

> پک محصول جنسی مردانه با اشانتیون ویژه

63,000 تومان

> Viamax power قهوه زنانه

75,000 تومان

> پمپ افزایش حجم آقایان آمریکایی

85,000 تومان

> دستگاه جس اکستندر بزرگ کننده دائمی عضو ت

235,000 تومان

> دستگاه اکستندر ساده

85,000 تومان

> قرص وایمکسVIMAX

120,000 تومان

> کپسول مکس من2 MAXMAN II

80,000 تومان

> ویگارکس

65,000 تومان

> مکس من 12 عددی اصل

30,000 تومان

> کرم لارگو اصلLARGO

32,000 تومان

> کرم گیاهی اروس انگلیسی 100%گیاهی

20,000 تومان

> ریش تراش MICROSTAR

25,000 تومان

> موکن ویزیوت WIZZIT

27,000 تومان

> مگنا آر ایکس+MAGNARX اصل

125,000 تومان

> دستگاه افزایش دهنده سایز اکستریم(آقایان)

165,000 تومان

> صابون العذاری QUEEN LOVE

12,000 تومان

> دستگاه پرو اکستندرمگنت دار ویژه

155,000 تومان

> ژل آمیزشی آیس من پلی تایمICE MAN

22,000 تومان

> کپسول بزرگ کننده 60 عددی مکس من

85,000 تومان

> پکیج افزایش سایز آ.ل.ت 100%گیاهی وتضمینی

149,000 تومان